دیدنی های ترکیه

دیدنی های ترکیه

دیدنی های ترکیه که باید از آنها دیدن کنید

1.استانبول

تنها شهری در جهان که در دو قاره قرار دارد، لبریز از رنگ، شکوفایی و تناقض است: تلفیقی خفیف از سنت و مدرنیه؛ روستایی و شهری؛ و صد البته، جایی که در آن شرق در واقع غرب است. کلانشهری است که در آن جادهها و خیابانهای شلوغ، بازارهای پرجنب‌وجوش و نغمه‌های ترکی بی وقفه برای جلب توجه گردشگران، همراه با کاخهای‌های شناخته شده توپ‌کاپی Topkapi، مسجد آبی و حاجی سوفیا است.

2.افسس | Ephesus

یکی از اماکن دلخواه گردشگران، سفر به شهر ویران شده افسس است. افسس در ساحل غربی، حدود یک ساعت از ازمیر واقع شده است، این شهر تئاتری با ظرفیت 24000 نفر دارد، که بزرگترین تئاتر در جهان باستان و با ساختمان سه طبقه است.
در زمان امپراتور کلودیوس ساخته شده و در سال 117 میلادی تکمیل شده است، همچنین شهر دارای کتابخانه سلسوس است: که برای نگهداری 12،000 کتیبه و به عنوان آرامگاه برجسته برای سلسوس، فرماندار آسیا، ساخته شده شده است. این مکان به معبد آرتمیس، یکی از هفت عجایب دنیای باستان مشهور است، بازدیدکنندگان می‌توانند در معبد، آبریزهای عمومی و خانههای تراسدار رومی با موزاییکهای شگفتانگیز دست نخورده آن استراحت کنند. اگر زمان اجازه میدهد، سفر خود را برای بازدید از مکانهای مجاور خانه مریم مقدس و سلوک Selcuk با کلیسای سنت جان گسترش دهید.

3. کاپادوکیا | Cappadocia

منطقه‌ای در شرق آناتولی، مجموعهای از روستاهای محافظت شده توسط یونسکو با شهرکهایی با ریشه قرن هشتم قبل از میلاد قرار دارند. این شهرک‌های تشکیل شده از سنگ‌ها با دودکش پری هستند. هزاران کلیسای سنگی کنده شده و فضاهای زندگی توسط مسیحیان اولیه است، یک شبکه گسترده از شهرهای زیرزمینی نیز در اکثر تورهای مسافرتی دیده میشوند. موزه فضای آزاد گئورم Goreme Open Air Museum با مجموعهای از کلیساهای غاری قرن-چهاردهم، در جایگاه اول بازدید هستند. در کنار آن، سفر صبحگاهی بالون هوای گرم، یکی دیگر از فعالیتهای محبوب است.

4. پاموک قلعه و هرو پولیس | pamukkale و Hierapolis

با معنی «قلعه پنبهای» در ترکی، پاموک‌قلعه، چشمانداز منحصر به فردی از تراس ساخته شده از تراورتن، سنگ رسوبی ایجاد شده توسط آب با مواد معدنی بالا ارائه میدهد. هنگامی که این شهر یونان باستان توسط پادشاه پرماگون Pergamon ساخته شد، چشمه‌های برای ویژگی درمانی استفاده میشدند. ویرانههای مجاور شهر باستانی هریپولیس نیز در این نزدیکی هستند، و روز کاملی را برای خانوادهها، زوجین و مسافران انفرادی ایجاد می‌کنند.

5. بدروم | Bodrum

یک مکان گردشگری برای 40 سال گذشته، شهری مشهور به ساختمانهای سفید آن در سواحل غربی، معروف به قلعه و بندر خود با شنهای طلایی، فرهنگ رستوران و مغازههای خود است. زمانی که هالیکارناسوس Halicarnassus نامیده میشد و خانه مقبره ماسولوس Mausolus، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان بود، این اثر توسط یک سری زمینلرزهها نابود شد. قلعه بدروم هم‌چنین خانه موزه بدروم، باستان شناسی زیر آب را در اختیار دارد – که سفری جذاب در دنیای دریانوردان باستان است.

6. دنیز | Deniz

یکی دیگر از تصاویر ماندگار گردشگری در ترکیه، روستای اولو دینیز در ساحل دریای مدیترانه است که خلیجی دنج دارد و غالب آن دریاچه آبی «جول jewel» و دره پروانه Butterfly است. ساحل مشهور آن یک عنصر جاذبه است، اما شما بهترین مناظر را از آسمان دریافت میکنید. این منطقه و نواحی اطراف آن خوراک پاراگلایدر بازی از کوه باباداغ Babadag است.

7. گالپی پلی | Gallipoli

بندر ساحل جنوبی دردانلس Dardanelles، نزدیکترین شهر به سایت باستانی تروی Troy و «اسب چوبی» استفاده شده در فیلم 2004 است که در ساحل نمایش داده شده است. این مکان همچنین، جبهه نبردهای گالی‌پولی Gallipoli در جنگ جهانی اول است و هم‌چنین یک مراسم زیارت سالانه مثل روز انزک Anzac Day وجود دارد که توسط استرالیاییها و نیوزلندیها ساخته شده است.
 
نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب تور نوروز استانبول مجری مستقیم تور اروپا