ماه عسل در ترکیه، یک سفر عاشقانه به ترکیه، سفر نامه ترکیه در ماه عسل

از ۱۵۲ رای

ماه عسل در ترکیه، برای ماه عسل به کدام شهر ترکیه برویم ؟ سفر نامه ترکیه در ماه عسل

سفر ماه عسل به ترکیه -  استانبول، سفر به شهری که فرهنگ و تاریخ را به هم گره زده، استانبول شهری که توسط تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل کرده، استانبول شهری که گنجینه خاطرات دو قاره است و محل تشکیل چندیت سلطنت و امپراطوری های معروف بوده  حالا شهری منتخب در لیست شهر های توریستی و گردشگریست. تور ترکیه انتخابی مناسب برای گذراندن شیرین ترین سفر، سفر ماه عسل چرا که در کنار قیمت مناسب تور ترکیه، این کشور را می توان مهد دیدنی ها، سواحل و تفریحات دوست داشتنی و متنوع خواند. اینهمه تعریف از سفر با تور ترکیه بی دلیل نیست در ادامه به شما برنامه سفری رومانتیک به ترکیه را ارائه می دهیم و بیشتر از جاذبه های ترکیه برای شما بازگو خواهیم کرد.

ماه عسل در ترکیه، سفر نامه ماه عسل در ترکیه :

در ابتدا برای رفع خستگی راه و شروع سفر بی نظیر خود، توصیه می کنیم تا سفر ماه عسل خود را با حمام سنتی محلی ترکیه که به بیش از 500 سال پیش بر میگردد و نمونه ای از ماساژ درمانی در زمان پیشین بوده بروید. در این حمام سنتی که بر اساس سنت های حمام کلاسیک استانبول طراحی شده از یک ماساژ مدرن و به روز 2 ساعته لذت ببرید. این ماساژ یک راه جادویی برای شروع یک تعطیلات عاشقانه است.

از رفع خستگی و احساس آرامش برای صرف ناهار به یکی از رستوران های خوب استانبول ترکیه با منظره ای به قاره دیگر بروید و خود را مهمان یک طعم غذای سنتی خوشمزه ترکیه کنید، بعد از آن در یکی از جشن های امپراتوری های روم و یونان شرکت کنید و شاهد غروب آفتاب بر روی بسفر باشید. رقصیدن تصویر غروب آفتاب بر روی تنگه بسفر از آن دسته از دیدنی هایست که باید به همراه همسفر، دوست و همسفر دلبندتان ببینید.

روز دوم ماه عسل در استانبول ترکیه :

روز دوم سفر ماه عسل خود به ترکیه را با بازدید از اماکن تاریخی منحصر به فرد استانبول بگذرانید. از دوران روم شروع کنید و به بازدید از بقا و آثار باقی مانده از امپراتوری سپتیموس سوروس در 2000 سال پیش بروید، منطقه ای که در یک زمان مرکز بیزانس بود. هیپوودرم – Hippodrome حتی از زمان های دور هم محلی برای ملاقات های عاشقانه بوده و عشاق زیادی را در خود دیده است در هیپوودرم از با هم بودن لذت ببرید و از آرامش محیط به روح خود لطافت ببخشید.

در طرفی دیگر مسجد ایا صوفیه، یکی از شگفتی های بیزانس قرار دارد، جالب است بدانید که مسجد ایا صوفیه استانول بزرگ ترین کلیسا در دنیاست. در سال های بعد این کلیسای بزرگ توسط یکی از سلاطین ترکیه به یک مسجد تبدیل شد و مسجد توسط شواهدی از دو ادیان تزئین شد: نقاشی های دیواری، خوشنویسی عربی، اتاق هایی که هماهنگی های مختلفی با خداوند دارند. و اما در حال حاضر، مسجد ایاصوفیه به یک موزه تبدیل شده است.

در طوب سفر ماه عسل با تور ترکیه ایستگاه بعدی مسجد آبی خواهد بود. از محیط معنوی یکی از زیباترین ساختمان های مذهبی جهان لذت ببرید و از 26 ستون و 30 گنبد مسجد آبی حیرت زده شوید.

به هنگام ناهار این سفر را با لذت بردن از سنتی ترین غذاهای استانبول کامل کنید. ماهیگیران میله های خود را به رودخانه می ریزند و فورا آنها را به یک خط از رستوران های شناور می برند. ماهی به صورت ماهی کباب شده در نان کرکی به شما می گوید که باید به مردم محلی ترکیه در کنار رودخانه بپوندید.

در ادامه روز اگر انرژی داشتید می توانید بسته به سلیقه و علایق خود انتخاب کنید، همانطور که می دانید استانبول شهری برای خرید است، مراکز خرید استانبول از بزرگ ترین و کامل ترین مراکز خریدی هستند که می توانید در ترکیه ببینید، خرید از برند ها و پوشاک ترک را در قیمتی مناسب از دست ندهید. اگر به دنبال خرید نیستید، به تماشای دیدنی های اطراف ایاصوفیه بروید، نظیر : چشمه احمد سوم، فواره خرم سلطان، مخزن آب انبار، حمام خرم سلطان و البته کمی آن طرف تر کاخ توپکاپی و کاخ دولما باغچه استانبول.

روز سوم ماه عسل در استانبول و کوش آداسی : بازدید از بازارها و کاخ ها پس از آن به ساحل دریای اژه

در نیم روز را در بازار بزرگ سنتی قدیمی ترکیه طی کنید، زلزله و آتش سوزی از تهدیداتی بوده که دائما این بازار را به تنش کشانده، اما بازار استانبول باز خود را ساخته و طرحی نو کرده است. در راهرو های بازار گشتی بزنید، فرش ترکیه، عطیقه، انواع سوغاتی های ترکیه، وسایل چرم و دیگر اجناس از چیز هاییست که در مارپیچ راهرو های شهر به چشم می خورد. پس از بازدید از بازار بزرگ استانبول به بازار ادویه بروید، برای پیدا کردن بازار ادویه تنها به حس بویایی خود اعتماد کنید و به دنبال بوی خوشی که به مشامتان می رسد بروید، بوی زعفران و دیگر ادویه ها شما را به بازار پر پیچ و راهروی ادویه خواهد رساند. بعد از صرف ناهار در یکی از رستوران های قدیمی بازار، راهی شهر ازمیر شوید.

روز 4 ام ماه عسل در کوش آداسی ترکیه - بررسی عجایب باستانی افسوس

شهر جادویی و اسرار آمیز افسوس – Ephesus سفریست به عظمت و زمان دنیای قدیم. شهر باستانی افسوس یکی از هفت عجایب جهان باستان بوده و هنوز هم می توان آثار درخشان از اکتشافات آن دوره را در شهر دید.

و اما با دیدن شهر افسوس زمان را از یاد نبرید، وقت غنیمت است و سفر کوتاه، فراموش نکنید که یک قایق سواری هیجان انگیز در انتظار شماست. پس از صرف ناهار در یکی از رستوران های خوب ازمیر،. بعد از ظهر  سابقه تاریخی مسیحی شهر را بررسی کنید کنید؛ تنها در پنج مایلی خانه مریم مقدس، کلیسای سنت جان که نقش کلیدی در شهر افسس در تاریخ داشته سری بزنید. در انتها به کوش آداسی باز گردید ، کوش آداسی ترکیه را می توان یک شهر رفت و آمد در کنار ساحل خواند.

روز 5 ام سفر ماه عسل در ترکیه :

ساحل اقیانوس آرام - قایقرانی در قایقرانی لوکس خصوصی

ارسال نظر

آخرین نظرات

  • ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ - admin

    hfhvh

    • goood - admin  ۱۳۹۸/۱۰/۰۶