کوش آداسی بهتره یا استانبول ؟ مقایسه شهر کوش آداسی و استانبول

کوش آداسی بهتره یا استانبول ؟ مقایسه شهر کوش آداسی و استانبول

تفاوت کوش آداسی و استانبول -  تور کوش آداسی بهتر است یا تور استانبول ؟

ترکیه کشور توریستی محبوب گردشگران ایرانی و خارجی بوده و هست، این کشور زیبا به دلیل داشتن شهر های توریستی بسیار دیدنی نظیر استانبول، آنتالیا، آنکارا و به خصوص کوش آداسی انتخاب مقصد شهر را برای توریست ها تور ترکیه مشکل کرده است. 

با وجود تفاوت های زیاد بین شهرهای توریستی ترکیه اما رقابت بین آنها بسیار زیاد است و هر کدام از آنها دارای ویژگی و زیبایی های منحصر به فردی هستند. محدود نبودن زیبایی های طبیعی ترکیه خبر خوبی برای مسافران تور ترکیه است، اما محدود بودن زمان سفر این اجاره را به شما نخواهد داد که از همه دیدنی های استانبول، جاذبه های کوش آداسی و یا امکان تماشایی آنکارا و آنتالیا دیدن کنید. از این رو مسافران تور ترکیه اغلب بنا به سلیقه و سلیقه شخصی خود یکی از شهر های توریستی ترکیه را برای سفر انتخاب می کنند.

 

در ادامه دو شهر استانبول و کوش آداسی را با هم مقایسه و تفاوت این دو شهر را برای شما بازگو خواهیم کرد تا بتوانید بین این دو شهر بهترین انتخاب را داشته باشید.

 کوش آداسی بهتر است یا استانبول ؟

تفاوت آب و هوای کوش آداسی و استانبول 

آب و هوای کوش آداسی – اگر مسافر تور کوش آداسی هستید باید بدانید که در تابستان بارش کمتر ( دما چیزی حدود 30 الی 35 درجه ) و در زمستان شاهد بارش زیادی خواهید بود. در طول تابستان کوش آداسی بسیار گرم و آفتابیست، بنا بر این پیش از سفر با تور کوش آداسی ترکیه برداشتن چند چیز از باید هاست ،ضد آفتاب، کلاه آفتاب گیر و عینک دودی را فراموش نکنید. در حالت کلی باید توصیه کنیم که اگر در ماه های مرداد، و شهریور قصد سفر به ترکیه  را دارید، قید بازدید از کوش آداسی را بزنید، چرا که هوا بسیار گرم است (دمای بالاتر از 42 درجه سانتیگراد) و اصلا برای سفر به کوش آداسی مناسب نیست، در عوض بهترین فصل سفر به کوش آداسی از اردیبهشت تا آبان ماه است که هوا برای بسیار مناسب خواهد بود.

آب و هوای استانبول -  تابستان استانبول گرم است و در زمستان استانبول را با آب و هوایی معتدل خواهید دید، در کل آب و هوای استانبول را می توان مدیترانه ای خواند. اگر از مناسب ترین زمان سفر به با پرواز تهران استانبول بپرسید باید بگوییم که دو ماه آخر بهار ( اردیبهشت و خرداد ماه ) و دو ماه اول پائیز (مهر ماه و آبان ماه) فصول مناسب سفر به استانبول هستند. راهنمای سفر به استانبول

مقایسه موقعیت جغرافیایی استانبول و کوش آداسی

موقعیت جغرافیایی کوش آداسی - کوش آداسی ترکیه که در امتداد دریای اژه، در جنوب ازمیر قرار گرفته است، در کوش آداسی می توانید در کنار گشت و گذار در شهر، از سواحل زیبای کوش آداسی نیز لذت ببرید.

موقعیت جغرافیایی استانبول – استانبول در کنار تنگه بسفر و دریایمرمره قرار گرفته است. درواقع در استانبول، شهری که لقب بزرگ تری شهر جهان را به خود اختصاص داده است، شاهد مرکز فرهنگی و اقتصادی و پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2010 خواهید بود.

مقایسه تفریح و مکان های دیدنی کوش اداسی و استانبول 

از تفریحات برتر و دیدنی های کوش آداسی :

اگر به دنبال تفریحی مهیج و گشت و گذار ساحلی هستید، کوش آداسی برای شما مقصد مناسب است. در طول سفر با تور کوش آداسی ترکیه از تماشای مناظر طبیعی محسور کننده ی بی نظیر، سواحل زیبا و جنگل های دیدنی واقع در در این شهر سیر نخواهید شد. مکان های دیدنی نظیر :جزیره پرندگان -  Pigeon که در آن می توانید شاهد زیباترین منظره غروب آفتاب، پرنده های زیبا و قلعه قدیمی عثمانی باشید .

آب گرم قصر پنبه ای، پاموک کاله – یکی از عجایب دنیا و البته محبوب ترین و زیبا ترین مکان های دیدنی ترکیه قصر پنبه ای کوش آداسی است، حوضچه های آهکی طبقه ای سفید با آبی گرم و آهکی که حاصل آن یک چشم انداز باور نکردنی و زیبا در کوش آداسیست.سواحل دیدنی کوش آداسی و پارک آبی - ورزش‌های آبی مثل شنا، غواصی و اسکی روی آب را می توانید در آب زلال زیر آسمان همیشه آبی این شهر تجربه کنید. علاوه بر این هیجانی باور نکردنی را در پارک های آبی کوش آداسی تجربه خواهید کرد، پارک آبی کوش‌ آداسی، یکی از بزرگترین پارک‌ های آبی اروپاست و در میان گردشگران بسیار محبوب می باشد.

از امکان دیدنی که در استانبول شاهد آن خواهید بود :

تنگه بسفر استانبول - تنگه بسفر استانبول، معروف ترین تنگه و البته یکی از زیبا ترین تنگه های دنیاست. اما تنگه بسفر را نمی توان به راحتی با دیگر تنگه های دنیا مقایسه کرد چرا که این تنگه دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل کرده و تلفیقی از دنیای شرق و غرب است. منظره دریا و این تنگه از صجنه هاییست که تنها می توان در تور استانبول ترکیه دید. پل هایی که در این تنگه بنا شده به بازدید کنندگان این اجاره را می دهد که شهر را از گوشه ها و زوایایی ببینند که تا به حال ندیده اند.از تنگه بسفر که بگذریم، اگر قصد خرید دارید، میبایست استانبول را برای خرید انتخاب کنید چرا که مراکز خرید استانبول ترکیه را در هیچ شهر دیگری از ترکیه نخواهید دید.

زیباترین جزایر توریستی استانبول ترکیه : همه چیز درباره جزایر استانبول ترکبه

7 تفریح جالب از تفریحات رایگان در استانبول ترکیه : 7 تفریح رایگان در استانبول ترکیه

علاوه بر مراکز خرید بزرگ استانبول، استانبول شهریست که در آن می توانید امکان تاریخی و دیدنی مهمی که از دوره عثمانی در این شهر به جا مانده را ببینید و به تاریخ سفر کنید، جاذبه های تاریخی و باستانی نظیر : موزه ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد، مسجد سلیمانیه، پارک گلخانه، حمام خرم سلطان، قصر دلما باغچه و البته بازدید از آکواریم استانبول که مکانی جدید از جاذبه های استانبول است. 

 
نظرات کاربران
دیدگاه