راهنمای سفر به ترکیه، دانستنی های سفر به ترکیه (استانبول، آنتالیا، آنکارا و کوش آداسی)

21 کلمه ضروری ترکی استانبولی در سفر به ترکیه

21 کلمه ضروری ترکی استانبولی در سفر به ترکیه

کلمات ضروری ترکی استانبولی، ترکی استانبولی در سفر به استانبول ترکیه

در طول سفر با تور ترکیه، به هنگام بازدید از اماکن دیدنی استانبول ترکیه، هیچ کس از شما اتظار ندارد روان ترکی استانبولی صحبت کنید، اما دانستن چند کلمه کلیدی ترکی استانبولی به مسافران تور ترکیه کمک می کند تا با اهالی ترکیه بتوانند ارتباط برقرار کنند. با 21 کلمه کلیدی و ضروری ترکی استانبولی آشنا شوید :

کلمات کلیدی احوال پرسی در ترکی استانبول 

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، هزینه سفر به ترکیه را چطور کم کنیم ؟

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، هزینه سفر به ترکیه را چطور کم کنیم ؟

7 راه برای کاهش هزینه های سفر به استانبول ترکیه، چطور از هزینه سفر به استانبول ترکیه کم کنیم؟ 

اگر قصد سفر با تور ترکیه را دارید و می خواهید از شهر زیبای استانبول، این شهر تاریخی و فرهنگی اوراسیایی دیدن کنید، حتما هزینه های سفر خود را تخمین زده اید. شاید هزینه سفر به استانبول ترکیه کمی گران باشد، اما به راحتی می توان از هزینه های سفر کم کرد و روی بودجه از جاذبه ها و اماکن دیدنی استانبول دیدن کرد. 

با 7 روش از هزینه های سفر به استانبول ترکیه کم کنید 

 

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، 6 راه برای فرار از شلوغی استانبول

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، 6 راه برای فرار از شلوغی استانبول

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، 6 راهنما و چراغ برای فرار از شلوغی های استانبول ترکیه 

راهنمای سفر به استانبول: 6 راه برای فرار از شلوغی استانبول ترکیه – برای  فرار از زندگی روزمره و شلوغی های شهر، یک سفر بی نظیر با تور ترکیه فرصتی مناسب برای هر فردیست. اما اگر قصد خرید و بازدید از مراکز خرید استانبول و یا مکان های دیدنی استانبول را دارید، باید پیش از سفر بدانید که به شهری پر جمعیت سفر می کنید و از بدیهیات و اسرار استانبول مطلع شوید.  یکی از بدیهیات این شهر شلوغ بودن آن است، استانبول بزرگ ترین شهر دنیاست و با 14 میلیون جمعیت، نمی توان انتظار خیابان های خالی از ترافیک و شلوغی را داشت. با این حال، هنوز هم چند نکته و راه برای فرار از شلوغی ها و لذت بردن از تنهایی و خلوت وجود دارد. 

راهنمای سفر به استانبول ترکیه : راهنمای چطور در شلوغی شهر استانبول گیر نکنیم ؟

راهنمای سفر به ترکیه، 9 چیزی که مردم ترکیه را عصبانی می کند

راهنمای سفر به ترکیه، 9 چیزی که مردم ترکیه را عصبانی می کند

نبایدهای سفر به ترکیه در راهنمای سفر به ترکیه، 9 نکته از نباید های سفر به ترکیه

راهنمای سفر به ترکیه و نباید های ترکیه - مردم ترکیه به خونگرمی و داشتن برخورد دوستانه در میان توریستان تور ترکیه معروف اند. عصبانی کردن اهالی مهربان ترکیه راحت نیست، اما بعضی کارها هستند که ممکن است اهالی ترکیه به آنها واکنش بدی نشان دهند و شاید بتوان گفت که چند نکته از خط قرمز های اهالی ترکیه محسوب می شود. بنا براین، در طول سفر با تور ترکیهو گشت و گذار در مکان های دیدنی و توریستی ترکیه هرگز مرتکب این 9 اشتباه نشوید. 

راهنمای بازدید از ترکیه: 9 اشتباه که اهالی ترکیه را عصبانی می کند

در ترکیه هرگز مرتکب 7 اشتباه نشوید، نباید های سفر به ترکیه

در ترکیه هرگز مرتکب 7 اشتباه نشوید، نباید های سفر به ترکیه

راهنمای سفر به ترکیه - تور ترکیه از سفر های دوست داشتنی و فراموش نشدنیست که توصیه سفر به آن را مکررا از آنهایی که به این کشور سفر کرده اند شنیده ایم. در ترکیه دیدنی های ویژه و منحصر به فردی در انتظار توریستان خوش ذوق و خوش سلیقه است که تنها با سفر با تور ترکیه می توان پی به زیبایی و جذابیت واقعی چنهان در این کشور برد، از سواحل زیبا گرفته تا مساجد و بنا های تاریخی قدیمی، از روستا های زیبا تا برج ها و مراکز خرید مدرن ترکیه و .... همه از جاذبه هایی هستند که تنها در ترکیه می توان با قیمتی مناسب دید. با این حال، بیش از سفر با تور ترکیه، مطمئن شوید که از نکات و نباید های این کشور زیبا مطلعید، در طول سفر و بازدید از مکان های دیدنی ترکیه هرگز مرتکب این 7 اشتباه نشوید:

خرافات در ترکیه، 10 خرافه که در ترکیه خواهید شنید

خرافات در ترکیه، 10 خرافه که در ترکیه خواهید شنید

10 خرافه ای که در سفر به ترکیه خواهید شنید 

در طول سفر با تور ترکیه اگر خرافه هایی نظیر خرافه ها و رسومات نزدیگ به خودمان دیدید تعجب نکنید. ترکیه، کشوری که به چشم نظر معروف است، خرافات دیگری نیز به گوشتان خواهد خورد. اما پیش از سفر با تور ترکیه با چند خرافه رایج در ترکیه آشنا شوید. 

تلفن های ضروری ترکیه، تلفن های اضطراری در سفر به ترکیه

تلفن های ضروری ترکیه، تلفن های اضطراری در سفر به ترکیه

لیست شماره های خیلی مهم در کشور ترکیه – شماره های ضروری ترکیه :

تلفن های ضرروری ترکیه - اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، چه خوب است که پیش از سفر اطلاعات لازم سفر ترکیه را کسب کنید تا لذت و کیفیت سفر  را تضمین کنید.

 با این که امنیت در این کشور بالاست و توریستان در همه شهر های توریستی ترکیه احساس راحتی و امنیت را احساس می کنند، اما چه بهتر که پیش از سفر با تور ترکیهبا چند شماره اضطراری و ضروری این سرزمین رویایی آشنا باشید، مخصوصا اگر همراه با کودک خود به کشور خارجه سفر می کنید پیش از سفر حتما دو الی سه شماره ضروری را یادداشت کرده و داخل جیب فرزند خود بگذارید و به او آموزش دهید تا در صورت بروز هرگونه مشکل و یا گم شدن با شماره تلفن های  ضروری یاد داشت شده تماس گیرد. 

کلمات پر کاربرد ترکی استانبولی در سفر به ترکیه

کلمات پر کاربرد ترکی استانبولی در سفر به ترکیه

کلمات کلیدی ترکی استانبولی در سفر به ترکیه، کلمات پرکاربرد ترکی

 اگر علاقه‌مند به سفر به کشور زیبای ترکیه هستید، آشنایی با مکان های دیدنی ترکیه، استانبول و دیگر شهر های توریستی ترکیه کافی نیست. اگر چه در ترکیه نیز هماننده دیگر کشور های توریستی می توانید به زبان انگلیسی با مردم ارتباط برقرار کنید، اما آشنایی با چند کلمه ترکی استانبولی به شما در طول سفر با تور ترکیه حتما کمک می کند تا خود را نزدیک تر به مردم ترکیه حس کنید. مردم کشور ترکیه بسیار خون گرم و مهربان اند، اما اگر به زبان ترکی استانبولی صحبت کنید، مسلما صمیمانه تر مورد استقبال ترکیه ای ها قرار خواهید گرفت.

لازم است باز هم یاد آور شویم که در طول سفر به ترکیه لازم نیست حتما زبان ترکی استانبولی یاد بگیرید، مردم ترکیه بسیار خوش رو و مهمان نوازند و حتی اگر با زبان خودشان با آنها صحبت نکنید با شما به گرمی برخورد خواهند کرد. اما لذت سفر به هر کشور خارجی ارتباط برقرار کردن با زبان آن کشور است. در طول سفر به ترکیه، هنگام بازدید از مکان های دیدنی ترکیه حتما کلمات پر کابرد و کلیدی ترکی و استانبولی زیادی را خواهید شنید، در ادامه شما را با کلمات پر کاربرد ترکی استانبولی آشنا خواهیم کرد تا در طول سفر به ترکیه حس راحتی و آرامش بیشتری داسته باشید و از ارتباط برقرار کردن با مردم خونگرم ترکیه لذت ببرید.

18 کلمه زیبا ترکی که با آن عاشق زبان استانبولی می شوید

18 کلمه زیبا ترکی که با آن عاشق زبان استانبولی می شوید

18 کلمه پر کاربردی ترکی استانبولی، کلمات کلیدی ترکی استانبولی

همه فکر می کنند که یاد گرفته زبان استانبولی و یا همان ترکی کار آسانی نیست و یاد گرفتن زبان استانبولی برای سفر به ترکیه و لذت بردن از مکان های دیدنی ترکیهمشکل است. اما،  زبان استانبولی خود به تنهایی گویای زیبایی خود و بیان گوی فرهنگ غنی ترکیه است. در ادامه با زیبا ترین و دوست داشتنی ترین کلمات ترکی که از پر کاربردترین کلمات ترکی استانبولی محسوب می شوند آشنا می شوید :

10 رستوران برتر آنکارا

10 رستوران برتر آنکارا