اماکن دیدنی پربازدید ترکیه، جاهای دیدنی پر بازدید استانبول، آنکارا، آنتالیا..

20 مکان دیدنی زیبای ترکیه، زیباترین اماکن دیدنی ترکیه

20 مکان دیدنی زیبای ترکیه، زیباترین اماکن دیدنی ترکیه

با زیباترین اماکن دیدنی ترکیه آشنا شوید، دیدنی های ترکیه

به تاج و تخت رسیدن سلطنت ها و سقوط پاشاهان متعدد مزید بر علت شده تا ترکیه، این کشور زیبا مهد اماکن تاریخی بسیار دیدنی شود. ترکیه کشور جاذبه های دیدنی تاریخی حیرت انگیز است، از شهرهای تاریخی گرفته تا جاذبه های گردشگری معروف . پیش از رزور یکی از تور های ارزان ترکیه، با زیباترین اماکن دیدنی ترکیه آشنا شوید و با توجه به روحیات و شخصیت سفری به یادماندنی برای خود و همراهان خود رقم بزنید.

با 20 جاذبه دیدنی ترکیه  آشنا شوید :

 

8 شهر زیبای ترکیه، دیدنی های ترکیه

8 شهر زیبای ترکیه، دیدنی های ترکیه

زیباترین شهر های توریستی ترکیه : 8 شهر زیبای ترکیه

آماسیا شهر زیبای ترکیه

آماسیا شهری کوچک در شمال ترکیه است که در دره‌ای باریک بر روی سواحل رودخانه یسیلمارک، پشت به کوه‌های سنگی قرار گرفته است. گفته می‌شود آماسیا زادگاه افسانه‌های ترکی مانند فرهاد و شیرین است. بنابر افسانه‌ها فرهاد عاشق شیرین شاهزاده زیبای می‌شود و تونلی را در زیر کوه‌ها حفر می‌کند تا آب را وارد کاخ پدر شیرین کند و نظر او را به خود جلب نماید. حتی امروزه هم منظره شهر یادآور یک داستان عاشقانه است. در بالای شهر چند مقبره در دل سنگ‌ها ساخته شده در حالی خود شهر با خانه‌های زیبایی به سبک معماری عثمانی و پول‌های قدیمی دل فریبی می‌کند.

جاذبه ها و تفریحات استانبول مخصوص کودکان، 10 تفریح برای کودکان در استانبول

جاذبه ها و تفریحات استانبول مخصوص کودکان، 10 تفریح برای کودکان در استانبول

تفریحات و اماکن دیدنی جذاب استانبول برای کودکان ، سفر به استانبول با کودکان

آیا به دنبال یک سفر عالی برای همه افراد خانواده هستید و از مناسب بودن استانبول ترکیه برای کودکان خود اطمینان ندارید ؟ مهم نیست که این سفر اول شما با تور استانبول است و یا خیر، شهر زیبای استانبول درست همان اندازه که برای توریستان بزرگسال جذاب است برای کودکان نیز سفری رویایی محسوب می شود. چرا استانبول سفری مناسب برای کودکان است ؟ آب و هوای شهر استانبول نزدیک به آب و هوای شمال کشور عزیزمان است از این رو با آب و هوایی عجیب و غریب رو به رو نخواهید شد که کودک شما را مورد آزار قرار دهد. نکته دیگری که حائز اهمیت است  تنوع تفریحات و اماکن دیدنی مخصوص کودکان در استانبول می باشد. لازم به ذکر است که در این سفر در کنار خنده و ذوق کودکتان، به خودتان نیز خوش خواهد گذشت چرا که این تفریحات برای بزرگ سالان نیز از تفریحات خوب و متفاوت محسوب می شود.

فستیوال تابستانه استانبول ترکیه، جشنواره و فستیوال استانبول در تابستان

فستیوال تابستانه استانبول ترکیه، جشنواره و فستیوال استانبول در تابستان

فستیوال و روزها خاص استانبول ترکیه در تابستان، فستیوال خرید استانبول ترکیه در تابستان

چرا استانبول ؟ اگر تور استانبول ترکیه را برای سفر تابستانه خود انتخاب کرده اید، باید بگوییم که انتخاب هوشمندانه ای داشته اید چرا که استانبول شهر 4 فصله ایست که در هر ماه از سال جذاب و دیدنیست. در طول تابستان می توانید از تمام اماکن تفریحی و گردشگری استانبول در هوایی فوق العاده لذت ببرید. علاوه بر این، فستیوال و جشواره های تابستانه استانبول بخشی دیگر از جاذبه های این شهر را به خود اختصاص می دهد. سفر تابستانه خود با تور استانبول را به گونه ای ترتیب دهید تا در یکی از جششنواره ها و یا فستیوال های متنوع استانبول شرکت کنید.

دیدنی های استانبول، 17 تصویر از زیباترین دیدنی های استانبول

دیدنی های استانبول، 17 تصویر از زیباترین دیدنی های استانبول

با این 17 تصویر از دیدنی های ترکیه عاشق سفر به استانبول خواهید شد!

استانبول، شهری که در آن آسیا و اروپا به هم متصل می شوند و شهری که یکی از شگفتی های تاریخ و نوآوری معاصر است. استانبول که در زمان قسطنطنیه به دلیل فرهنگ غنی خود در دنیا زبان زد بود، حال نیز به دلیل زیبایی های بی نظیرش معروف است. شاید یکی از مهمترین دلایل محبوبیت توراستانبول نیز همین باشد، در ادامه با 17 تصویر از دیدنی های استانبول روبه رو خواهید شد.

10 مکان دیدنی آنتالیا، زیباترین اماکن دیدنی آنتایا

10 مکان دیدنی آنتالیا، زیباترین اماکن دیدنی آنتایا

10 دیدنی آنتالیا از زیباترین اماکن دیدنی ترکیه که باید دید، اماکن دیدنی رویایی آنتالیا

اماکن دیدنی محبوب آنتالیا – ترکیه کشوریست که در خود شهرهای توریستی مشهوری نظیر استانبول و آنتالیا را در خود جای داده، پیش از این درباره اماکن دیدنی استانبول و جاذبه های توریستی این شهر اوراسیایی صحبت کردیم، و اما در ادامه می خواهیم بدانیم که چرا آنتالیا به یکی از اماکن تفریحی محبوب شهرت پیدا کرده است ؟

به طور خلاصه شاید بتوان زیبایی آنتالیا را در 2 پوینت بیان کرد : 1.سواحل رویایی آنتالیا ترکیه و 2.آنتالیا، پنجره ای رو به تاریخ ترکیه.

به بازدید و گشت و گذار در شهر تاریخی بروید و از دروازه هادیان و مناره شکسته دیدن کنید. با رفتن به غار کارین و رفتن به بالای کوه تاطالی، از گرمای ترکیه فرار کنید. کشف ویرانه های شهرهای یونان باستان و ویرانه های شهر سوخته چیمارا را از دست ندهید!

تور تابستانی استانبول، اماکن دیدنی و تفریحات استانبول در تابستان

تور تابستانی استانبول، اماکن دیدنی و تفریحات استانبول در تابستان

جاذبه های استانبول در تابستان، سفر تابستانه به استانبول : تفریحات و جاذبه های استانبول در تابستان

استانبول ترکیه درواقع شهر توریستی همه فصله است، در طول تابستان ترکیه از جمله شهر زیبای استانبول اگرچه گرم است اما زمانی مناسب برای لذت بردن از انوع تفریحات مهیج در محوطه باز، سواحل و اماکن توریستی و دیدنی ترکیه است. با سفر به استانبول در طول تابستان در یکی از رستوران های ساحلی بسفر غذایی لذیذ نوش جان کنید و خستگی جان را با یک قهوه ترک در کافه های استانبول از جان به در کنید. 

جاذبه های تابستانی استانبول ترکیه

مساجد معروف استانبول، 6 مسجد تاریخی استانبول که باید دید

مساجد معروف استانبول، 6 مسجد تاریخی استانبول که باید دید

مساجد زیبای استانبول، لیست 7 مسجدی که نباید در استانبول ترکیه از دست داد

مساجد استانبول از اماکن دیدنی بسیار مهم و زیبای توریستی ترکیه محسوب می شود، در واقع استانبول به داشتن مساجد و معماری عثمانی باقی در این مساجد در دنیا مشهور است. استانبول  تا سال 1453 پایتخت امپراطوری عثمانی بوده و جالب است بدانید که پیش از آن هم در دوره کنستانتینوپل به همراه روم به عنوان پایتخت یونان انتخاب شده بود. استانبول تنها شهر دنیاست که بین دو قاره، آسیا و اروپا، قرار گرفته است. علاوه بر این، استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه نیز می باشد و در آن بیش از 3000 مسجد بنا شده که در این بین 7 مسجد از بایدهای سفر با تور ترکیه محسوب می شود. بازدید از این 7 مسجد دیدنی و البته تاریخی جاذبه توریستی اصلی و مهم استانبول محسوب می شوند. اما دلیل این همه شهرت و محبوبیت چیست؟ درواقع مساجد استانبول نظیر مسجد ایاصوفیه امضای فرهنگی و معماری تاریخ استانبول است و مساجد استانبول در ترکیهنقشی فراتر از مکانی برای عبادت دارند. 

در ادامه با 7 مسجد معروف و تاریخی استانبول که از بزرگ ترین و زیباترین مساجد دنیا نیز محسوب می شوند آشنا می شودید :  

 

جزایر استانبول ترکیه، لیست زیباترین جزایر استانبول

جزایر استانبول ترکیه، لیست زیباترین جزایر استانبول

جایز توریستی استانبول ترکیه، همه چیز درباره جزایر استانبول، اطلاعات لازم و اسامی جزایر استانبول ترکیه

در طول سفر با تور استانبول گشت و گذار در جزایر زیبای استانبول را فراموش نکنید، در طول سفر به ترکیه یک روز خاص را در یکی از جزایر دیدنی استانبول سپری کنید.

کاخ توپکاپی استانبول - Topkapi Palace

کاخ توپکاپی استانبول - Topkapi Palace

کاخ توپکاپی در استانبول، معرفی کاخ توپکاپی استانبول ترکیه

کاخ توپکاپی استانبول ترکیه – استانبول شهری نیست که بتوانید یک روزه از تمام دیدنی ها و مکان هان های دیدنی آن دیدن کنید. با سفر با تور ترکیه، شهری تاریخی، زیبا و بزرگ استانبول را خواهید دید. بنابر این، برای سفری هیجان انگیز به شهر تاریخ و فرهنگ آماده شوید، یکی از بنا های تاریخی مه بازدید از آن از باید های سفر به استانبول محسوب می شود، کاخ توپکاپی استانبول است که هر بیننده ای را وسوسه به بازدید و کندو کاو بیشتر و بیشتر می کند. در ادامه با بخش کوچکی از تاریخ حیرت انگیز بنای تاریخی توپکاپی استانبول آشنا شوید.

کاخ توپکاپی استانبول صندلی امپراتوری عثمانی