فرار از شلوغی شهر استانبول

فرار از شلوغی شهر استانبول

6 نکته برای فرار از شلوغی استانبول

برای فرار از زندگی روزمره و شلوغی های شهر، یک سفر بی نظیر با تور ترکیه فرصتی مناسب برای هر فردی است. اما اگر قصد خرید، بازدید از مراکز خرید استانبول و یا مکان های دیدنی استانبول را دارید، باید پیش از سفر بدانید که به شهری پر جمعیت سفر می کنید و از نکات و اسرار سفر به استانبول مطلع شوید. یکی از حقایق این شهر شلوغ بودن آن است. استانبول بزرگ ترین شهر دنیاست و با 14 میلیون جمعیت نمی توان انتظار خیابان های خالی از ترافیک و شلوغی را در آن داشت. با این حال هنوز هم چند نکته و راه برای فرار از شلوغی ها و لذت بردن از تنهایی و خلوت در استانبول وجود دارد. با ما همراه باشید برای اطلاع از راه های فرار از شلوغی های شهر استانبول.

 

بازدید از مکان های دیدنی استانبول در صبح

اگر این سفر اول شما به استانبول است و قصد بازدید از دیدنی های مشهور استانبول نظیر ایاصوفیه و کاخ توپکاپی استانبول را دارید، سعی کنید صبح هر چه زودتر به بازدید از مکان های دیدنی و معروف شهر بروید تا به شلوغی بر نخورید. مخصوصا عصر ها سطح شهر بسیار شلوغ می شود و مکان های توریستی مملو از توریست خواهد شد. بازدید از مکان های دیدنی در صبح زود یعنی جلو افتادن از توریستان خارجی. صبح زود توریستان در حال صبحانه خوردن در هتل خود هستند، از این رو با کمی سحر خیزی شما می توانید از این زمان استفاده کنید و با خیالی آسوده از مکان های دیدنی استانبول بازدید کنید. علاوه بر این توجه کنید که اواخر هفته را برای بازدید از مکان های دیدنی استانبول انتخاب نکنید. در طول روز های اول هفته به انبوه جمعیت بازدید کنندگان بر نخواهید خورد.

جاهای دیدنی اطراف استانبول

محله سلطان احمد شاید جاییست که بیشترین دیدنی مشهور استانبول را در آن خواهید دید. این محله اما تنها جاذبه استانبول نیست. در طول سفر با تور ترکیه نباید از دیدنی های اطراف شهر غافل شوید. در همسایگی استانبول دیدنی ها و رستوران هایی را خواهید دید که شاید خیلی معروف نباشند، اما دیدنی و جذاب هستند. یکی از بهترین مکان های دیدنی اطراف شهر که دست نخورده باقی مانده است، محله بالت است. محله بالت محله ای زیبا و دیدنی است که حتی در فصول گردشگری نیز توریستان از تماشای آن غافل می مانند. تنها چند توریست به محله بالات می روند تا از خانه های ارتدوکس زیبای یونان، کلیسای قدیمی استانبول و دبیرستان جذاب قدیمی محله عکس بگیرند و ندیده ها را ببینند. محله های دیگری نیز وجود دارد که در طول سفر به استانبول ارزش دیدن دارند و به دور از شلوغی و هیاهو می توانید از زیبایی های آنها لذت ببرید. از جمله این محله ها می توان به Yeniköy - Teşvikiye - Moda Akaretler - Arnavutköy و Emirgan اشاره کرد.

جاهای دیدنی کمتر شناخته شده استانبول

تاریخ استانبول وسیع و گسترده است. این بدین معناست که می توانید مکان های تاریخی را در گوشه گوشه شهر پیدا کنید. در طول سفر با تور ترکیه و به شهر تاریخی استانبول، قدرت انتخاب وسیعی در بازدید از مکان های تاریخی دارید. مخصوصا مکان ها و مساجد تاریخی کمتر دیده شده ای را خواهید دید که به دور از شلوغی و هیاهوی شهر هستند. مکان های تاریخی دیدنی نظیر خانه سابق لئون تروتسکی، کلیسای Pammakaristos و دیگر اماکن دیدنی.

7 تفریح جالب از تفریحات رایگان در استانبول ترکیه، مکان های دیدنی استانبول ترکیه: 7 تفریح رایگان در استانبول ترکیه

سفر به ترکیه و مکان های دیدنی و تاریخی آن: سفر به شهر های تاریخی ترکیه

جاهای دیدنی قسمت آسیایی استانبول

بیشتر توریستان تور ترکیه به ناحیه آسیایی ترکیه سفر نمی کنند زیرا بر این باور هستند که این قسمت از کشور محل سکونت است و جای گشت و گذار نیست. اما دقیقا به همین دلیل می بایست به آنجا سفر کرد و از دیدنی های دوست داشتنی منطقه آسیایی ترکیه دیدن کرد. گشت و گذار در خیابان های محلی ترکیه، غذا خوردن در یکی از بهترین رستوران های استانبول، کافه ها و مغازه ها از چیزهایی است که در بخش آسیایی نیز از آن لذت خواهید برد. همچنین شما می توانید با یک قایق به اوسکودار Üsküdar بروید و در یک روز آرام دور از شلوغی ها در کنار ساحل بسفر قدم بزنید.

جزایر استانبول

یک نکته عالی برای سفر به جزایر استانبول این است که برای گشت و گذار در جزایر از تعطیلات آخر هفته اجتناب کنید و خیلی زود از خواب بیدار شوید. اگر نمی خواهید با یک کشتی پر از جمعی به جزیره بروید، یکی از جزایر کمتر شناخته شده مانند Heybeliada یا Burgazada را انتخاب کنید و در چشم انداز طبیعت بی نظیری که در کنار آن عمارت عثمانی و چند کافه و رستوران خوب وجود دارد لذت ببرید. اگر قصد رفتن به جزیره محبوب Büyükada را نیز دارید، برای گشت و گذار از سرتاسر جزیره یک دوچرخه اجاره کنید و دور از مرکز شلوغ شهر از آرامش جزیره لذت ببرید.

بهترین فصل سفر به استانبول

در طول تابستان استانبول توریست کمتری دارد چرا که رطوبت هوا آزار دهنده است و در نتیجه سفر با تور ترکیه در طول تابستان برای بعضی افراد خوشایند نیست. خوب توصیه ما نیز به شما این نیست که در تابستان به استانبول سفر کنید. اما در ماه های ژوئن و سپتامبر که ماه های توریستی ترکیه محسوب می شوند نیز به ترکیه سفر نکنید. در فصل بهار و پاییز درست زمانی که آب و هوای استانبول مناسب است، زمانی مناسب برای سفر با تور ترکیه محسوب می شود.

باید ها و نباید های شهر استانبول، چطور سفری آرام در استانبول داشته باشیم: راهنمای سفر به استانبول

در ترکیه هرگز مرتکب 7 اشتباه نشوید، نباید های سفر به ترکیه: 7 چیز که نباید در ترکیه انجام داد

5 توصیه مهم سفر به ترکیه با کودکان: سفر به ترکیه با کودکان

 
نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا