اماکن دیدنی پربازدید ترکیه، جاهای دیدنی پر بازدید استانبول، آنکارا، آنتالیا..

10 مکان دیدنی آنتالیا، زیباترین اماکن دیدنی آنتایا

10 مکان دیدنی آنتالیا، زیباترین اماکن دیدنی آنتایا

10 دیدنی آنتالیا از زیباترین اماکن دیدنی ترکیه که باید دید، اماکن دیدنی رویایی آنتالیا

اماکن دیدنی محبوب آنتالیا – ترکیه کشوریست که در خود شهرهای توریستی مشهوری نظیر استانبول و آنتالیا را در خود جای داده، پیش از این درباره اماکن دیدنی استانبول و جاذبه های توریستی این شهر اوراسیایی صحبت کردیم، و اما در ادامه می خواهیم بدانیم که چرا آنتالیا به یکی از اماکن تفریحی محبوب شهرت پیدا کرده است ؟

به طور خلاصه شاید بتوان زیبایی آنتالیا را در 2 پوینت بیان کرد : 1.سواحل رویایی آنتالیا ترکیه و 2.آنتالیا، پنجره ای رو به تاریخ ترکیه.

به بازدید و گشت و گذار در شهر تاریخی بروید و از دروازه هادیان و مناره شکسته دیدن کنید. با رفتن به غار کارین و رفتن به بالای کوه تاطالی، از گرمای ترکیه فرار کنید. کشف ویرانه های شهرهای یونان باستان و ویرانه های شهر سوخته چیمارا را از دست ندهید!

تور تابستانی استانبول، اماکن دیدنی و تفریحات استانبول در تابستان

تور تابستانی استانبول، اماکن دیدنی و تفریحات استانبول در تابستان

جاذبه های استانبول در تابستان، سفر تابستانه به استانبول : تفریحات و جاذبه های استانبول در تابستان

استانبول ترکیه درواقع شهر توریستی همه فصله است، در طول تابستان ترکیه از جمله شهر زیبای استانبول اگرچه گرم است اما زمانی مناسب برای لذت بردن از انوع تفریحات مهیج در محوطه باز، سواحل و اماکن توریستی و دیدنی ترکیه است. با سفر به استانبول در طول تابستان در یکی از رستوران های ساحلی بسفر غذایی لذیذ نوش جان کنید و خستگی جان را با یک قهوه ترک در کافه های استانبول از جان به در کنید. 

جاذبه های تابستانی استانبول ترکیه

مساجد معروف استانبول، 6 مسجد تاریخی استانبول که باید دید

مساجد معروف استانبول، 6 مسجد تاریخی استانبول که باید دید

مساجد زیبای استانبول، لیست 7 مسجدی که نباید در استانبول ترکیه از دست داد

مساجد استانبول از اماکن دیدنی بسیار مهم و زیبای توریستی ترکیه محسوب می شود، در واقع استانبول به داشتن مساجد و معماری عثمانی باقی در این مساجد در دنیا مشهور است. استانبول  تا سال 1453 پایتخت امپراطوری عثمانی بوده و جالب است بدانید که پیش از آن هم در دوره کنستانتینوپل به همراه روم به عنوان پایتخت یونان انتخاب شده بود. استانبول تنها شهر دنیاست که بین دو قاره، آسیا و اروپا، قرار گرفته است. علاوه بر این، استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه نیز می باشد و در آن بیش از 3000 مسجد بنا شده که در این بین 7 مسجد از بایدهای سفر با تور ترکیه محسوب می شود. بازدید از این 7 مسجد دیدنی و البته تاریخی جاذبه توریستی اصلی و مهم استانبول محسوب می شوند. اما دلیل این همه شهرت و محبوبیت چیست؟ درواقع مساجد استانبول نظیر مسجد ایاصوفیه امضای فرهنگی و معماری تاریخ استانبول است و مساجد استانبول در ترکیهنقشی فراتر از مکانی برای عبادت دارند. 

در ادامه با 7 مسجد معروف و تاریخی استانبول که از بزرگ ترین و زیباترین مساجد دنیا نیز محسوب می شوند آشنا می شودید :  

 

جزایر استانبول ترکیه، اسامی جزایر استانبول

جزایر استانبول ترکیه، اسامی جزایر استانبول

جایز توریستی استانبول ترکیه، همه چیز درباره جزایر استانبول، اطلاعات لازم و اسامی جزایر استانبول ترکیه

در طول سفر با تور استانبول گشت و گذار در جزایر زیبای استانبول را فراموش نکنید، در طول سفر به ترکیه یک روز خاص را در یکی از جزایر دیدنی استانبول سپری کنید.

کاخ توپکاپی استانبول - Topkapi Palace

کاخ توپکاپی استانبول - Topkapi Palace

کاخ توپکاپی در استانبول، معرفی کاخ توپکاپی استانبول ترکیه

کاخ توپکاپی استانبول ترکیه – استانبول شهری نیست که بتوانید یک روزه از تمام دیدنی ها و مکان هان های دیدنی آن دیدن کنید. با سفر با تور ترکیه، شهری تاریخی، زیبا و بزرگ استانبول را خواهید دید. بنابر این، برای سفری هیجان انگیز به شهر تاریخ و فرهنگ آماده شوید، یکی از بنا های تاریخی مه بازدید از آن از باید های سفر به استانبول محسوب می شود، کاخ توپکاپی استانبول است که هر بیننده ای را وسوسه به بازدید و کندو کاو بیشتر و بیشتر می کند. در ادامه با بخش کوچکی از تاریخ حیرت انگیز بنای تاریخی توپکاپی استانبول آشنا شوید.

کاخ توپکاپی استانبول صندلی امپراتوری عثمانی

سفرنامه استانبول ترکیه در محله بالات استانبول

سفرنامه استانبول ترکیه در محله بالات استانبول

محله بالات استانبول در سفرنامه جدید استانبول ترکیه، سفرنامه ترکیه در سفر به محله بالات استانبول

سفرنامه استانبول در سفر به ترکیه، محله بالات استانبول – اگر قصد سفر به استانبول ترکیه با تور ترکیه را دارید، بازدید از محله بالات را از دست ندهید. مکان های دیدنی استانبول کم نیست، اما اگر می خواهید متفاوت سفر کنید، بالات از محله هاایست که می بایست در طول سفر به استانبول ترکیه از آن دیدن کنید. 

محله بالات استانبول چه شکلیه ؟ محله بالات ترکیه محله ای قدیمی با ساختمان ها و بنا های تاریخی در ترکیه است و اگر چه نمی توان آن را مرکز شهر خواند اما دسترسی به آن توسط وسایل حمل و نقل عمومی ترکیه به راحتی امکان پذیر است. در واقع، بالات محله قدیمی در همسایگی استانبول محسوب می شود که سال های طولانی متعلق به اهالی یونانی های ترکیه بوده است. خانه ها و ساختمان ها در بالات استانبول بسیار قدیمی و ویران به نظر می رسند، اما در سال ها اخیر با بازگشایی کافه ها و مغازه های متعدد، این محله رنگی تازه به خود گرفته است. یک پیاده روی طولانی در محله بالات و تماشای دیدنی های این محله کوچک اما دیدنی می تواند روزی به یاد ماندنی در طول سفر با تور ترکیه باشد. 

مسجد ایاصوفیه استانبول - Hagia Sophia

مسجد ایاصوفیه استانبول - Hagia Sophia

مسجد ایاصوفیه در استانبول، معرفی مسجد ایاصوفیه استانبول

استانبول، شهر تاریخی، زیبا و بزرگ ترکیه، شهری نیست کمه بتوان در یک روز از آن دیدن کرد. در طول سفر با تور ترکیه، اگر قصد بازدید از استانبول را دارید زمان را از دست ندهید و سفر خود را با بازدید از مسجد ایاصوفیه استانبول آغاز کنید. بله مسجد ایاصوفیه استانبول می بایست اولین جایی باشد که از آن در استانبول ترکیه دیدن می کنید، مسجد ایاصوفیه قدیمی ترین ساختمان دنیا نیست، اما ساختمانی تاریخی با 1478 سال سن است که از زلزله ها و جنگ های متعدد در طول تاریخ جان سالم به در برده و امروزه به عنوان ساختمانی منحصر به فرد و شگفت انگیز از نظر اندازه، معماری و زیبایی شناخته می شود. بی اغراق مسجد ایاصوفیه استانبول نه تنها یکی از مکان های بی مانند در استانبول است، بلکه یکی از بی مثال ترین ساختمان های تاریخی در دنیاست. 

5 ساحل زیبا آنتالیا، بهترین سواحل آنتالیا ترکیه، ساحل زیبای آنتالیا

5 ساحل زیبا آنتالیا، بهترین سواحل آنتالیا ترکیه، ساحل زیبای آنتالیا

معروف ترین سواحل آنتالیا ترکیه : 5 ساحل از زیباترین سواحل آنتالیا ترکیه

اغراق نیست اگر که بگوییم یکی از جاذبه های منحصر به فرد ترکیه در جذب توریست سواحل دیدنی و زیبای این کشور است. آنتالیا شهریست با سواحل زیبا که در لیست پر طرفدار ترین سواحل ترکیه در میان توریستان تور ترکیه قرار گرفته است. اگر قصد سفر با تور ترکیه را دارید، بازدید و گشت و گذار در سواحل زیبای آنتالیا جاییست که حتما می بایست برنامه سفر خود به ترکیه اظافه کنید. سواحلی که در کناراش می توان آثار به جا مانده از تاریخ را دید. هر آنچه که از یک ساحل آرام، زیبا و البته ایمن انتظار دارید، در سواحل آنتالیا پیدا خواهید کرد. حتی اگر با تور آنتالیا سفر نکردید، با تور ترکیه در هر شهر توریستی ترکیه که اقامت داشته باشید، یک روز را می توانید برای گشت گذار در سواحل زیبای آنتالیا برگزینید و سفر به ترکیه را تمام کنید.

سواحل آنتالیا ترکیه را با هم بشناسیم :

دیدنی های ترکیه استانبول، 7 تفریح رایگان در استانبول ترکیه

دیدنی های ترکیه استانبول، 7 تفریح رایگان در استانبول ترکیه

7 تفریح جالب از تفریحات رایگان در استانبول ترکیه، مکان های دیدنی استانبول ترکیه

سفر با تور ترکیه، سفر به شهر ساختمان های بی نظیر تاریخی و موزه های با ارزش دنیاست. مکان های دیدنی و گردشی استانبول کم نیست و هزینه ورودی هر یک از آنها مشخص است. اما جالب است بدانید که ورودی و تماشای برخی از آنها در روزهای مشخص کاملا رایگان است و بازدید برای عموم آزاد می باشد. در طول سفر با تور ترکیه، در شهر استانبول تفریحات جالب زیادی وجود دارد که در هیچ یک نیازی به کیف پول شما نیست. بازدید از این جاذبه ها و لذت بردن از سفر به طور رایگان را می توان یکی از بهترین راه ها برای کم کردن هزینه های سفر به ترکیه خواند. در ادامه با این 7 جاذبه و تفریح رایگان استانبول ترکیه  آشنا شوید .

دیدنی های ترکیه، 15 جاذبه ای که پیش از ترک ترکیه باید دید

دیدنی های ترکیه، 15 جاذبه ای که پیش از ترک ترکیه باید دید

جاذبه های توریستی ترکیه، 15 مکان دیدنی که پیش از ترک سفر در ترکیه باید دید

اگر این بار قصد سفر با تور ترکیه را دارید، پیش از آنکه این کشور زیبا را ترک کنید و به سفر خود خاتمه دهید، مطمئن شوید که از این 15 جاذب دیدن کرده اید تا بعد از سفر افسوس چیزی را نخورید. ترکیه به دلیل مکان های دیدنی مختلفی که در خود پنهان ساخته در میان توریستان و گردشگران خوش ذوق و خوش سلیقه شهرتی روز افرزون دارد، از مکان های دیدنی مشهور ترکیه می توان به مسجد ایاصوفیه و شهر اسرار آمیزافسوس اشاره کرد. با این حال، در ترکیه مکان های دیدنی ناشناخته ای نیز در اطراف شهر های بزرگ وجود دارد که باید در طول سفر با تور ترکیه از آنها نیز بازدید کرد. از شهر های باستانی گرفته تا دیدنی های طبیعی همه در ترکیه در انتظار شماست. در طول سفر با تور ترکیه بازدید از این 15 مکان دیدنی را در برنامه سفر خود قرار دهید.