دانستنی های ترکیه

دانستنی های ترکیه

حقیقتی درباره ترکیه که زندگی شما را تغییر می دهد، دانستنی ها و رازهای ترکیه

ترکیه  پر است از راز ها و دانستنی های باور نکردنی که در تاریخ این کشور نهفته است، اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، پیش از سفر با دانستنی ها و حقایق جالب این کشور زیبا آشنا شوید و در طول مسیر به ترکیه برای همراهان و همسفران خود بازگو کنید تا آنها هم از دانستنی های ترکیه حیرت زده شوند :

تا به حال فکر کرده اید که بابانوئل از کجا سرچشمه گرفت و سرچشمه این سنت کجاست ؟

به راستی بابا نوئل مطعلق به کدام کشور است ؟

آیا بابا نوئل شخصیت واقعی داشته یا زاده تخیل و افسانه هاست ؟

دانستنی-های-ترکیه-1

بسیاری از ما بابا نوئل را به عنوان مردی ساکن در قطب شمال می دانیم که هر کریسمس را برای ارائه هدایای مختلف سفر می کند تا هدایا را از دودکش به دست صاحبانش برساند. با این حال، سنت واقعی به قرن چهارم سنت مسیحی ترکیه، روزی که حالا روز مدرن ترکیه نامگذاری شده است برمی گردد. 

saint نیکلاس  که به عنوان نیکولا نیز شناخته می شود در سال 270 متولد شد، او یک مقدس مسیحی بزرگ ترکیه بود که در میان بسیاری از دانش آموزان، ملوانان، تجار و پرورش دهندگان در سراسر اروپا به معجزه هایش معروف شد. با این حال، عادت او هدیه دادن به صورت مخفی بود که پایه و اساس مفهوم مدرن بابا نوئل شد. نیکلاس متولد Patara، Lycia دریک خانواده یونانی زندگی می کرد. نیکلاس عضوی از یک خانواده ثروتمند بود و ثروت و اموالش را در راه دین مسیح خرج کرد.

دانستنی-های-ترکیه-2

درواقع، او امول را در راه دین مسیح به فروش می رساند و به فقرا می داد. نیکلاس پدر مادر خود را به دلیل یک بیماری مسری از دست داد و تمام میراث پدری را خرج فقیران و مسیح کرد.

او زندگی خود را به خدمت به خدا اختصاص داد و در سنین بسیار جوانی به دلیل سخاوت و عشقش به فرزندان خدا، خیلی زود به مقام Bishop Myra تبدیل شد. اما در زمان سلطنت امپراطور رومی دیوكلیتیان، در آن زمان که مسیحیان را آزار می دادند، Bishop  تبعید و زندانی شد. پس از آزادی، او در شورای نیکیا، اولین شورای همهجانبه برای حفظ وحدت کلیسا، احضار شد و حضور یافت. saint نیکلاس در تاریخ 6 دسامبر سال 343 میلادی درگذشت و در کلیسای خود که در حال حاضر در دمر واقع شده است به خاک سپرده شد. این کلیسا در حال حاضر زیارتگاه مقدس مسیحیان است. 

دانستنی-های-ترکیه-3

کلیسای باستانی بیزانس که محل دفن نیکلاس، مرد سخاوتمند و خدا دوست، می باشد، دارای نقاشی های زیبا و یک سقف ساختمانی بسیار خاص است. این کلیسا در سال 520 میلادی ساخته و در سال 1862 توسط تزار نیکلاس I روسیه احیا شد. این کلیسا یکی از مهم ترین ساختارهای بیزانس در آناتولی، نقاشی های شمال شرقی و برخی از نمونه های بصری از زندگی saint معروف را نشان می دهد.

 
نظرات کاربران
دیدگاه
  • نیما ۱۳۹۷/۰۵/۰۷

    گرجستان کشوری است که سفر به آن یک بار که خیلی کمه چند بار لازمه. 

    ۰
    ۰
از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا