innerbanner

۱۸ حقیقت شوکه کننده استانبول ترکیه، باورنکردنی های استانبول

18 حقیقت شوکه کننده استانبول ترکیه، باورنکردنی های استانبول

۱۸ حقیقت شوکه کننده استانبول، حقایقی باور نکردنی درباره استانبول ترکیه

همانطور که می دانید استانبول مقصد بی نظیر و محبوب گردشگران است و به دلیل مکان های دیدنی محبوب و راز گونه اش هرساله بیش تر و بیش تر مورد بازدید گردشگران قرار گرفته. اغلب اطالاعات کافی دررابطه با جاذبه ها ی استانبول در درسترس است، اما آیا تا به حال چیزی در رابطه با حقایق و تاریخ اسرار آمیز پنهان استانبول شنیده اید؟

راز ها و واقعیات بسیار جالبی در تک تک نقاط این شهر نهفته، از لاله های واقع در این شهر تا جمعیت آگاتا کریستی همه و همه دارای چندین واقعیت است که هر کسی را حیرت زده و  متعجب می کند. 

در اینجا با ۱۸ واقیعیت جالب درباره استانبول حیرت زده می شوید:

۱- در سال ۲۰۱۱  تعداد توریستان و بازددیدکنندگان شهر زیبای استانبول از تعداد توریستان در شهرهای توریستی  بزرگی ماننده امستردام و نیویورک  بیشتر بود.

۲- دفاتر پست استانبول در دوره قبل و بعد از ۱۹۳۰ برای اطمینان از باقی ماندن نام استانبول هیچ نامه ای را به Constantinople ارسال نمی کردند.

۳-استانبول یا همان Byzantium قدیم، ماننده روم بر روی هفت تپه تاسیس گردید.

۴-استانبول تنها شهر جهان است که دو قاره را در آن قرار دارد: آسیا و اروپا.

۵-استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان با جمعیت حدود ۱۵ میلیون نفر است که این عدد بیش از ۱۷۷ کشور در سراسر جهان است. جالب است بدانید که استانبول در سال  ۱۵۰۲ به عنوان پر جمعیت ترین شهر جهان معرفی شد.

۶- اگر چه در حال حاضر آنکارا پایتخت ترکیه محسوب می شود، اما استانبول در طول تاریخ هزار ساله اش، پایتخت ۳ امپراطوری مهم بوده : روم، Byzantine و دوره عثمانی . 

۷- در سال ۲۰۱۱  تعداد توریستان و بازددیدکنندگان شهر زیبای استانبول از تعداد توریستان در شهرهای توریستی  بزرگی ماننده امستردام و نیویورک  بیشتر بود. 

۸- دفاتر پست استانبول در دوره قبل و بعد از ۱۹۳۰ برای اطمینان از باقی ماندن نام استانبول هیچ نامه ای را به Constantinople ارسال نمی کردند.

۹- در دوره عثمانی در حالی که در اروپا هیچ توالتی وجود نداشته، در استانبول ۱۴۰۰ توالت عمومی ساخته شده بود. 

۱۰- اسب برنزی واقع در ونیز منعلق به استانبول بوده که توسط جنگجویان در جنک صلیبی از استانبول به ونیز آورده شد.

۱۱- گالری آتاتورک که در سال ۱۹۸۷ ساخته شد، دری تازه به دنیای مراکز خرید مدرن بود و پس از آن مراکز خرید به شکلی مدرن تر بدیل گشت.

۱۲- سلطان احمد، قدیمی ترین شهر ترکیه، نقطه ایست که بیشترین مکان تاریخی معروف استانبول در آن جای دارد.

۱۳- مسجد ایاصوفیه - Hagia Sophia برای ۹۰۰ سال بزرگ ترین کلیسای دنیا بود.

۱۴- مسجد آبی استانبول تنها مسجد ترکیه است که دارای ۶ مناره است. سلطان احمد به دلیل شباهت مناره مسجد آبی با مسجدالحرام در مکه بسیار موردانتقاد قرار گرفت بنابراین او برای آرام کردن مخالفان با هزینه خود هفتمین مناره مسجدالحرام را ساخت.

۱۵- بعد از اولین مترو در لندن و دومین مترو در نیویورک در سال های ۱۸۶۳ و ۱۸۶۸، سومین مترو قدیمی دنیا در استانبول قرار دارد، این مترو ۵۳۷ متر طول دارد و در سا ل ۱۸۷۵ ساخته شده است.

۱۶- بازار گرند استانبول - The Grand Bazaar  با ۶۰ خیابان و ۵۰۰۰ مغازه، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازار های سرپوشیده دنیاست.

۱۷- گل لاله، نماد تایلند، در اصل متعلق به استانبول بوده و از استانبول به تایلند فرستاده می شود. 

۱۸- در میان شهر هایی که رشد و پیشرفت بالایی داشته اند، استانبول رتبه ۷ ام را کسب کرده است.

 

 


تحریریه رویای ترکیه
پستهای اخیر