تور مارماریس

تور مارماریس لحظه آخری

تور مارماریس سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا برای تفریح و استراحت به این شهر ساحلی می کشاند. تور مارماریس معمولا  به صورت 6 - 7 روزه برگزار می شود و و این زمان فرصتی مناسب برای تفریحات ساحلی و منحصر به فرد در مارماریس است. در طول سفر خود به مارماریس می توانید از بازدید جاهای دیدنی لذت ببرید. 

مارماریس شهری در کنار دریای مدیترانه است که با طبیعتی بکر و دیدنی و تفریحاتی هیجان انگیز شما را شیفته و مجذوب خود می کند. تور مارماریس از پر طرفدارترین تورها در بین شهرهای ترکیه است. در مارماریس از شلوغی شهری مثل استانبول خبری نیست و می توانید آرامش را در کنار تفریحات هیجان انگیز و خاص در سفر خود به مارماریس بیشتر تجربه کنید.

جاهای دیدنی مارماریس

شهر باستانی کیدونیا: کیدونیا شهری باستانی و تاریخی است که در قرن یازدهم قبل از میلاد تأسیس شده است. ویرانه های کیدونیا در نزدیکی مارماریس واقع شده اند و مجموعه ای از تئاتر، معبد و آگورا هستند.

مارینا مارماریس: مارینا مارماریس یک مارینا بزرگ است که در مرکز شهر مارماریس قرار دارد. این مارینا محل پهلوگیری قایق های تفریحی و کشتی های کروز هم هست و همچنین دارای تعدادی رستوران و کلوپ برای نفریح در تور مارماریس است.
جزیره کلئوپاترا: جزیره کلئوپاترا یک جزیره کوچک است که در نزدیکی ساحل مارماریس می توانید به آن برسید. این جزیره به دلیل ساحل شنی و آب های فیروزه ای و زیبای خود معروف است.
بازار بزرگ مارماریس: بازار بزرگ مارماریس یک بازار و مرکز خرید سنتی است که در مرکز شهر واقع شده است. این بازار مکانی عالی برای خرید اجناس و سوغات ترکیه است.

آبشار تورگوت: آبشار تورگوت در حدود 20 کیلومتری جنوب مارماریس واقع شده است. این آبشار مکانی پر طرفدار برای پیاده روی و پیک نیک است.
پارک ملی داتچا - بوزبورون: پارک ملی داتچا-بوزبورون یک پارک ملی است که در حدود 30 کیلومتری غرب مارماریس واقع شده است. این پارک دارای گیاهان و جانوران مختلف و جنگل های کاج، سواحل و خلیج ها می باشد.

 

تور مارماریس

مراکز خرید مارماریس

مارماریس محل خوبی برای خرید در تور مارماریس نوروز است، با طیف گسترده ای از مغازه ها، بازارها و مراکز خرید که همه چیز را از لباس و جواهرات گرفته تا سوغاتی و مواد غذایی ارائه می دهند.
در اینجا برخی از محبوب ترین مراکز خرید مارماریس آورده شده است:
مرکز خرید مارمارا: این مرکز خرید مدرن دارای حدود صد فروشگاه است که طیف گسترده ای از محصولات را ارائه می دهند، از جمله لباس، لوازم الکترونیکی، مبلمان و مواد غذایی.
مرکز خرید بلو پورت: این مرکز خرید لوکس دارای بیش از شصت فروشگاه است که برندهای معروف مانند گوچی، لویی ویتون و پرادا را ارائه می دهد.

بازار بزرگ مارماریس: این بازار سنتی مکانی عالی برای خرید سوغاتی، لباس و جواهرات است.
خیابان بار: این خیابان پر جنب و جوش مملو از مغازه ها، رستوران ها و کافه ها است. این مکان خوبی برای یافتن لباس، جواهرات و سوغات ترکیه است.
بسیاری از مغازه ها کارت اعتباری را قبول می کنند، اما همیشه بهتر است مقداری پول نقد همراه داشته باشید.
مراقب کالاهای تقلبی باشید.
هنگام خرید مثل هر شهر دیگری مراقب جیب برها باشید.
امیدواریم از خرید خود در مارماریس لذت ببرید.

سواحل مارماریس

مارماریس به دلیل سواحل شنی زیبا، آب های فیروزه ای و آفتاب درخشان مشهور است. در اینجا برخی از محبوب ترین سواحل مارماریس که از بهترین سواحل ترکیه هستند آورده شده است:
ساحل مارماریس: این ساحل در مرکز شهر واقع شده است و محبوب ترین ساحل مارماریس است. ساحل مارماریس دارای امکانات مختلفی از جمله کافه ها، رستوران ها، مغازه ها و همچنین ورزش ها و تفریحات آبی است.
ساحل ایچملر: این ساحل در حدود 8 کیلومتری غرب مارماریس واقع شده است. ساحل ایچملر یک ساحل شنی طولانی با آب های آرام و شفاف است. این ساحل برای خانواده ها و شناگران در تور ترکیه یا مارماریس ایده آل است.
ساحل تورنج: این ساحل در حدود 12 کیلومتری غرب مارماریس واقع شده است. ساحل تورنج یک ساحل شنی زیبا با آب های فیروزه ای و درختان کاج است. این ساحل برای شنا، حمام آفتاب و غواصی ایده آل است
ساحل کلئوپاترا: این ساحل در حدود 18 کیلومتری غرب مارماریس واقع شده است. ساحل کلئوپاترا یک ساحل دیدنی با آب های آبی روشن و شن های سفید است.
ساحل اینجه کوم: این ساحل در حدود 25 کیلومتری مارماریس است. ساحل اینجه کوم یک ساحل شنی طولانی و درختان زیتون است.
ساحل کیزکومو: این ساحل در حدود 30 کیلومتری غرب مارماریس است. ساحل کیزکومو یک ساحل شنی زیبا با آب های فیروزه ای و صخره های احاطه شده است.
ساحل گومبت: این ساحل در حدود 35 کیلومتری مارماریس است. ساحل گومبت دارای امکانات زیادی است. این ساحل برای شنا، حمام آفتاب و ورزش های آبی ایده آل است.
ساحل آکیارلار: این ساحل در حدود 40 کیلومتری غرب مارماریس است. ساحل آکیارلار دارای آب های فیروزه ای و جنگل های کاج است. این ساحل برای شنا، حمام آفتاب و پیاده روی ایده آل است.
ساحل ساریسو: این ساحل در حدود 45 کیلومتری غرب مارماریس واقع شده است. ساحل ساریسو یک ساحل شنی طولانی با آب های فیروزه ای و تالاب های احاطه شده است. این ساحل برای شنا، حمام آفتاب و تماشای پرندگان ایده آل است.

راهنمای سفر به مارماریس

نزدیکترین فرودگاه به مارماریس فرودگاه دالامان است که در حدود نود کیلومتری شرق مارماریس واقع شده است. پروازهای مستقیم از بسیاری از شهرهای اروپایی به دالامان وجود دارد. از فرودگاه می توانید با اتوبوس، تاکسی یا ترانسفر خصوصی به مارماریس بروید.
همچنین با کشتی های کروز از بنادر یونان مانند آتن نیز می توانید به مارماریس برسید.

در نظر داشته باشید که بهترین راه برای جابه جا شدن در مارماریس پیاده روی یا استفاده از تاکسی است. اتوبوس های عمومی نیز وجود دارند که می توانید از آنها برای جا به جایی در شهر استفاده کنید.

واحد پول ترکیه لیر ترکیه است. در تور مارماریس می توانید در صرافی ها، بانک ها و هتل ها پول خود را به لیر تبدیل کنید.
زبان رسمی ترکیه ترکی استانبولی است. با این حال زبان انگلیسی هم در مناطق توریستی استفاده می شود.

 

جاهای دیدنی مارماریس

بهترین زمان سفر به مارماریس

بهترین زمان برای سفر به مارماریس در بهار یعنی ماه مارچ تا می و یا در فصل پاییز یعنی ماه سپتامبر تا نوامبر است. در این زمان ها آب و هوا ملایم و آفتابی است و ازدحام جمعیت نیز کمتر است. مارماریس به دلیل قرارگرفتن در ساحل دریای مدیترانه و موقعیت جغرافیایی خاص، دارای آب و هوای مدیترانه‌ ای و گرم است. در نوروز نیز که مسافران قصد سفر به این شهر را دارند، آب و هوای مارماریس خنک است و دمای هوا در روز بالاتر از 17 درجه نمی رود.

از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا