نبایدهای سفر به ترکیه، در ترکیه هرگز مرتکب این 7 اشتباه نشوید

از ۱۳ رای

7 چیز که نباید در ترکیه انجام داد، نبایدها در سفر به ترکیه

راهنمای سفر به ترکیه - تور ترکیه از سفر های دوست داشتنی و فراموش نشدنیست که توصیه سفر به آن را مکررا از آنهایی که به این کشور سفر کرده اند شنیده ایم. در ترکیه دیدنی های ویژه و منحصر به فردی در انتظار توریستان خوش ذوق و خوش سلیقه است که تنها با سفر با تور ترکیه می توان پی به زیبایی و جذابیت واقعی چنهان در این کشور برد، از سواحل زیبا گرفته تا مساجد و بنا های تاریخی قدیمی، از روستا های زیبا تا برج ها و مراکز خرید مدرن ترکیه و .... همه از جاذبه هایی هستند که تنها در ترکیه می توان با قیمتی مناسب دید. با این حال، بیش از سفر با تور ترکیه، مطمئن شوید که از نکات و نباید های این کشور زیبا مطلعید، در طول سفر و بازدید از مکان های دیدنی ترکیه هرگز مرتکب این 7 اشتباه نشوید:

1.هنگام بازدید از مساجد لباس مناسب بر تن کنید

مساجد تاریخی ترکیه نظیر مسجد آبی (Yeni Cami )، مشجد ایاصوفیه و .... که در لیست مکان های دیدنی منحصر به فرد ترکیه و البته پربازدید ترین ها قرار دارد و مکانی مهم و مذهبی برای مردمان  ترکیه محسوب می شوند. درست است که شما مسافر توریستی خارجی این کشور هستید، اما احترام گذاشتن و توجه کردن به آداب و مذهب ترکیه، شما را نزد اهالی این کشور به فردی قابل احترام تر تبدیل می کند. از این رو، پیش ا اینکه به بازدید از مساجد تاریخی ترکیه بروید، به لباس خود نگاهی بیاندازید و لباسی پوشیده برای بازدید انتخاب کنید. از پوشیدن شرتک و یا  دامن کوتاه لباس بی آستین خودداری کنید. ابنگونه احساس بهتری به هنگام بازدید خواهید داشت تا اینکه نقش یک توریست بی توجه و بی ادب را بازی کنید.

2.از کرایه تاکسی های بدون لگو خودداری کنید

رانندگان تاکسی در ترکیه اغلب دوست دارند که با دریافت کرایه اظافی بر سر توریستان کلاه بگذارند و این کار را یا با متر سنج دستکاری شده انجام می دهند و یا با طولانی کردن راه. اما نگران نباش شما می توانید از این کلاه برداری ها در امان بمانید، برای فرار از شیادی های برخی از رانندگان تاکسی، توجه کنید که تنها از تاکسی های ایستگاه تاکسی ترکیه ماشین کرایه کنید، تاکسی های مجاز علامت تاکسی بر روی در و سقف تاکسی را دارا می باشند. علاوه بر این می توانید برنامه بی تاکسی ترکیه را نصب کنید تا هر زمان در هر کجا که می خواهید تاکسی قابل اعتماد کرایه کنید. 

3.تنها از مراکز خرید ترکیه خرید کنید

به ترکیه سفر کردن و خرید کردن از همان چیز هایی که در کشور خودمان نیز پیدا می شود، کاری عبث و بیهوده است. هر شهری بازار های سنتی خود را دارد که بازدید نکردن از آنها بعدها موجب پشیمان شما خواهد شد. در ترکیه بازار های سنتی را فراموش نکنید، بازار هایی نظیر بازار گرند استانبول و یا بازار کمرالتی در ازمیر از آن مکان های مهمی هستند که در طول سفر با تور ترکیه نباید از دست داد. در این بازار های سنتی ترکیه ، وسایل دست ساز زیبا، وسایل و هنر سنتی، لباس و وسایل زیور آلات درجه یک دست سازی را پیدا خواهید کرد که نظیر آنها در هیچ یک از مراکز خرید و هیچ یک از برند فروش ها نیست.

4.زمانی که در رژیک غذایی هستید به ترکیه سفر کنید

غذا های ترکیه فوق العاده اند، واقعا زمانی که در رژیم غذایی خاصی هستید سفر کردن به ترکیه اشتباه است. در طول سفر با تور ترکیه در هرکجا غذا های خوش رنگ و خوش بویی را در سرتاسر شهر خواهید دید که روی برگرداندن به آنها کاری بسیار مشکل است. از انواع کباب های خوش طعم و لذیذ گرفته تا غذا های دریایی تازه، آب نبات های فوق العاده تا دسر های شیری خوشمزه، در طول سفر به ترکیه حتما می خواهید از همه چیز بدون احساس گناه بچشید و امتحان کنید. 10 رستوران معروف در استانبول - 10 رستورانی که در آنکارا باید در آنها غذا میل کنید.

5.تنها بر روی مکان های توریستی تمرکز کنید

هنگامی که توریستان به ترکیه برای بازدید از استانبول سفر می کنند، مردم و اهالی محلی ترکیه به آنها توصیه می کنند تا از سلطان مهمد دور شوند و از دیگر مناطق دیدنی شهر دیدن کنند. استانبول و دیگر شهر های توریستی ترکیه فراتر از مکان های توریستی معروف در دل دارند، از اهالی محلی ترکیه در رابطه با مکان های دیدنی و جاذبه های شهر بپرسید تا سفر خود به ترکیه را کامل کنید، آنها حتما پیشنهادات ویژه ای به شما خواهند داد و تجربه ای فراموش نشدنی از سفر به ترکیه برایتان رغم خواهند زد.

چطور در 48 ساعت از استانبول دیدن کنیم ؟

6.از رانندگان انتظار پیروی از قوانین ترافیکی را داشته باشید

رانندگان ترکیه را می توان بدترین رانندگان دنیا خواند، نترسید اما باید گوش زد کنیم که  شما تقریبا در همه جا می بایست مراقب خود باشید تا از خطر رانندگان ترکیه در امان باشید. هنگام کرایه تاکسی اصلا با راننده تعارف نکنید، از او بخواهید تا قوانین ترافیکی را رعایت کنند و سفر شما را با یک تصادف خراب نکنند. بار ها دیده شده که به دلیل رانندگی عجولانه رانندگان، توریستان سفر خود را در بیمارستان ها سر کرده اند.

7.در بازار ها و محله های ترکیه، پول خود را نشان دهید

اگر می خواهید در طول سفر با تور ترکیه به در سر بیافتید و هدف سارقین قرار بگیرید، پول و دارایی خود را نشان دهید !  در ترکه تنها چند ناحیه و محل وجود دارد که توریتان به راحتی می توانند ثروت خود را نشان دهند، محله های ثروتمند در همسایگی شهر های بزرگی نظیر استانبول و آنکارا تنها محله هایی هستند که می توانید ثروت خود را نشان دهید. در غیر این صورت، در شهر های دیگر برای در امان ماندن از سود جویان و یارقین پول خود را به کسی نشان ندهید و محتاطانه رفتار کنید. در شهر های کوچک ترکیه هماننده دیگران رفتار کنید تا مورد هدف سارقین و کلاه برداران قرار نگیرید. راهنمای مرجع سفر به ترکیه
 

ارسال نظر

آخرین نظرات

  • ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - مهسا

    عالی