innerbanner

پارک های ترکیه : ۱۰ پارک زیبا ترکیه + تصویر و نشانی

امتیاز: 
پارک های ترکیه : ۱۰ پارک زیبا ترکیه + تصویر و نشانی

زیبا‌ترین پارک‌های ملی ترکیه : ۱۰ تا از زیباترین پارک های ترکیه

پارک های ملی ترکیه یکی از  اماکن دیدنی بسیار زیبای ترکیه و البته جاذبه تاریخی ترکیه محسوب می شود. در طول سفر با تور ترکیه، با بازدید از پارک ملی آلاداغلار، دریاچه بیشهیر، پارک ملی نرمات داغی و... مکان طبیعی زیبا و باستانی را شاهد خواهید بود. از کوه های عظیم تماشایی گرفته تا آثار باقی مانده از تاریخ در دل طبیعت، همه آنچیزیست که در پارک های ملی ترکیه خواهید دید، در ادامه ۱۰ تا از معروف ترین پارک ملی ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد با رویای ترکیه همراه باشید : 

۱. پارک های ترکیه : پارک ملی آلاداغلار - Aladağlar 

پارک آلاداغلار ترکیه واقع در جنوب این کشور، در سال ۱۹۹۵ به عنوان پارک ملی تاسیس شد و این پارک زیبا از کوه‌های کوهستان آنتوریس تشکیل شده و زیبایی اش را به کوه های یر به فلک کشیده اش مدیون است . این پارک ملی بزرگ با وسعت بیش از ۵۵۰۰۰ هکتار و ارتفاع بالغ بر ۳۵۰۰ متر، از استان قصیر تا استان آدانا ترکیه کشیده شده است. 

نشانی پارک ملی آلاداغلار ترکیه - Aladağlar :

 ۵۱۶۶۰Demirkazık Köyü/Çamardı/Niğde, Turkey

 

پارک ملی آلاداغلار ترکیه - Aladağlar بر روی نقشه

۲. پارک های ترکیه : پارک ملی دریاچه بِیشهیر ترکیه - Beyşehir 

دریاچه بیشهیر واقع در استان کنیا در مركز تركیه، به دلیل۱۴۰ گونه گیاهی، بیش از ۱۶ گونه ماهی آب شیرین و پرندگان آبی كه در دریاچه زندگی می‌كنند، مشهور است. برای بازدیدکنندگان، این پارک، مکان مناسبی برای کوهنوری، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در کوهستان است. در این پارک می توانید چند روزی را در اردوگاه‌ و هتل‌ های واقع در شهر بیشهیر  به راحتی سپری کنید.

نشانی پارک ملی دریاچه بیشهیر ترکیه - Beyşehir  :

Karadiken Mahallesi, Beyşehir Derebucak Yenişarbademli Yolu, ۴۲۷۰۰ Beyşehir/Konya, Turkey,

 

پارک ملی دریاچه بیشهیر ترکیه - Beyşehir  بر روی نقشه

۳. پارک های ترکیه : پارک ملی نمروت داغی ترکیه -  Nemrut Dağı 

پارک نمروت با وجود کوهی به ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر، یکی از پارک های با اهمیت تاریخی ترکیه محسوب می شود. با بازدید از پارک نمروت ترکیه به قله کوه صعود کنید، شایهد چشم‌انداز مجسمه‌های مشهور تاریخی ترکیه باشید از یک مقبره سلطنتی است که قدمت آن به قرن اول قبل از میلاد می‌رسد بازدید کنید.  

نشانی پارک ملی نمروت داغی ترکیه -  Nemrut Dağı :

Nemrut Dağı Yolu, ۰۲۴۰۰ Kayadibi / Kahta/Adıyaman, Turkey

پارک ملی نمروت داغی ترکیه -  Nemrut Dağı بر روی نقشه

۴. پارک ملی گورِم ترکیه - Göreme 

پارک محبوب گورِم ترکیه درواقع، پدیده‌های طبیعی جهان و بقایای تاریخی را در کنار هم گرد آورده است.  دودکش‌ها و کلیساهای سنگی و شهرهای زیرزمینی از چشم انداز های  هیجان‌انگیز یست که نمی توان به ترکیه سفر کرد و از آن غفلت کرد. بازدیدکنندگان می‌توانند از جاذبه های موجود در این پارک  با پای پیاده، با دوچرخه و یا با استفاده از بالون هوای گرم بازدید کنند. 

نشانی پارک ملی گورِم ترکیه - Göreme  :

 ۵۰۱۸۰Göreme Belediyesi/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey

پارک ملی گورِم ترکیه - Göreme بر روی نقشه

۵. پارک ملی دره کپرولو ترکیه - Köprülü Canyon 

پارک دره کپرولو ترکیه، به دلیل زیبایی حیات وحش خود شناخته شده و نام خود را از دره خیره کننده‌ای گرفته که حدود ۳۶۶ کیلومتر  است و در برخی نقاط خاص، ارتفاع آن به ۴۰۰ متر هم می‌رسد. پارک کوپرلو در سال ۱۹۷۳ به عنوان یک پارک ملی تاسیس شد. لازم به ذکر است که ماهی های قزل آلا این پارک نیز معروف است و به شما پیشنهاد می کنیم تا در یکی از رستوران‌های محلی از طعم آن لذت ببرید. 

نشانی پارک ملی دره کپرولو ترکیه - Köprülü Canyon :

Bozyaka Mahallesi, ۰۷۵۵۰ Manavgat/Antalya, Turkey, +۹۰ ۳۱۲ ۲۰۷ ۵۰ ۰۰

پارک ملی دره کپرولو - Köprülü Canyon بر روی نقشه

۶. پارک ملی ساحلی بی‌داغلاری ترکیه - Beydağları 

بی‌داغلری با وسعت ۳۴۰۰۰ هکتار  شامل شهرک‌های قدیمی Olympos، Phaselis و Idyros است . در همه مناطق این پارک پوشش گیاهان وحشی و سواحل پارک به هم گره خورده‌اند.  بازدیدکنندگان می‌توانند در ساحل قدم بزنند و یا به کوهنوردی، اردو و صخره‌نوردی بروند. 

نشانی پارک ملی ساحلی بی‌داغلاری ترکیه - Beydağları :

 ۰۷۱۳۰Konyaaltı/Antalya, Turkey

پارک ملی ساحلی بی‌داغلاری ترکیه - Beydağları بر روی نقشه

۷. پارک ملی دره مونزور ترکیه - Munzur 

به عنوان بزرگترین و پرطرفدارترین پارک ملی ترکیه، جای تعجب ندارد که از حیات وحش و گونه‌های گیاهی دره مونزور بمحافظت گردد. پارک محبوب مونزور در شرق آناتولی، قرار گرفته است و توصیه می‌شود ماه‌های جون و آگست رابه منظور بازدید از این پارک دیدنی انتخاب کنید.

نشانی پارک ملی دره مونزور ترکیه - Munzur :

Tunceli Ovacık Yolu, ۶۲۰۰۰ Sarıtaş Köyü/Tunceli Merkez/Tunceli, Turkey

پارک ملی دره مونزور ترکیه - Munzur بر روی نقشه

۸. پارک ملی دیلک پینیسولا ترکیه - Dilek peninsula 

یکی از پارک‌های زیبای ترکیه با بیشترین تنوع زیستی، با پرندگان بومی و مهاجر، پستانداران، گیاهان و جانوران دریایی بسیار، یک محیط طبیعی بهشتی مشرف به دریای اژه - Aegean است. جدا از چشم انداز های عالی عکاسی طبیعت، این پارک دارای چشم‌اندازهای جنگلی و مسیرهای کوهستانی با مناظر زیبایی از خشکی و دریا نیز هست. اگر عاشق عکاسی و عکس های سلفی هستید، در طول سفر با تور ترکیه، بازدید از پارک ملی دیلک پینیسولا را از دست ندهید.

نشانی پارک ملی دیلک پینیسولا ترکیه - Dilek peninsula :

Güzelçamlı / Kuşadası/Aydın Province, Turkey

پارک ملی دیلک پینیسولا ترکیه - Dilek peninsula بر روی نقشه

۹. پارک ملی یِدی‌گوللر ترکیه - Yedigöller 

پارک یدی‌گوللر یکی از زیباترین پارک‌های ترکیه است که همه آن را به دلیل هفت دریاچه ای که در این پارک جاریست دوست دارند. پارگ یدی‌گوللر با ترکیب بصری خیره‌کننده از درختان مختلف، برگ‌هایی که در فصول مختلف تغییر رنگ می‌دهند و تصویری که در آب دریاچه منعکس می‌شود معروف است. در  پارک یِدی‌گوللر ترکیه اردوزنی و یا حتی غواصی از آرامش‌بخش ترین تفریحات است. 

نشانی پارک ملی یدی‌گوللر ترکیه - Yedigöller :

 ۱۴۰۳۰Yedigöller/Bolu Merkez/Bolu, Turkey

پارک ملی یدی‌گوللر ترکیه - Yedigöller بر روی نقشه

۱۰. پارک ملی اولوداغ ترکیه - Uludağ 

پارک ملی اولوداغ یکی از مقاصد مهم اسکی در ترکیه است. کوه اولو‌داغ، با بیش از ۲۰۰۰‌متر ارتفاع برای ورزش‌های زمستانی مناسب است. حتی در ماه‌های گرم ترکیه هم این پارک ملی یک مقصد عالی برای پیاده‌روی و اردوزنی است.

نشانی پارک ملی اولوداغ ترکیه - Uludağ :

Osmangazi/Bursa, Turkey


پست های مشابه
پستهای اخیر
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha