کوش آداسی بهتره یا آنتالیا

کوش آداسی بهتره یا آنتالیا

کوش آداسی یا آنتالیا

اگر شما هم با تور ترکیه سفر می کنید و زمان کمی برای سفر به ترکیه دارید حتما باید بین آنتالیا و کوش آداسی گیر کرده باشید، هر دو شهر آنتالیا و کوش آداسی به نوبه خود جذاب و منحصر به فرد هستند با زیبایی های خاص خود که این انتخاب بین تنها یکی از آنها را دشوار کرده است. اگر می خواهید شیرین ترین لحظات را در زمان کم خود به هنگام سفر به ترکیه داشته باشید و از تعطیلات چند روزه خود به خوبی استفاده کنید، در انتخاب مقاصد توریستی خود دقت کنید. فصل مناسب سفر به آنتالیا شاید زمان مناسبی برای سفر به کوش آداسی نباشد و یا ممکن است امکان دیدنی نفس گیر آنتالیا آنچنان که بایست شما را مانند امکان دیدنی کوش آداسی به وجد نیاورند.

با این که هر دو شهر زیبای ترکیه، کوش آداسی و آنتالیا بسیار توریستی و جذاب هستند، اما نمی توان آنها را به یک چشم دید. از این رو نمی توان در مدت کوتاه همه جاذبه ها و دیدنی های این دو شهر را دید و چشید. پس وقت را تلف نکنید و از زمان سفر خود با تور ترکیه به خوبی استفاده کنید. در ادامه این مقاله با چند نکته از مقایسه کوش آداسی و ترکیه آشنا خواهید شد. همراهمان باشید.

آنتالیا برای من بهتر است یا کوش آداسی؟

فصل مناسب سفر به آنتالیا و کوش اداسی چه زمانیست؟

برای گشت و گذار کدام برای من مناسب تر است، اماکن دیدنی آنتالیا یا کوش آداسی؟

برای خرید کدام بهتر است، مراکز خرید کوش آداسی یا آنتالیا؟

برای افراد جوان و یا خانواده ها کوش آداسی بهتر است یا آنتالیا، سفر مناسب جوانان و خانواده ها؟

از معایب و مزایای سفر به آنتالیا و کوش آداسی؟

 

چرا باید به آنتالیا سفر کرد

بهترین زمان سفر به آنتالیا

آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای است و در فصل زمستان این شهر زیبا گرم و خشک و در طول زمستان هوا معتدل و بارانی است. از آنجایی که دمای هوا در تابستان بالاست و گرم یعنی چیزی حدود 30 الی 35 درجه و در زمستان هوا سرد و بارانیست که درجه هوا تقریبا بین 9 الی 15 درجه، بهترین زمانی که می توانید از آنتالیا لذت ببرید و از تمام مکان های دیدنی آن دیدن کنید، ماه‌ های بین آوریل تا دسامبر یعنی از اردیبهشت تا دی ماه است. اگر بین ژانویه تا مارس، از بهمن ماه تا فروردین ماه قصد سفر به ترکیه را دارید توصیه می کنیم که به آنتالیا نروید چرا که شرایط هوا بسیار غیر منتظره است و ممکن است اجازه لذت بردن از این شهر را به شما ندهد. حتی ممکن است هوا به شدت سرد شود. راهنمای مرجع و اطلاعات سفر به آنتالیا 

مراکز خرید آنتالیا

مراکز خرید شناخته شده ترکیه را می توانید در آنتالیا پیدا کنید. این شهر با مراکز خرید و دنیای مدرن اش هر کسی را وسوسه به خرید می کند. جالب است بدانید که لذت خرید در بهترین مراکز خرید آنتالیا تجربه ای تکرار نشدنی خواهد بود چرا که تفریح، خریدی متفاوت و رستوران های عالی همه و همه در یک جا جمع شده اند. از مراکز خرید معروف آنتالیا مرکز خرید تراسیتی آنتالیا - TerraCity، مرکز خرید مارکت آنتالیا - MarkAntalya، مرکز خرید اوزدیلک پارک آنتالیا - OzdilekPark Antalya و مرکز خرید میگروس آنتالیا - Migros. معرفی و اطلاعات ضروری مراکز خرید مطرح آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا

آنتالیا را می توان یکی از بزرگترین مراکز توریستی تفریحی ترکیه خواند چرا که پرطرفدار ترین دیدنی های ترکیه، آبشار های خروشان و پربازدید ترین مناطق تاریخی باستانی ترکیه در آنتالیا واقع شده است.

سواحل آنتالیا

ساحل لارا پرطرفدار ترین ساحل، مجموعه تفریحی کُنی‌آلتی و ساحل آنالیا از بهترین سواحل آنتالیاست.

آبشار های آنتالیا

می توان ساعت ها در طبیعت بکر این آبشار نشست و به زیبایی های حیرت انگیزش خیره ماند. بعد از استراحت زیر درختان صنوبر و لذت بردن از انرژی آبشار، از مزارع چای دیدن کنید و از خرید سوغاتی در مغازه های فروش سوغات ترکیه لذت ببرید.

مکان های تاریخی آنتالیا

غار کارائین آنتالیا، حمام رومی آنتالیا، شهر باستانی لیکیا آنتالیا و کسیک مناره آنتالیا از اماکن تاریخی آنتالیا هستند.

تصاویر جاذبه ها و امکان دیدنی آنتالیا 

مقایسه کوش آداسی و آنتالیا

جمعیت و شلوغی در آنتالیا - آنتالیا که در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده‌ است جمعیتی بالغ بر بیش از دو میلیون و دویست هزار نفر دارد و یکی از شهر های پر جمعیت ترکیه محسوب می‌ شود. بنابراین امکان توریستی و جاذبه های آنتالیا را خالی از توریست و جمعیت نخواهید یافت. اگر می خواهید از هیاهوی شهر فرار کنید باید گفت که انتالیا را ساکت و آرام نخواهید یافت پس بهتر است به یک مکان آرام تر و کم جمعیت تری مثل کوش آداسی که جمعیتی نزدیک به شصت و چهار هزار نفر دارد سفر کنید.

آنتالیا برای کودکان - سفر به آنتالیا سفری پر مخاطره تر نسبت به کوش آداسی محسوب می شود. استخر و شنا در سواحل و یا گشت و گذار در جنگل های آنتالیا از جاذبه های بسیار جذابی می باشند که شاید برای کودکان به اندازه نوجوانان و جوانان مناسب نباشد. در این صورت باید مکررا نگران کودک خود باشید. از این رو به خانواده هایی که همراه با کودک خود سفر می کنند توصیه می کنیم تا کوش آداسی را انتخاب کنند. کوش اداسی شهری آرام تر و امن تر و جذاب تر برای خانواده ها خواهد بود چرا که تمام افراد خانواده می توانند از مکان های دیدنی کوش آداسی و سواحل آرام این شهر لذت ببرند.

 

چرا باید به کوش آداسی سفر کنم

بهترین زمان سفر به کوش آداسی - هوا در کوش آداسی نیز در طول تابستان گرم یعنی دما هوا چیزی حدود 30 الی 35 درجه و در زمستان هوا بارانیست و میزان بارش باران در این فصل زیاد است. و اما مطمئنا نمی خواهید در گرم ترین ماه سال به کوش آداسی سفر کنید. اگر در ماه جولای و آگوست یعنی مرداد، و شهریور ماه قصد سفر به ترکیه را دارید، باید به شما اخطار بدهیم که قید گشت و گذار در کوش آداسی را بزنید. در این دوره هوا بسیار گرم است و دمای هوا بالاتر از 42 درجه سانتیگراد است که اصلا برای سفر به کوش آداسی مناسب نیست. در عوض بهترین ماه سفر به کوش آداسی از اواخر آوریل تا اکتبر، از اردیبهشت تا آبان ماه است که دما هوا مناسب است. به طور کلی آب و هوای کوش آداسی در فصل پاییز و زمستان بسیار مطبوع است و بیشتر گردشگران این فصل را برای سفر به کوش آداسی انتخاب می کنند.

مراکز خرید کوش آداسی

مراکز خرید زیادی در کوش آداسی وجود دارد که در آنها می توانید تمام برند ها مطرح ترکیه را پیدا کنید. حتی از بازار های محلی کوش آداسی نیز نمی توان گذشت. از بازار های معروف کوش آداسی، بازار روز چهارشنبه است که در آن لباس و میوه سبزیجات می توان پیدا کرد. اگر می خواهید ارزان خرید کنید قیمت لباس در این بازار بسیار مناسب است. اما مراقب باشید تا جنس تقلبی را به جای اصلی به شما نفروشند. از بازار های کوش آداسی که بگذریم، مراکز خرید کوش آداسی را در طول سفر به ترکیه نباید فراموش کرد. خرید از آوت لت فكتوری بسیار مقرون به صرفه است و در اکثر مواقع بیشتر فروشگاه ها تخفیف های با درصد های بالا در نظر گرفته اند. از بزرگ ترین و کامل ترین مراکز خرید کوش آداسی می توان به مرکز خرید کاله ایچی - Kus Shopping Center Kusadasi و مرکز خرید سوکه Soke Shopping اشاره کرد. اما در حالت کلی می توان گفت که مراکز خرید آنتالیا نسبت به مراکز خرید و بازار های کوش آداسی معروف‌ تر و شناخته‌ شده‌ تر در بین مراکز خرید ترکیه هستند.

جاهای دیدنی کوش آداسی

با وجود سواحل و جزایر زیبای ازمیز در نزدیکی کوش آداسی، با سفر با تور ترکیه در طول سفر و بازدید از کوش آداسی می توانید آرامش را در کنار تفریحی مهیج داشته باشید. کوش آداسی پر است از مناظر طبیعی محسور کننده بی نظیر، سواحل زیبا و جنگل های دیدنی از مکان های دیدنی هستند که در کوش آداسی میبینید.

جزیره پرندگان - Pigeon که در آن می توانید شاهد زیبا ترین منظره غروب آفتاب، پرنده های زیبا و قلعه قدیمی عثمانی باشید.

آب گرم قصر پنبه ای، پاموک کاله - یکی از عجایب دنیا و البته از محبوب ترین و زیبا ترین مکان های دیدنی ترکیه قصر پنبه ای کوش آداسی است. حوضچه های آهکی طبقه ای سفید با آبی گرم و آهکی که حاصل آن یک چشم انداز باور نکردنی و زیبا در کوش آداسی است.

سواحل کوش آداسی

ورزش‌ های آبی مثل شنا، غواصی و اسکی روی آب را می توانید در آب زلال زیر آسمان همیشه آبی این شهر تجربه کنید. علاوه بر این هیجانی باور نکردنی را در پارک های آبی کوش آداسی تجربه خواهید کرد. پارک آبی کوش‌ آداسی، یکی از بزرگ ترین پارک‌ های آبی اروپاست و در میان گردشگران بسیار محبوب می باشد.

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا