تغییر قوانین مالکیت املاک در ترکیه باعث گردید تا اتباع خارجی تمایل به خرید خانه در ترکیه داشته باشند. در میان شهرهای ترکیه، آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای این کشور است. این شهر ساحلی از نظر شاخص های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نسبت به دیگر شهرهای ترکیه برتری محسوسی دارد. نرخ خرید خانه در آنتالیا نسبت به نرخ جمعیت با سرعت بالاتری رشد می کند. در این بین قیمت خانه در آنتالیا و شرایط خرید آن جزو مهم ترین دغدغه های اتباع خارجی می باشد. در این مقاله سعی شده تا قیمت خانه در آنتالیا و شرایط خرید خانه در ترکیه را به صورت اجمالی بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

خرید ملک در آنتالیا

شرایط خرید ملک در آنتالیا

آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی ترکیه می باشد. سواحل شنی و چشم اندازهای بی نظیر و آب و هوای جذاب مدیترانه ای این شهر باعث گردیده، هر سال بر تعداد گردشگران این شهر افزوده شود. با افزایش تعداد گردشگران سرمایه‌گذاران خارجی وارد شهر شده و به توسعه آنتالیا کمک کردند. با توجه به تغییر قوانین خرید خانه در ترکیه بسیاری از شهروندان خارجی علاقه مند به خرید خانه در ترکیه شدند که آنتالیا هم در گزینه های این افراد قرار دارد.
شرایط خرید خانه در ترکیه برای شهروندان خارجی نسبت به دیگر کشورها آسان تر است. شهروندان خارجی هر نوع ملکی از جمله خانه، زمین، ملک تجاری را با کسب استعلام از مراجع مربوطه می توانند خریداری کنند. همچنین شهروندان خارجی حداکثر ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را می توانند خریداری نمایند و حق تملک و یا اجاره ده درصد از اراضی و املاک یک ناحیه یا شهر را دارند. خرید خانه در ترکیه به ویژه شهر زیبای آنتالیا روشی آسان برای دریافت اقامت در این کشور است، اما قیمت خانه در آنتالیا براساس شرایط و امکانات خانه متفاوت می‌باشد.

 

شرایط خرید ملک در آنتالیا

قیمت خانه در آنتالیا

شهر آنتالیا دارای آپارتمان های بسیاری برای خرید و فروش است. قیمت خانه در آنتالیا توسط سازنده ملک یا مالک مشخص می گردد. موقعیت مکانی ملک یعنی دوری یا نزدیکی به دریا، نوع مصالح مورد استفاده برای ساخت، سن خانه، میزان لوکس و مدرن بودن بنا و همچنین داشتن دید به دریا یا منظره دریا بر قیمت خانه در آنتالیا تاثیر می گذارد.
آنتالیا در بیست سال گذشته مشکل امنیتی نداشته و این باعث افزایش قیمت خانه در آنتالیا شده است. توجه داشته باشید که قیمت خرید خانه در آنتالیا در فصول کم سفر یا خلوت شهر کاهش پیدا نمی کند. شروع قیمت خانه در آنتالیا از ۴۰ هزار یورو است و خریداران بالقوه می توانند در یکی از مناطق ساحلی خانه رویایی خود را خریداری کنند.

 

قیمت خانه در آنتالیا

مناطق آنتالیا برای خرید خانه

برای خرید خانه در ترکیه انتخاب شهر و بعد انتخاب منطقه مناسب بسیار مهم است. آنتالیا دارای مناطق مختلفی است که هر منطقه شرایط و قیمت ها متفاوتی دارد. مناطق آنتالیا عبارت است از:
• آلانیا: آلانیا دهکده توریستی در شرق آنتالیا است. گردشگری در این شهر رو به رشد است و این باعث جذب سرمایه گذاران خارجی و همچین مهاجران می باشد. محله های محموتلار و آوسالار در آلانیا دارای قیمتی مناسب و ساختمان های نوساز است که در صورت تمایل به زندگی در آلانیا می توانند انتخاب مناسبی باشند.
• بِلک: بلک با مراکز ورزشی به ویژه مرکز گلف خود شهرت دارد. این منطقه برای زندگی بسیار آرام و ساکت است. افرادی که تمایل به خرید خانه در ترکیه و اقامت در تمام طول سال را دارند، بلک گزینه ی مناسبی است.
• کِمر: یکی دیگر از مناطق خوش آب و هوای شهر آنتالیا منطقه کمر است. این منطقه در طول تابستان مورد استقبال گردشگران بسیاری قرار می گیرد اما در زمستان از آرامش و سکوت کامل برخوردار می باشد. قیمت خانه در آنتالیا و در منطقه کمر به علت دسترسی آسان و نزدیکی به مرکز اصلی آنتالیا به نسبت دیگر مناطق گران تر است.
• کالکان: کالکان منطقه لوکس آنتالیا محسوب می شود. این قسمت دارای ویلاهایی با معماری مدرن و چشم اندازی بی نظیر به سمت دریای مدیترانه است. در این منطقه شش محله مختلف وجود دارد که در میان آنها محله کیزیلتاش بسیار لوکس و گران می باشد.
• مرکز شهر آنتالیا: مرکز شهر آنتالیا نسبت به مناطق دیگر قدیمی تر اما شلوغ تر است. این منطقه مناسب افرادی است که برای آنها خرید، شب های زنده، دسترسی آسان و حمل و نقل عمومی اولویت دارد. قیمت خرید خانه در آنتالیا با توجه به موقعیت مکانی، سن و امکانات خانه متفاوت است.

 

مناطق آنتالیا برای خرید خانه

سخن دریم ترکی

 

برای خرید خانه در ترکیه بهتر است در ابتدا با مشاوران در این زمینه صحبت کنید تا قوانین خرید خانه در ترکیه را کامل برای شما توضیح دهند. بعد از آن به سراغ انتخاب شهر و منطقه مورد نظر بروید. اگر به شهرهای ساحلی علاقه‌مند هستید، آنتالیا می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. قیمت خرید خانه در آنتالیا با توجه به امکانات خانه، موقعیت مکانی خانه، سن و دوری و نزدیکی به دریا متفاوت است اما قیمت خانه در آنتالیا نسبت به شهرهای ساحلی دیگر کشورهای اروپایی کمتر است.