4 مکان دیدنی استانبول در تابستان، تفریحات استانبول در تابستان

از ۱۵۳ رای

جاذبه های استانبول در تابستان، سفر به استانبول در تابستان : تفریحات استانبول در تابستان

استانبول ترکیه درواقع شهر توریستی زیبا ایست که در هر 4 فصل از سال بخصوص در فصل تابستان توریستان زیادی برای بازدید از اماکن دیدنی، تاریخ و طبیعی آن می روند، در طول تابستان ، در استانبول از جمله شهر زیبای ترکیه  اگرچه  گرم است اما زمانی مناسب برای لذت بردن از انوع تفریحات مهیج در محوطه باز، سواحل و اماکن توریستی و دیدنی ترکیه است. با سفر به استانبول در طول تابستان در یکی از رستوران های ساحلی بسفر غذایی لذیذ نوش جان کنید و خستگی جان را با یک فنجان قهوه ترک در یکی از کافه های خوب استانبول از جان به در کنید.  

1.مسجد ایاصوفیه استانبول ترکیه از دیدنی های استانبول در تابستان

در طول سفر به استانبول در طول تابستان حتما مقصد اول خود را مسجد ایاصوفیه ترکیه قرار دهید، ایا صوفیه یکی از مهم ترین و شگفت انگیزترین اماکن مذهبی دنیاست که به مدت 1000 سال بزرگ ترین کلیسای جهان بوده و پس از آن الگو و طرح مساجد بیشمار عثمانی بوده است. این مسجد دیدنی با موزاییک های طلایی و معماری بیزانس زیبا شده است.

اماکن-دیدنی-تابستانی-استانبول-1

همه چیز درباره ایاصوفیه : ایاصوفیه از اماکن دیدنی پر بازدید استانبول ترکیه

2.مسجد آبی استانبول ترکیه از دیدنی های استانبول در تابستان

درست روبه روی ایاصوفیه در محوطه پارکی زیبا و دیدنی مسجد آبی نمایان است. مسجد آبی بیش از 1000 سال بعد از ایاصوفیه ساخته شد و دارای یک گنبد بسیار بزرگ، یک گنبد نیمه و 6 مناره بلند است. مسجد آبی به دلیل سرامیک کاری آب یرنگ بسیار زبا و معماری شگف انگیز تاریخی اش در میان اهالی و توریستان تور ترکیه محبوب است. 

اماکن-دیدنی-تابستانی-استانبول-2

3.کاخ توپکاپی استانبول ترکیه از دیدنی های استانبول در تابستان

کاخی بسیار مجلل و زیبا در استانبول ترکیه که در طول 4 قرن جایگاه تخت سلطنتی عثمانی و خانواده سلطنتی عثمانی بوده و در آن 25 سلطان عثمانی سلطنت کرده اند. در طول روزهای تابستانی یک روز گرم و خوش را در کاخ توپکاپی سپری کنید حتمنا بازدید از کاخ با شکوه و معماری شگفت انگیز 4 قرن شمنا را حیرت زده خواهد کرد. گشت و گذار و بازدید از بخش های مختلف کاخ توپکاپی حتما در طول سفر به استانبول خاطره ای منحصر به فرد خواهد بود.

4.تنگه بسفر استانبول ترکیه از دیدنی های استانبول در تابستان

تنگه بسفر تنها تنگه در دنیاست که در بین دو قاره، قاره آسیا و اروپا، قرار گرفته است. چند کاخ معروف استانبول نظیر کاخ چراغان و دولما باغچه، ویلاها، خانه موزه زکی پاشا، مسجد زیبای اورتاکوی و قلعه های سنگی در نزدیکی تنگه بسفر قرار دارند و  زیبایی طبیعی این تنگه در دنیا زبان زد است. علاوه بر این، در طول تابستان نباید بسفر را از دست داد، تفریحات تابستانی و قایق سواری در بسفر از تجربه منحصر به فردی خواهد بود که برای سالها در خاطران ثبت خواهد شد. 

اماکن-دیدنی-تابستانی-استانبول-3

 

 
ارسال نظر