راهنمای سفر به استانبول ترکیه، 6 راه برای فرار از شلوغی استانبول

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، 6 راه برای فرار از شلوغی استانبول

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، 6 راهنما و چراغ برای فرار از شلوغی های استانبول ترکیه 

راهنمای سفر به استانبول: 6 راه برای فرار از شلوغی استانبول ترکیه – برای  فرار از زندگی روزمره و شلوغی های شهر، یک سفر بی نظیر با تور ترکیه فرصتی مناسب برای هر فردیست. اما اگر قصد خرید و بازدید از مراکز خرید استانبول و یا مکان های دیدنی استانبول را دارید، باید پیش از سفر بدانید که به شهری پر جمعیت سفر می کنید و از بدیهیات و اسرار استانبول مطلع شوید.  یکی از بدیهیات این شهر شلوغ بودن آن است، استانبول بزرگ ترین شهر دنیاست و با 14 میلیون جمعیت، نمی توان انتظار خیابان های خالی از ترافیک و شلوغی را داشت. با این حال، هنوز هم چند نکته و راه برای فرار از شلوغی ها و لذت بردن از تنهایی و خلوت وجود دارد. 

راهنمای سفر به استانبول ترکیه : راهنمای چطور در شلوغی شهر استانبول گیر نکنیم ؟

1.اواخر هفته و صبح زود در مکان های دیدنی استانبول

اگر این سفر اول شما به استانبول است و قصد بازدید از دیدنی های مشهور استانبول نظیر ایاصوفیه و کاخ توپکاپی استانبول را دارید، سعی کنید صبح هرچه زود تر به بازدید از مکان های دیدنی مشهور شهر بروید تا به شلوغی بر نخورید، مخصوصا  بعد از ظهر سطح شهر بسیار شلوغ می شود و مکان های توریستی انبوه از توریست خواهد شد. بازدید از مکان های دیدنی در صبح زود یعنی جلو افتادن از توریستان خارجی، صبح زود توریستان در حال صبحانه خوردن در هتل خود هستند، از این رو با کمی سحر خیزی شما می توانید از این زمان استفاده کنید و با خیالی آسوده از مکان های دیدنی استانبول بازدید کنید. علاوه بر این، اواخر هفته را برای بازدید از مکان های دیدنی استانبول انتخاب نکنید، در طول روز های هفته به انبوه جمعیت بازدید کنندگان بر نخواهید خورد. 

2. راهنمای سفر به استانبول: بازدید از دیدنی های اطراف شهر 

محله سلطان احمد شاید جاییست که بیشترین دیدنی مشهور استانبول را در آن خواهید دید، این محله اما تنها جاذبه استانبول نیست، در طول سفر با تور ترکیه نباید از دیدنی های اطراف شهر غافل شوید. در همسایگی استانبول دیدنی ها و رستوران هایی را خواهید دید که شاید خیلی معروف نباشند، اما دیدنی و جذاب اند. یکی از بهترین مکان های دیدنی اطراف شهر که دست نخورده باقی مانده است، محله بالت است. محله بالت محله ای زیبا و دیدنی ایست که حتی در فصول گردشگری نیز توریستان از تماشای آن غافل می مانند. تنها چند توریست به محله بالات می روند تا از خانه های ارتدوکس زیبای یونان، کلیسای قدیمی استانبول و دبیرستان جذاب غذیمی محله عکس بگیرند و ندیده ها را ببینند. محله های دیگری نیز وجود دارد که در طول سفر به استانبول ارزش دیدن دارند و به دور از شلوغی و هیاهو می توانید از زیبایی های آنها لذت ببرید: محله های Yeniköy، Teşvikiye، Moda، Akaretler، Arnavutköy و Emirgan .

3. راهنمای سفر به استانبول: جاهای مکان های دیدنی کمتر شناخته شده 

تاریخ استانبول وسیع و گسترده است، این بدین معناست که مکان های تاریخی را در گوشه گوشه شهر پیدا خواهید کرد. در طول سفر با تور ترکیه به شهر تاریخی استانبول، قدرت انتخاب وسیعی در بازدید مکان های تاریخی دارید. مخصوصا مکان ها و مساجد تاریخی کمتر دیده شده ای را خواهید دید که دور از شلوغی و هیا هوی شهر اند. مکان های تاریخی دیدنی نظیر خانه سابق لئون تروتسکی، کلیسای Pammakaristos و... .

7 تفریح جالب از تفریحات رایگان در استانبول ترکیه، مکان های دیدنی استانبول ترکیه : 7 تفریح رایگان در استانبول ترکیه

سفر به ترکیه و مکان های دیدنی و تاریخی آن : سفر به شهر های تاریخی ترکیه

4. راهنمای سفر به استانبول : به منطقه آسیایی ترکیه سفر کنید 

بیشتر تورسیتان تور ترکیه به ناحیه آسایی ترکیه سفر نمی کنند زیرا بر این باور اند که این قسمت از کشور سکونتیست و جای گشت و گذار نیست. اما، دقیقا به همین دلیل می بایست به آنجا سفر کرد و از دیدنی های دوست داشتنی منطقه آسیایی ترکیه دیدن کرد. گشت و گذار در خیابان های محلی ترکیه، غذا خوردن در یکی از بهترین رستوران های استانبول کافه ها و مغازه ها از چیزهاییست که در بخش آسیایی نیز از آن لذت خواهید برد. با یک قایق به اوسکودار – Üsküdar بروید و در یک روز آرام دور از شلوغی ها در کنار ساحل بسفر قدم بزنید.

5. راهنمای سفر به استانبول : به بازدید جزایر استانبول ترکیه بروید 

یک نکته عالی برای سفر به جزایر استانبول این است که برای گشت و گذار در جزایر از تعطیلات آخر هفته اجتناب کنید و خیلی زود بیدار شوید، اگر نمی خواهید با یک کشتی پر از جمعیتی مردم به جزیره بروید، یکی از جزایر کمتر شناخته شده مانند Heybeliada یا Burgazada را انتخاب کنید و در چشم انداز طبیعت بی نظیری که در کنار آن عمارت عثمانی و چند کافه و رستوران تازه باز شده است لذت ببرید. و اگر قصد رفتن به جزیره محبوب Büyükada را دارید، برای گشت و گذار از سرتاسر جزیره یک دوچرخه اجاره کنید و دور از مرکز شلوغ شهر از آرامش جزیره لذت ببرید.

6. راهنمای سفر به استانبول : اجتناب از فصل توریستی ترکیه

در طول تابستان استانبول توریست کمتری دارد چرا که رطوبت هوا آزار دهنده است و سفر با تور ترکیه در طول تابستان عاقلانه نیست، خوب توصیه ما نیز به شما این نیست که در تابستان به استانبول سفر کنید. اما، در ماه های ژوئن و سپتامبر که ماه های توریستی ترکیه محسوب می شوند نیز به ترکیه سفر نکنید، در فصل بهار و پاییز درست زمانی که آب و هوای استانبول مناسب است، زمانی مناسب برای سفر با تور ترکیه محسوب می شود.

باید ها و نباید های شهر استانبول، چطور سفری آرام در استانبول داشته باشیم : راهنمای سفر به استانبول

در ترکیه هرگز مرتکب 7 اشتباه نشوید، نباید های سفر به ترکیه : 7 چیز که نباید در ترکیه انجام داد

5 توصیه مهم سفر به ترکیه با کودکان : سفر به ترکیه با کودکان

 
نظرات کاربران
دیدگاه