بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان برای سفر به استانبول ترکیه چه فصلیست ؟

بهترین زمان سفر به ترکیه چه وقتیست؟ درواقع این سوال خیلی از مسافران تور ترکیه است، اگر قصد سفر با یکی از تور های استانبول را دارید و می خواهید از ترکیه دیدن کنید، پیش از سفر حتما این مقاله را بخوانید تا بعد از سفر پشیمان نشوید. ترکیه کشوریست که تقریبا در هر فصلی جذاب، دیدنی و اما متفاوت است. پیش از آنکه برای بازدید از اماکن دیدنی استانبول شتاب زده عمل کنید، قصد اصلی سفر خود به ترکیه را دریابید، آیا برای خرید به استانبول سفر می کنید یا تنها می خواهید در اطراف شهر گشتی بزنید! در پایان این مقاله بهترین زمان سفر مختص خود به ترکیه را خواهید یافت. 

بهترین زمان سفر به استانبول برای گشت و  گذار

بهار و پاییز بهترین فصل برای گشت و گذار در استانبول است. آب و هوا در این فصول بسیار دلپذیر بوده و درجه حرارت میانگین 15 درجه سانتیگراد است.  نکته قابل توجه دیگری که بهار و پاییز را  متفاوت کرده، جمعیت کم توریستان در این فصول است. اگر چه، در فصل بهار استانبول در بهترین دوران آب و هوایی خود قرار دارد، جمعیت توریستان نسبتا کم بوده و شهر خلوت تر است. در پاییز نیز، تعداد گردشگران تور استانبول کاهش می یابد تا مه اکتبر که بار دیگر تعداد توریستان کم کم افزایش می یاید. بسیاری از توریستان بر این باوراند که بهار به خصوص ماه آوریل بهترین زمان برای همه با هر سن و سلیقه ایست چراکه این ماه، زمانییست که کل شهر برای فستیوال های بین المللی آماده می شود. اگر در فصل بهار فرصت سفر پیدا نکردید، پاییز را از دست ندهید، پاییز زمانیست که شهر و طبیعت استانبول زیباترین رنگ های پاییزی را  به رخ دیدگان می کشد، شهر و طبیعت زیبای استانبول در پاییز هر دو خیره کننده و بسیار دیدنیست. البته اگر فرصت سفر در بهترین فصول سفر به استانبول را پیدا نکردید، در هر یک از فصل های سال فصل بهار، تابستان یا پاییز، لذت بخش ترین  و بهترین زمان برای تماشای اماکن دیدنی استانبول در اوایل صبح یا در اواخر روز است. به هنگام سفر با تور استانبول تماشای قصر توپکاپی - Topkapi در صبح دوشنبه که معمولا در ساکت ترین زمان و بهترین زمان بازدید است را از دست ندهید. در زمستان نیز استانبول از توریست تقریبا خالیست، در طول زمستان معمولا می توانید در هر زمان و بدون صف از دیدنی های استانبول لذت ببرید و اما تابستان ، احتمالا بدترین زمان بازدید از استانبول تابستان است، استانبول در تابستان به علت گرما، تعداد زیادی از مردم شهر و البته توریستان به خارج از شهر و سایر اماکن گردشگری می روند از این رو تابستان بدترین فصل سفر به استانبول از لحاظ آب و هوایی و هم ازدحام جمعیت است. با این حال، اگر مجبور شدید در تابستان به استانبول سفر کنید، از 6 راه برای فرار از شلوغی استانبول استفاده کنید تا سفری فراموش نشدنی را حتی در شلوغ ترین زمان سپری کنید.

لازم است خاطر نشان کنیم که ساعات کاری جاذبه های استانبول نظیر مسجد ایاصوفیه استانبول، آکواریوم فلوریا استانبول و دیگر دیدنی های استانبول متفاوت است، از این رو پیش از آنکه عازم مکان خاصی شوید حتما از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید. 

بهترین زمان برای بازدید از بسفر استانبول

بسفر، رابط بین اروپا و آسیا از دیدنی های محبوب استانبول ترکیه که مختص تنها شهر اوراسیایی دنیاست . برای بازدید از تنگه بسفر استانبول و گشت و گذار در آن سپتامبر بهترین زمان  و ماه در سال است. در این ماه خود را آماده تماشای سه گونه مختلف از دلفین هایی که در بسفور ساکن هستند کنید : دلفین های bottle nose، دلفین های معمولی و دلفین های شاهزاده های بندری . اگرچه در طول همه فصل ها می توانید شاهد زیبایی بسفر باشید، اما ممکن است در برخی روزها به دلیل شرایط بد آب و هوایی تور آبی شما به تنگه بسفر کنسل شود.

نکته آخر اینکه : برای دیدن اوج زیبایی تنگه بسفر و لذت بردن از شرایط آب و هوایی متعادل به شما توصیه می کنیم تا در روزهای کوتاه زمستانی در ساعات آغازین روز (طلوع خورشید) به تماشای تنگه بسفر بروید، دلیل محبوبیت این زمان را تنها وقتی خواهید فهمید که زیبایی طلوع خورشید از کرانه های تنگه بسفر را از نزدیک تماشا کنید، این صحنه تماشایی از تنگه بسفر حتما شما را متحیر خواهد کرد. 

بهترین زمان خرید در استانبول

استانبول مقصدی محبوب برای خرید با مراکز خرید بزرگ و متنوع انواع گسترده ای از مارک های معروف جهان  و برند های ترک را در قیمت مناسب با طرح های محلی با کیفیت بالا ارائه می دهد. جدا از مارک های مطرح دنیا، مارک های ترک نیز حتما  نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. در طول سفر با تور استانبول حتی اگر یک هفته را در مراکز خرید استاتبول بگذرانید باز هم کافی نیست و اما درهر یک از مراکز خرید ممکن است با فروش فوق العاده و حراجی مغازه و یک برند ترک مواجه شوید. متاسفانه زمان خاصی برای فصل حراجی های استانبول وجود ندارد، اما اگر به دنبال حراجی های بیشتر هستید، هفته اول آگست بهترین حراجی های تابستانه را با خود به همراه دارد. زمان اوج حراجی های زمستانه نیز بین اواسط دسامبر و اوایل ماه ژانویه آغاز می شود و اجناس  تخفیف خوبی از 30 درصد تا 70 درصد دارند. اجناس فروخته نشده در آخر به بازار بزرگ استانبول فرستاده می شوند، پاییز فصلی ست که می توانید در حراجی بازار بزرگ استانبول  خرید کنید. و اما در هر فصلی که در مراکز خرید استانبول خرید می کنید، بهترین زمان خرید صبح و یا پایان ساعت کاری (آخر روز) است چرا که اول صبح فروشنده های ترک اولین خریدار را به فال نیک می گیرند و معمولا به دلیل زیاد نبودن مشتری به شرطی که با کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی آشنا باشید می توانید تخفیف خوبی از آنها بگیرید. قبل از بسته شدن مغازه های در پایان روز نیز فرصت خوبی برای خرید است، فروشندگان سود خود را برای امروز کرده اند و خرید شما تنها یک سود اظافی برای آنها محسوب می شود. 

ارزان ترین زمان سفر به استانبول

از اوایل نوامبر تا اواسط دسامبر و از اوایل ژانویه تا اواسط ماه مارس بهترین زمان سال برای سفر ارزان قیمت، بازدید زندگی محلی ترکیه، استفاده از تخفیف های استانبول و تماشای شهر در کم جمعیت ترین زمان در سال است. برای بهره برده از مزایای سفر به استانبول در طول زمستان کت بارانی، کفش ضد آب و چتر مقاوم در مقابل باد را فراموش نکنید . در این ماه ها به خصوص در ژانویه و فوریه شاهد اوج سقوط قیمت هتل ها خواهید بود. علاوه بر این، با سفر به استانبول برای بازدید از مسجد آبی لازم نیست در صف طولانی بیاستید از این رو از ساعت به ساعت سفر خود استفاده خواهید کرد. زمانی هم که خواستید از از آب و هوای سرد، مرطوب استانبول فرار کنید به حمام ترکی استانبول، مکانی زیبا و البته عالی برای فرار از سرمای استانبول بروید. 

بهترین زمان برای سفر قیمت مناسب به استانبول

از آنجایی که استانبول به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده، در فصل های پیک و توریستی ترکیه نمی توانید به دور از شلوغی و در قیمت مناسب به استانبول ترکیه سفر کنید. را این رو، اگر می خواهید در قیمتی مناسب و شلوغی کمتر به بازدید از شهر زیبای استانبول بروید، در انتخاب زمان سفر خود کمی بیشتر تامل کنید. فصل بهار و پاییز هوا بسیار معتدل بوده و بهترین فصل سفر به ترکیه نیز همین دو فصل است . در این بهار و پاییز هزینه های سفر به استانبول ترکیه از جمله هزینه اقامت در هتل معقول به صرفه تر و هزینه های سفر نیز ارزان تر خواهد بود. 

گرانترین فصل برای سفر به استانبول ترکیه

از اواخر ماه می تا سپتامبر یعنی از اواخر بهار تا اوایل پاییز های سیزن و یا فصل شلوغی استانبول ترکیه محسوب می شود. اگر قصد سفر به استانبول بین این فاصله زمانی را دارید، باید خودر ا برای مخارج بالای سفر و هزینه بالای اقامت در هتل آماده کنید. در ماه جون، جولای و آگست هوا گرم تر و گرم تر شده و با شلوغی و ازدحام توریست هزینه اقامت در هتل های استانبول نیز بالا و بالاتر می رود. مخصوصا زمانی که کشتی های کروز وارد استانبول می شوند وضعیت بدتر می شود و می بایست برای بازدید از اماکن دیدنی و تاریخی استانبول و لذت بردن از یک وعده غذای خوب ترکیه ای در فضای باز در یک رستوران خوب در کنار تنگه بسفر در صف طولانی منتظر بمانید. البته در تابستان فستیوال های تابستانه ترکیه و کنسرت های متعددی برگزار می شود که این فصل داغ و شرجی را از دیگر فل های سال متفاوت می سازد. 

خلوت ترین زمان سفر به استانبول  

همانند بسیاری از مقاصد گردشگری در دنیا، استانبول ترکیه هم بزرگترین جمعیت توریستی خود را در فصل تابستان به خود می بیند. به خصوص د رماه های ژانویه و فوریه استانبول ترکیه بسیار شلوغ می باشد و دوباره در ماه می جمعیت خالی شده و در ماه اکتبر از نو همه جا پر از توریست می شود. اگر در این ماه ها عازم سفر با یکی از تورهای استانبول شدید، برای فرار از صف های طولانی اماکن دیدنی صبح های زود پیش از همه از محل اقامتتان بیرون بزنید و یا بعد از ظهر پیش از تاریکی در آخر وقت خود را به اماکن دیدنی استانبول برسانید. فراموش نکنید که روز جمعه و یا  شلوغ ترین روز برای بازدید از مسجد آبی استانبول ترکیه است و روزهای دوشنبه تا پنجشنبه (بجز تعطیلات رسمی) بهترین روزهای هفته برای بازدید از شهر در محیطی تقریبا خلوت و آرام است.  

 
نظرات کاربران
دیدگاه
 • سردبیر فاینداتور ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

  سلام دوست عزیز فاینداتوری از این که با ما همراه هستید خوشحالیم

  ۰
  ۰
 • اولیایی ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

  سلام 

  از همه بهتر صنایع دستی چوبی و حصیری هست. چون با هر بار دیدنش خاطره ی خوش سفرم تازه میشه

  ۰
  ۰
از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا