خرید ملک در استانبول

 
اگر قصد خرید ملک در کشور زیبای ترکیه را دارید، خوب است بدانید که گرانترین و محبوبترین شهر ترکیه استانبول است و چند سالی می‌شود که به دلیل گنجایش بالا یکی از گرانترین شهرهای جهان به شمار می‌آید و در فهرست Global Property Guide در بین ۹۴ شهر دنیا در رتبه‌ی ۳۹ قرار گرفته است.
خرید ملک و به ویژه خانه در شهرهای مختلف کشور ترکیه فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری می‌باشد زیرا اغلب املاک این دیار دارای امکانات خوبی همچون استخر، سونا، سالن بدنسازی، رستوران و کافی شاپ، سالن زیبایی و نگهبانی هستند و خانه های آماده نیز مشکلات حقوقی ندارند به این معنا که بیشتر این املاک مشکلی ندارند ولی ممکن است برخی از آنها مشکل دار باشند. از دلایل خوبی که استانبول را مکان مناسبی برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک کرده، تورم کم و قابل پیشبینی و تقریبا ثابت است. بنابراین اگر در جستجوی سرمایه گذاری در استانبول هستید، خرید ملک انتخاب خوبی است.

خرید خانه با وام در ترکیه

می‌دانید که کشور ترکیه از همسایگان ایران محسوب می‌شود و همواره بسیاری از ایرانیان آن را مقصد سفر خود قرار می‌دهند. این کشور در منطقه‌ی اوراسیا (نیمی در آسیا و نیمی در اروپا) قرار دارد و به دلیل شرایط جوی خوب و وجود دیدنیهای متعدد، توانسته توجه گردشگران خارجی را به سمت خود جذب کند. فرهنگ، وجود اماکن دیدنی و اقتصاد خوب و ایده‌آل ترکیه سبب شده تا بسیاری از هم وطنانمان در صدد مهاجرت و سرمایه گذاری از راه های مختلف در این کشور زیبا باشند. اما حالا این سوال پیش می‌آید که برای مهاجرت به ترکیه چطور می‌توان اقامت کسب کرد؟
طبق آخرین قوانین مصوب در ترکیه، دولت این کشور خرید ملک را راهی برای مهاجرت به شمار آورده است. با ما باشید تا بیشتر در رابطه با چگونگی اقامت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه بگوییم و شرح بدهیم که چطور می توان در ترکیه با وام خانه خرید.

 

خرید ملک در استانبول


چگونه می‌توان با وام بانکی در شهرهای مختلف ترکیه خانه خرید؟

قبل از هر چیز باید به عنوان متقاضی دریافت وام خرید ملک درخواست خود را به بانک مورد نظر ارائه دهید. بانک مربوطه پس از بررسی درخواست و تأیید سند ملک مورد نظر قراردادی را با شما امضا کرده و در نهایت وام را به فروشنده پرداخت می‌کند. متاسفانه بانک‌های موجود در ترکیه به ایرانیان و یا افرادی که پاسپورت کشور ما را دارند، وام اهدا نمی‌کنند؛ باید بدانید که برخی از بانکهای این کشور برای ایرانیان حساب باز می‌کنند اما وامی اهدا نمی نمایند و خدمات محدودی برای ایرانیان انجام می‌دهند. برای خرید ملک در ترکیه و به خصوص شهر استانبول با وام بانکی، باید در این کشور کار پیدا کنید؛ که بهترین و متداولترین راه برای پیدا کردن کار در استانبول ثبت شرکت و ارائه‌ی صورت‌ حساب مالی به بانک‌ها است. بااقامت کاری هم می‌توانید از وام خرید خانه بهره‌مند شوید. البته راه‌های دیگری برای خرید خانه در ترکیه بدون دریافت وام بانکی نیز وجود دارد که خرید خانه از پروژه‌های در حال ساخت یکی از این راه‌ها محسوب می‌شود؛ در این صورت باید ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه خانه در حال ساخت را در ابتدا پرداخته و مابقی مبلغ را بر اساس جدول زمانبندی توافقی به صورت قسطی پرداخت نمایید. مزیت این راه آن است که مجبور نیستید مانند باز پرداخت وام‌های بانکی، سودی را پرداخت کنید. راه دیگر خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه، خرید از پروژه‌هایی است که آماده تحویل هستند؛ هزینه‌ی این پروژه‌ها حداقل یک ساله و حداکثر پنج ساله پرداخت می‌شوند که سند خانه پس از تسویه‌ی کامل به نام مشتری زده خواهد شد. لازم به ذکر است که وام‌های بانکی برای خرید خانه، به میزان حداکثر ۷۵ درصد ارزش ملک به متقاضیان پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن حداکثر 10 ساله خواهد بود.

 

خرید ملک با وام در ترکیهبرچسب ها دیدنی های ترکیه