پارک های ترکیه

پارک های ترکیه

پارک های ملی ترکیه

پارک های ملی ترکیه یکی از اماکن دیدنی بسیار زیبای ترکیه و البته از جاذبه های تاریخی ترکیه محسوب می شوند. در طول سفر با تور ترکیه، با بازدید از پارک ملی آلاداغلار، دریاچه بیشهیر، پارک ملی نرمات داغی و دیگر مکان های طبیعی زیبا و باستانی را شاهد خواهید بود. از کوه های عظیم تماشایی گرفته تا آثار باقی مانده از تاریخ در دل طبیعت، همه آنچیزیست که در پارک های ملی ترکیه خواهید دید، در ادامه 10 پارک ملی ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد که از معروف ترین پارک های ترکیه هستند. با ترکیه رویایی همراه باشید.

پارک ملی آلاداغلار

Aladağlar 

پارک آلاداغلار ترکیه واقع در جنوب این کشور، در سال 1995 به عنوان پارک ملی تاسیس شد. این پارک زیبا از کوه‌ های کوهستان آنتوریس تشکیل شده و زیبایی اش را به کوه های سر به فلک کشیده اش مدیون است. این پارک ملی بزرگ با وسعت بیش از 55000 هکتار و ارتفاع بالغ بر 3500 متر، از استان قصیر تا استان آدانا ترکیه کشیده شده است.

پارک-های-ترکیه-1

پارک ملی آلاداغلار ترکیه کجاست

Aladağlar

51660Demirkazık Köyü/Çamardı/Niğde, Turkey

پارک ملی آلاداغلار ترکیه - Aladağlar بر روی نقشه

 

پارک ملی دریاچه بیشهیر ترکیه

Beyşehir

دریاچه بیشهیر واقع در استان کنیا در مركز تركیه، به دلیل 140 گونه گیاهی، بیش از 16 گونه ماهی در آب شیرین و پرندگان آبی كه در دریاچه زندگی می‌كنند مشهور است. برای بازدید کنندگان این پارک، مکان مناسبی برای کوهنوری، پیاده‌ روی و دوچرخه‌ سواری در کوهستان است. در این پارک می توانید چند روزی را در اردوگاه‌ و هتل‌ های واقع در شهر بیشهیر به راحتی سپری کنید.

پارک-های-ترکیه-2

پارک ملی دریاچه بیشهیر کجاست

Karadiken Mahallesi, Beyşehir Derebucak Yenişarbademli Yolu, 42700 Beyşehir/Konya, Turkey,

پارک ملی دریاچه بیشهیر ترکیه - Beyşehir  بر روی نقشه

 

پارک ملی نمروت داغی ترکیه

Nemrut Dağı

پارک نمروت با وجود کوهی به ارتفاع بیش از 2000 متر، یکی از پارک های با اهمیت تاریخی ترکیه محسوب می شود. با بازدید از پارک نمروت ترکیه به قله کوه صعود کنید، شاهد چشم‌ انداز مجسمه‌ های مشهور تاریخی ترکیه باشید و از یک مقبره سلطنتی که قدمت آن به قرن اول قبل از میلاد می‌رسد بازدید کنید.

پارک-های-ترکیه-3

پارک ملی نمروت داغی کجاست

Nemrut Dağı Yolu, 02400 Kayadibi / Kahta/Adıyaman, Turkey

پارک ملی نمروت داغی ترکیه -  Nemrut Dağı بر روی نقشه

 

پارک ملی گورم ترکیه

Göreme

پارک محبوب گورِم ترکیه در واقع، پدیده‌ های طبیعی جهان و بقایای تاریخی را در کنار هم گرد آورده است. دودکش‌ ها و کلیسا های سنگی و شهرهای زیرزمینی از چشم انداز های هیجان‌ انگیزیست که نمی توان به ترکیه سفر کرد و از آن غفلت کرد. بازدید کنندگان می‌توانند از جاذبه های موجود در این پارک  با پای پیاده، با دوچرخه و یا با استفاده از بالون هوای گرم بازدید کنند.

پارک-های-ترکیه-4

پارک ملی گورِم ترکیه کجاست

50180Göreme Belediyesi/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey

پارک ملی گورِم ترکیه - Göreme بر روی نقشه

 

پارک ملی دره کپرولو ترکیه

Köprülü Canyon

پارک دره کپرولو ترکیه، به دلیل زیبایی حیات وحش خود شناخته شده و نام خود را از دره خیره کننده‌ ای گرفته که حدود 366 کیلومتر  است و در برخی نقاط خاص، ارتفاع آن به 400 متر هم می‌ رسد. پارک کوپرلو در سال 1973 به عنوان یک پارک ملی تاسیس شد. لازم به ذکر است که ماهی های قزل آلا این پارک نیز معروف است و به شما پیشنهاد می کنیم تا در یکی از رستوران‌ های محلی از طعم آن لذت ببرید. 

پارک-های-ترکیه-5

پارک ملی دره کپرولو ترکیه کجاست

Bozyaka Mahallesi, 07550 Manavgat/Antalya, Turkey, +90 312 207 50 00

پارک ملی دره کپرولو - Köprülü Canyon بر روی نقشه

 

پارک ملی ساحلی بی‌داغلاری ترکیه

Beydağları

بی‌داغلری با وسعت 34000 هکتار  شامل شهرک‌ های قدیمی Olympos، Phaselis و Idyros است . در همه مناطق این پارک پوشش گیاهان وحشی و سواحل پارک به هم گره خورده‌ اند.  بازدید کنندگان می‌توانند در ساحل قدم بزنند و یا به کوهنوردی، اردو و صخره‌ نوردی بروند.

پارک-های-ترکیه-6

پارک ملی بی‌داغلاری ترکیه کجاست

 07130Konyaaltı/Antalya, Turkey

پارک ملی ساحلی بی‌داغلاری ترکیه - Beydağları بر روی نقشه

 

پارک ملی دره مونزور ترکیه

Munzur

به عنوان بزرگ ترین و پرطرفدار ترین پارک ملی ترکیه، جای تعجب ندارد که از حیات وحش و گونه‌ های گیاهی دره مونزور محافظت گردد. پارک محبوب مونزور در شرق آناتولی قرار گرفته است و توصیه می‌ شود ماه‌ های جون و آگست رابه منظور بازدید از این پارک دیدنی انتخاب کنید.

پارک-های-ترکیه-7

پارک ملی دره مونزور ترکیه کجاست

Tunceli Ovacık Yolu, 62000 Sarıtaş Köyü/Tunceli Merkez/Tunceli, Turkey

پارک ملی دره مونزور ترکیه - Munzur بر روی نقشه

 

پارک ملی دیلک پینیسولا ترکیه

Dilek peninsula

یکی از پارک‌ های زیبای ترکیه با بیشترین تنوع زیستی، با پرندگان بومی و مهاجر، پستانداران، گیاهان و جانوران دریایی بسیار، یک محیط طبیعی بهشتی مشرف به دریای اژه - Aegean است. جدا از چشم اندازهای عالی عکاسی طبیعت، این پارک دارای چشم‌ انداز های جنگلی و مسیرهای کوهستانی با مناظر زیبایی از خشکی و دریا نیز هست. اگر عاشق عکاسی و عکس های سلفی هستید، در طول سفر با تور ترکیه، بازدید از پارک ملی دیلک پینیسولا را از دست ندهید.

پارک-های-ترکیه-8

پارک ملی دیلک پینیسولا ترکیه کجاست

Güzelçamlı / Kuşadası/Aydın Province, Turkey

پارک ملی دیلک پینیسولا ترکیه - Dilek peninsula بر روی نقشه

 

پارک ملی یِدی‌گوللر ترکیه

Yedigöller

پارک یدی‌گوللر یکی از زیبا ترین پارک‌ های ترکیه است که همه آن را به دلیل هفت دریاچه ای که در این پارک جاریست دوست دارند. پارگ یدی‌گوللر با ترکیب بصری خیره‌ کننده از درختان مختلف، برگ‌ هایی که در فصول مختلف تغییر رنگ می‌ دهند و تصویری که در آب دریاچه منعکس می‌شود معروف است. در  پارک یِدی‌گوللر ترکیه اردوزنی و یا حتی غواصی از آرامش‌ بخش ترین تفریحات است. 

پارک-های-ترکیه-9

پارک ملی یدی‌گوللر ترکیه کجاست

14030Yedigöller/Bolu Merkez/Bolu, Turkey

پارک ملی یدی‌گوللر ترکیه - Yedigöller بر روی نقشه

 

پارک ملی اولوداغ ترکیه

Uludağ

پارک ملی اولوداغ یکی از مقاصد مهم اسکی در ترکیه است. کوه اولو‌داغ، با بیش از 2000‌متر ارتفاع برای ورزش‌ های زمستانی مناسب است. حتی در ماه‌ های گرم ترکیه هم این پارک ملی یک مقصد عالی برای پیاده‌ روی و اردو زنی است.

پارک-های-ترکیه-10

پارک ملی اولوداغ ترکیه کجاست

Osmangazi/Bursa, Turkey

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا