غذای معروف ترکیه

غذای معروف ترکیه

15 غذای خوشمزه ترکیه ای که باید امتحان کنید!

استانبول همان شهر زیباییست که در آن می توانید از انواع غذا های لذیذ ترکی لذت ببرید. در ادامه با بهترین غذا های ترکیه ای که باید در طول سفر با تور ترکیه امتحان کنید آشنا می شوید.

غذای ترکی دونر

یک غذای کلاسیک ترکیه ای است که به نوعی به یک خوراک ملی در آلمان تبدیل شده است، کباب دونر (کباب ترکی) در انواع مختلفی وجود دارد، از جمله dürüm (دونر در نان لواش) و کباب اسکندر (دونری که در نان با ماست، سس گوجه فرنگی و کره قرار دارد).

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-0

غذای ترکی کوفته ایچلی

کوفته یک خوراک ترکیه ای استاندارد و خوشمزه است و کوفته içli  دارای یک پوسته ترد و خوشمزه ای است که از بلغور، گوشت چرخ کرده، پیاز، جعفری و هسته های کاج درست می شود. در طول سفر با تور استانبول از چشیدن طعم بی نظیر این کوفتنه در یکی از رستوران های خوب استانبول را از دست ندهید.

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-1

غذای ترکی لحمجون

lahmacun که اغلب با "پیتزا ترکی" اشتباه گرفته می شود، هیچ ارتباطی با غذای کلاسیک ایتالیایی ندارد. روی یک تکه خمیر نازک و ترد، با گوشت چرخ کرده پوشیده شده است، و قبل از رول کردن و آماده شدن برای خوردن، با ریختن لیمو و جعفری کامل می شود. وای طعم تازه جعفری و لیمو در این غذا هوش از سرتان خواهد برد. 

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-2

غذای ترکی مزه 

دنیای مزه (پیش غذاها) گسترده و متنوع است و برخی از پیش غذاهای مورد علاقه ما عبارتند از fava (لوبیای له شده)، köpoğlu (مکعب¬های بادمجان سرخ شده با ماست و سس گوجه فرنگی)، muhammara (ملاتی که از فلفل قرمز، گردو، آب لیمو و ملاس انار درست شده). از این پیش غذا های خوشمزه ترکیه نیز می توانند شروع کننده وعده اصلی و یا میان وعده خوبی در طول سفر با تور استانبول باشند.

کباب ترکی

انواع مختلفی از کباب وجود دارد از جمله آدانا و Urfa (گوشت گوسفند طعم دار تند و غیر تند که روی سیخ بریانی می¬شود)، Beyti (گوشت گاو یا گوشت گوسفند که روی سیخ بریانی می شود، در نان لواش پیچیده می¬شود و روی آن ماست و سس گوجه فرنگی می ریزند) şiş (مکعب های چاشنی دار کبابی یا بریانی از گوشت گوسفند یا گوشت مرغ). برای عاشقان کباب ترکیه شهر غذا های لذیذ است.

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-3

غذای ترکیه ای مانتی

توپ های کوچک دست ساز پر از گوشت چرخ کرده، آب پز می¬شوند و سپس با ماست و سسی که با روغن، پاپریکا، نعناع و سیر ساخته شده، سرو می¬گردند. 

غذای ترکیه ایبالیک اکمک

balık ekmek که یکی از نمادین ترین اسنک های توریستی استانبول است، ساندویچی حاوی ماهی کبابی، پیاز و سالاد می باشد.

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-4

غذای ترکیه ای کارناییارک

کارناییارک که خوراک بسیار رایجی در بسیاری از رستوران های اصناف (فروشندگان) استانبول است، از بادمجان های تمام پخته شده با گوشت چرخ کرده و جعفری درست می شود و سپس در یک سس گوجه فرنگی قرار داده می¬شود. همراه با برنج با گوجه فرنگی بسیار عالی می شود.

کوفته ترکی

این غذا که ورژن دیگری از کوفته معروف است، با قرار دادن توپ های گوشتی در یک تخم مرغ و خمیر آرد و سرخ کردن آن درست می¬شود. 

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-5

غذای ترکیه ای هونکر بیگندی

یک خوراک بی نظیر است، مکعب¬های گوشت بره روی پوره بادمجان که با کره و پنیر آب شده ی kaşar درست شده است سرو می¬شوند.

غذای ترکیه ایکوز تندیر

یک خوراک باستانی است که با پختن گوشت بره در یک تنور (کوره سفالی در زمین) درست می شد، امروزه Kuzu Tandır هنوز هم به طور سنتی از گوشت بسیار نازک درست می شود و با پلو (برنج با آجیل، جگر کبابی و کشمش) سرو می گردد.

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-6

غذای ترکیه ایایزگارا بالیک

هیچ بازدیدی از استانبول بدون خوردن ماهی تازه کبابی بسته به نوع فصل،کامل نمی شود، از جمله ماهی حمشی (ماهی کولی)، لوریک (ماهی خاردار)، شپرا (ماهی سیم)، istavrit (ماهی بزرگ)، پالموت (ماهی خال مخالی) و lüfer (ماهی آبی).

پیتزا ترکی پیده

این غذا، خمیری خوشمزه به شکل قایق است که با مواد مختلفی از گوشت چرخ کرده با اسفناج، تخم مرغ و سوکوک (سوسیس تند ترکیه¬ای) و kuşbaşı (مکعب¬های کوچک گوشت گوساله) پر شده است. 

غذای-معروف-ترکیه-ای-رویای-ترکیه-7

غذای ترکیه اییاپراک سرما

برگ¬های انگور، کلم، یا چغندر پخته شده و سپس با گوشت چرخ کرده یا برنج و آجیل و دانه پر می¬شود و سپس محکم پیچیده می¬شوند.

غذای ترکیه ایسو بورکی

Börek از لایه های خمیر نازک درست می شود که با چیزهای مختلف از جمله اسفناج، گوشت چرخ شده و یا سیب زمینی طعم دار پر می شود که همه آنها تا حد خوشمزه، برشته می شوند. همراه با su böreği لایه های خمیر آب پز می شوند تا پس از پخته شدن، börek مرطوب باشد.

 
نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا