در ترکیه چی بپوشم ؟ میخوام برم ترکیه لباس چی بپوشم

از ۱۶۷ رای

میخوام برم ترکیه لباس چی بپوشم : لباس مناسب برای سفر به ترکیه، در سفر به ترکیه چی باید بپوشم !

چه لباسی برای سفر با تور ترکیه به همراه داشته باشیم و چه چیزی بپوشیم  : اگر شما هم عازم کشور زیبای ترکیه هستید و نوع پوشش در طول بازدید از شهرهای ترکیه برای شما مبهم است، خود را با راهنمای پوشش برای سفر به ترکیه مسلح کنید. ترکیه با تنوع اماکن دیدنی که در خود جای داده، از سواحل زیبا آنتالیا گرفته تا دیدنی ترین مساجد استانبول، دیدنی های تاریخی شهر های ترکیه و مراکز خرید استانبول موجب شده تا نوع پوشش در هر مکان کمی متفاوت و البته متناسب به نوع مکان باشد. البته لازم به ذکر است که شما در ترکه هر چیزی که بخواهید می توانید بپوشید و انتخاب نوع پوشش خود تا حد زیادی آزادید، اما از آنجایی که همه می دانند، لازمه سپری کردن سفری آرام و بی مزاحمت در کشورهای خارجی، داشتن پوششی همچون افراد محلی آن کشور است. پس به نکات پوشش سفر به ترکیه همراه دیریم ترکیه باشید :

در-ترکیه-چی-بپوشم-؟-لباس-مناسب-سفر-به-ترکیه-55

3 نکته مهم در نوع  پوشش در ترکیه :

1. در ترکیه چی بپوشم : راهنمای پوشش در شهر های ترکیه

در شهرهای ترکیه، شلوارک و تی شرت در طول فصل تابستان نشانه گردشگران است. خوب از آنجایی که شما یک توریست خارجی هستید، آزادید تا راحت باشید و در سطح شهر با شلوارک و تی شرت بگردید، اما فراموش نکنید که برای ورود و بازدید از مساجد ترکیه قانون اینطور نمی ماند! فرقی نمی کند که تابستان باشد و یا زمستان برای بازدید از مساجد ترکیه زنان می بایست لباسی بلند ( دامن و یا شلوار بلند ) با لباس آستین بلند و روسری باشند و مردان نیز اجازه ورود با شلوارک را ندارند، حتما می بایست شلوار بلند و بلوز (آستین کوتاه و یا بلند) بر تن داشته باشند.

علاوه بر این، جوراب را فراموش نکنید، برای راه رفتن بر روی فرش ها حتما جوراب بپوشید تا از راه رفتن خسته نشوید. 

برای صرف غذا در رستوران و هتل ها نیز مردم ترکیه لباسی غیر رسمی و معمولی اما مرتب بر تن دارند، شما هم می توانید با هرچیزی راحت اما مرتب به نظر می رسد برای صرف غذا به لابی هتل و یا رستوران های خوب شهر بروید. 

در-ترکیه-چی-بپوشم-؟-لباس-مناسب-سفر-به-ترکیه-0

2. در ترکیه چی بپوشم : راهنمای پوشش در سواحل ترکیه

در سواحل ترکیه همه محدودیت های پوشش کنار گذاشته می شود و هرچیزی که بخواهید می توانید در ساحل ترکیه زیر آفتاب درخشان بر تن کنید. تمامی افراد، چه توریستان خارجی و چه افراد محلی ترکیه همگی در کنار ساحل اجازه دارند مایو بپوشند اما هماننده هر شهر و یا کشور دیگری، به محض دور شدن از ساحل می بایست پوشش نرمال و شهری خود را بر تن کنند. 

3. در ترکیه چی بپوشم : راهنمای پوشش در در کروز قایقرانی ترکیه 

به هنگام شرکت در کروز آبی ترکیه، هماننده سواحل ترکیه آزادید تا هرچیزی که می خواهید از تاپ و تی شرت گرفته تا مایو بپوشید اما توجه کنید که بسته بندی وسایل در کروز های آبی به صورت خیلی فشرده انجام می شود، از این رو، از بردن وسایل شکننده و اجسام خیلی سخت خودداری کنید. 

پوشش زنان ایرانی در ترکیه : 6 نکته کلیدی در وضعیت حجاب در استانبول ترکیه 

لباس مناسب زنان در سطح شهر و دیدنی های ترکیه 

6 توصیه در پوشش زنان در ترکیه :

1.بعد از ظهر ها، زنان و دختران زیبای ترک واقعا مرتب و شیک لباس می پوشند، اما لباس های انتخابی آنها معمولا لباسی یقه بسته و آستین دار است. حتی در رستوران های هتل های 5 ستاره هم خواهید دید که روسری نازکی بر روی شانه های خود به همراه دارند.

2. در شهر های کوچک تر ترکیه، زنان زیبا روی ترک تمایل بیشتری به لباس های مدرن و شیک با دامن های تیره رنگ دارند. لباس های آستین بلند و شلوار کتان بلند به شما کمک می کند تا در طول سفر به شهر های اطراف ترکیه پوست خود را در برابر آفتاب محافظت کنید.

3. هر چند که شما یک توریست هستید و می توانید هرطور که می خواهید لباس بپوشید، اما اگر کمی رعایت شهر های مذهبی تر ترکیه را در انتخاب پوشش خود داشته باشید، آنها صمیمانه تر و خوش رو تر با شما برخورد خواهند کرد. 

4. به شما توصیه می کنیم که شلوارک و شلوار تنگ را تنها در کنار سواحل ترکیه بر تن کنید، اگر نمی خواهید ناخواسته توجه دیگران را به خود جلب کنید از پوشیدن این نوع پوشش در مرکز شهر خودداری کنید. 

5. اگر قصد بازدید از هر مساجد ترکیه  یا سایر مراکز مذهبی دارید، حتما به خاطر داشته باشید که لباسی پوشیده بر تن داشته باشید - شانه ها و پاها نباید خالی از پوشش باشند .

6. داشتن یک شال بر روی شانه های خود می تواند گزینه مناسبی باشد تا هر زمان که لازم بود از آن استفاده کنید.

در-ترکیه-چی-بپوشم-؟-لباس-مناسب-سفر-به-ترکیه-1

در ترکیه چی بپوشم : لباس مناسب در فصل های  مختلف ترکیه 

در-ترکیه-چی-بپوشم-؟-لباس-مناسب-سفر-به-ترکیه-2

در فصول بهار و پاییز ترکیه چی بپوشم : لباس مناسب سفر به ترکیه در بهار و پاییز

در فصل بهار ( از ماه آوریل تا ماه می) و در فصل پاییز ( از اکتبر تا نوامبر) ترکیه فصول بارانی را خواهد گذرداند و در عین حال که در طول روز هوا معتدل ( نه خیلی سرد و نه خیلی گرم) خواهد بود، ممکن است شب ها در طول این فصول هوا بسیار سرد شود. از این رو، گول روز های عالی ترکیه در این دو فصل را نخورید و حتما یک ژاکت گرم و یا بارانی به همراه داشته باشید. در مناطق شرقی و شمال شرقی ترکیه، هوا سرد تر و زمستانی تر است، پس اگر به شهر های شرقی و شمال شرقی ترکیه سفر می کنید برای آب و هوای سرد و زمستانی آماده باشید و لباس گرم ببرید. و اما اگر به شهر های  جنوب شرقی ترکیه سفر می کنید، در این مناطق هوا خییل سرد نیست و ممکن است تنها بارانی شود. از این رو، لباسی متناسب با آب و هوایی معتدل به همراه بردارید. 

در فصل تابستان ترکیه چی بپوشم  : لباس مناسب سفر به ترکیه در تابستان

در تابستان (از ماه ژوئن تا ماه سپتامبر) اولین چیز هایی که باید برای سفر بردارید : لباس ها یسبک و خنک، لوسیون ضد آفتاب، عینک دودی و البته یک لباس پوشیده برای شب های خنک ترکیه است. در شهر های شرق ترکیه و البته در نواحی ساحل دریای سیاه ممکن است هوا بارانی شود، اما این باران سفر شما را مختل نخواهد کرد. او اما در شهر های جنوب شرقی انتظار باران را نباید داشته باشید، به جای آن، خود را آماده هوای واقعا تابستانی و گرم کنید.  

در فصل زمستان ترکیه چی بپوشم  : لباس مناسب سفر به ترکیه در زمستان

در طول فصل زمستان ( از ماه دسامبر تا مارس) ترکیه روز های بارانی و بعضا سردی خواهد داشت. اگر چه در برخی روزها هوا آفتابی است، اما به طور کلی هموا زمستانی و سرد است. از این رو، لباس پشمی گرم و ژاکت بارانی باید در لیست وسایل ضروری سفر به ترکیه قرار گیرد. به طور کلی، در امتداد ساحل و در ساحل مدیترانه هوا اغلب بارانی و در شهر های جنوب شرقی آب و هوا گرم تر خواهد بود.

برای سفر به ترکیه چه چیز هایی با خود برداریم : وسایل مهم دیگر برای سفر به ترکیه

1. برای نوشیدن آب و حتی مسواک زدن به یاد داشته باشید که از شیر آب استفاده نکنید، در طول سفر به ترکیه یک بتری خوب برای آب تصفیه شده به همراه داشته باشید.

2. به همراه داشتن یک کیف کوچک برای گشت و گذار در شهر را فراموش نکنید، راححت ترین کوله پشتی و یا کیف دستی خود را حتما بردارید.

3. حتما اطلاعات تماس خود را در پشت قاب گوشی و یا دیگر وسایلی که برایتان اهمیت دارند بگذارید تا در صورت گم کردن هر یک از آنها در شلوغی های ترکیه امید پیدا شدن اش را نیز داشته باشید.

4. شارژر و تبدیل شارژر را فراموش نکنید. 

5. کوله پشتی با جیب های زیاد چیزیست که در طول سفر به ترکیه و هر کشور و شهر دیگری به شما کمک خواهد کرد. با بک کوله پشتی سبک با جیب های زیاد تمامی وسایل سفر را می توانید کنترل کنید. 

6. از برداشتن چمدان بزرگ خودداری کنید تا به هنگام پرواز متحمل هزینه بار اظافه نشوید

7. فراموش نکنید که برای خرید سوغاتی ترکیه نیز جای خالی در چمدان باقی بگذارید.

لباس هایی که نباید در هواپیما بپوشید : در طول پرواز به ترکیه چی بپوشم 

در هواپیما چی بپوشیم، در طول پرواز چه لباسی بر تن کنیم !

1.در هواپیما چی بپوشیم : ژاکت به همراه داشته باشید 

حتی اگر در فصل تابستان به ترکیه سفر می کنی، یک ژاکت سبک به همراه داشته باشید چرا که داخل هواپیما هوای محیط گاها سرد است، از این رو، یک لباس گرم به همراه داشته باشید. به خصوص اینکه شما از کشوری به کشوری دیگر سفر می کنید و به هنگام پیاده شدن از هواپیما ممکن است آب و هوای مقصد از مبدا شما کمی خنک تر وی ا سرد تر باشد. اگر در طول زمستان به ترکیه سفر می کنید، شاید فکر کنید که انتخاب درست به همراه داشتن ژاکتی بسیار گرم  است، اما اینطور نیست داخل هواپیما هوا مطلوب است و بر تن کردن ژاکت سنگین و بسیار گرم ممکن است شما را در طول پرواز کلافه کند.

2. در هواپیما چی بپوشیم : لباس های آهن دار نپوشید! 

تعجب نکنید! دیده شده که بعضا برخی از خانک ها و آقایان  لباس هایی را برای پرواز انتخاب می کنند که در دوخت آنها کمی آهن استفاده شده. این نوع لباس و لباس زیرها به هنگام عبور از گیت آزیر هشدار Security را روشن می کنند. خوب چرا خود را در گیت هواپیما معطل کنید! مطمئننا این نوع لباس ها لباس راحتی برای پرواز هم نیستند.

3. در هواپیما چی بپوشیم : کفش پاشنه بلند و خشک در هواپیما!

حتی بدون پاشنه بلند هم می توانید خوش لباس و خوش تیپ به نظر برسید، خود را با کفش پاشنه بلند اذیت نکنید تا بعد از پیاده شدن از هواپیما احساس ناراحتی و خستگی نکنید و سفر خود را با حس راحتی و شادابی شروع کنید. به جای یک جفت کفش پاشنه بلند، یک جفت کفش راحتی زیبا را امتحان کنید و رنگ آن را با پیراهن، ژاکت و یا شال خود ست کنید. اگر به توصیه دیریم ترکیه گوش نکنید به هنگام راه رفتن در فرودگاه - مخصوصا اگردیرتان شده باشد و در حال دویدن هم باشید – حتما پشیمان خواهید شد. 
کفش های پاشنه بلند خود را در چمدان بگذارید و برای پرواز راحتترین کفش تخت خود را انتخاب کنید. البته برخی برای کم کردن وزن بار چمدان ترجیح می دهند سنگین ترین کفش خود را به چا کنند و چند ساعتی احساس ناراحتی کنند تا هزینه اظاف بابت وزن چمدان خود پرداخت کنند.  

می توانید یک لباس راحتی کاملا ساده بپوشید و برای خوب به نظر رسیدن تنها یک کیف بسیار زیبا با طرح خاص به همراه داشته باشید.

افراد مشهور دوست دارند برای راحتی و آسایش خود کلاه و عینک آفتابی سر کنند، اما برای فرد معمولی که می تواند به راحتی سفری آرام داشته باشد، کلاه و عینک آفتابی توصیه نمی شود.

شلوار جین انتخابی مناسب برای پرواز است، اما کمر بسیار تنگ شلوار جین می تواند سفر شما را به بدترین ساعات تبدیل کندو برای پرواز شلوار جینی که به راحتی برای چند ساعت بتوانید در آن بشینید را انتخاب کنید. 

در کل سعی کنید لباسی انتخاب کنید که در کنار مرتب به نظر رسیدن راحت و کاملا آزاد باشد.

4. در هواپیما چی بپوشیم : لباس گشاد در طول پرواز با هواپیما 

بلوز ها و یا مانتوی گشادتان را با شلوار جین و لگ ست کنید، هم خوشتیپ به نظر می رسید و هم در آن بسیار آزاد و راحت خواهید بود. لباس تنگ در طول پرواز برای شما به خصوص اگر حساس باشید تنگی نفس به همراه خواهد آورد. 

در طول سفر با هواپیما فراموش نکنید که لباس های کوتاه و یا بسیار تنگ نیز ممنوع هستند و می توانند شما را به دلیل لباس نا مناسب از پرواز منع کنند. 

5. در هواپیما چی بپوشیم : لباسی با چند لایه در هواپیما 

برای پرواز تا جایی که می توانید لباس لایه ای بپوشید، منظور از این حرف این است که جند تکه لباس برای مثال یک تیشرت با یک ژاکت و یا یک تاپ با یک بلوز بپوشید تا اگر احساس گرما کردید لایه رویی را از تن دراورید. البته فراموش نکنید که جوری لباس نپوشید که شلخته و شبیه کولی ها به نظر برسید و توجه ماموران فرودگاه را به خود جلب کنید. علاوه بر این، لباس های پر جیب هم موجب دردسر شما در فرودگاه خواهد شد. به همراه داشتن یک شال در هواپیما خیلی می تواند مفید واقع شود و به بالش های موقت در طول پرواز تبدیل شود. در ادامه توصیه می کنیم لباس هایی با جنس کتان و ابریشم، لباس هایی که هوا از جسن آنها عبور می کند، انتخاب کنید تا احساس کسلی نکنید. 

6. در هواپیما چی بپوشیم : کمربند در طول سفر!

اگر در طول سفر بع ترکیه قصد بستن کمربند را دارید، خود را در چاله ای بزرگ انداخته اید. در طول پرواز با هواپیما کمربند را فراموش کنید و برای راحتی خودتان چند ساعتی شلوار بی کمر بپوشید البته دقت کنید شلواری بر تن کنید که بدون کمر هم اندازه کمر شما باشد. 

علاوه بر اینها، پوشیدن کمربند به هنگام عبور از گیت هم  ممکن است شما را دچار دردسر کند و آهن کمربندتان مانع عبور شما از گیت فرودگاه شود. 

7. در هواپیما چی بپوشیم : استفاده از زیورآلات در طول پرواز

به شما توصیه می کنیم تا استفاده از زیورآلات خود را بگذارید برای بعد از پرواز، قبل از پرواز به هنگام عبور از گیت شاید مجبور شوید تمام زیورآلات و یا پِرِسینگ خود را در بیاورید، از این رو برای جلوگیری از اتلاف وقت به شما توصیه می کنید تا خود را از انداختن هرگونه زیورآلات خالی کنید. 

علاوه بر این، زیورآلات زیاد در فرودگاه توجه دزدان و سودجویان را نیز به خود جلب می کند، خوب این ایده مناسبی برای داشتن سفری دور از خطر نیست. اجازه ندهید تا سود جویان و دزدان به شما به عنوان یک کیس عالی نگاه کنند. به جای اینکار، زیورآلات خود را در کیف نگهداری کنید و بعد از رسیدن به مقصد و ترک فرودگاه از آنها استفاده کنید. 

8.در طول سفر با هواپیما ساده و کم آرایش باشید

با آرایش شاید در ابتدای سفر خوب و زیبا به نظر برسید، اما آریش شما بعد از چند ساعت دیگر نه تنها آن زیبایی و تازگی را ندارد، بلکه چهره شما را خسته و کدر نیز نشان می دهد، بنابر این، هرچقدر ساده تر بهتر! 

در کیف دستی خود یک تیوپ کوچک کرم مرطوب کننده همراه داشته باشید چرا که بعد از پرواز پوست صورت به احتمال زیاد خشک خواهد شد. 

 
ارسال نظر

آخرین نظرات

  • ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - armita

    حالا ما نوجوان ها بایدچی بپوشیم؟؟؟