innerbanner

حقایق استانبول : ۱۶ حقیقت شوکه کننده استانبول ترکیه

امتیاز: 
حقایق استانبول : 16 حقیقت شوکه کننده استانبول ترکیه

۱۶ حقیقت شوکه کننده استانبول : حقایقی باور نکردنی درباره استانبول ترکیه

استانبول شهر زیبای ترکیه، مقصدیست که هرساله به دلیل اماکن دیدنی و جاذبه های تاریخی و تماشایی اش بیش تر و بیش مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است . اگر شما هم مسافر تور استانبول هستید و قصد سفر به شهر اوراسیایی استانبول را دارید، پیش از سفر با حقایق باورنکردنی استانبول آشنا شوید و بری همسفران خود تعریف کنید. اغلب مردم تنها اطلاعات کافی دررابطه با جاذبه ها ی استانبول کسب می کنند، اما آیا تا به حال چیزی در رابطه با حقایق و تاریخ اسرار آمیز پنهان استانبول شنیده اید؟

حقایق باورنگردنی استانبول 

راز ها و واقعیات بسیار جالبی در تک تک نقاط این شهر نهفته، از لاله های واقع در این شهر تا جمعیت آگاتا کریستی همه و همه دارای چندین واقعیت است که هر کسی را حیرت زده و  متعجب می کند. 

 

در اینجا با ۱۶ واقیعیت جالب درباره استانبول حیرت زده می شوید:

 

۱- در سال ۲۰۱۱  تعداد توریستان و بازددیدکنندگان شهر زیبای استانبول از تعداد توریستان در شهرهای توریستی  بزرگی ماننده امستردام و نیویورک و یا شهر های توریستی  سوئیس بیشتر بود.

 

۲- دفاتر پست استانبول در دوره قبل و بعد از ۱۹۳۰ برای اطمینان از باقی ماندن نام استانبول هیچ نامه ای را به Constantinople ارسال نمی کردند.

 

۳-استانبول یا همان Byzantium قدیم، ماننده روم بر روی هفت تپه تاسیس گردید.

 

۴-استانبول تنها شهر جهان است که دو قاره را در آن قرار دارد: آسیا و اروپا.

 

۵-استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان با جمعیت حدود ۱۵ میلیون نفر است که این عدد بیش از ۱۷۷ کشور در سراسر جهان است. جالب است بدانید که استانبول در سال  ۱۵۰۲ به عنوان پر جمعیت ترین شهر جهان معرفی شد.

 

۶- اگر چه در حال حاضر آنکارا پایتخت ترکیه محسوب می شود، اما استانبول در طول تاریخ هزار ساله اش، پایتخت ۳ امپراطوری مهم بوده : روم، Byzantine و دوره عثمانی . 

 

 

 

۷- در دوره عثمانی در حالی که در اروپا هیچ توالتی وجود نداشته، در استانبول ۱۴۰۰ توالت عمومی ساخته شده بود. 

 

۸- اسب برنزی واقع در ونیز منعلق به استانبول بوده که توسط جنگجویان در جنک صلیبی از استانبول به ونیز آورده شد.

 

۹- گالری آتاتورک که در سال ۱۹۸۷ ساخته شد، دری تازه به دنیای مراکز خرید مدرن بود و پس از آن مراکز خرید به شکلی مدرن تر بدیل گشت.

 

۱۰- سلطان احمد، قدیمی ترین شهر ترکیه، نقطه ایست که بیشترین مکان تاریخی معروف استانبول در آن جای دارد.

 

۱۱- جالب است بدانید که مسجد ایاصوفیه - Hagia Sophia برای ۹۰۰ سال بزرگ ترین کلیسای دنیا بوده و در ابتدا کلیسا بوده و سپس به مسجد تبدیل شده.

 

۱۲- مسجد آبی استانبول تنها مسجد ترکیه است که دارای ۶ مناره است. سلطان احمد به دلیل شباهت مناره مسجد آبی با مسجدالحرام در مکه بسیار موردانتقاد قرار گرفت بنابراین او برای آرام کردن مخالفان با هزینه خود هفتمین مناره مسجدالحرام را ساخت.

 

۱۳- بعد از اولین مترو در لندن و دومین مترو در نیویورک در سال های ۱۸۶۳ و ۱۸۶۸، سومین مترو قدیمی دنیا در استانبول قرار دارد، این مترو ۵۳۷ متر طول دارد و در سا ل ۱۸۷۵ ساخته شده است.

 

۱۴- بازار گرند استانبول با ۶۰ خیابان و ۵۰۰۰ مغازه، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازار های سرپوشیده دنیاست.

 

۱۵- گل لاله، نماد تایلند، در اصل متعلق به استانبول بوده و از استانبول به تایلند فرستاده می شود. 

 

۱۶- در میان شهر هایی که رشد و پیشرفت بالایی داشته اند، استانبول رتبه ۷ ام را کسب کرده است.

 

 


پستهای اخیر
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha