ازمیر بعد از استانبول و آنکار سومین شهر مهم ترکیه به شمار می‌رود. این شهر ساحلی که در میان مقاصد گردشگری ترکیه قرار دارد، علاوه بر شهرت توریستی، به عنوان قطب تجاری و صنعتی در بخش غربی ترکیه نیز به حساب می‌آید. طبق بررسی‌ها ازمیر دارای استانداردهای بالا و ایده‌آلی برای زندگی است و همین باعث شده که خرید ملک در ازمیر یک انتخاب مناسب برای کسانی که علاقه‌مند به اقامت در ترکیه هستند، باشد. با ما همراه باشید تا در مورد خرید ملک در ازمیر و قیمت خرید ملک در ازمیر صحبت کنیم.

خرید ملک در ازمیر

خرید ملک در ازمیر و اقامت

طبق قوانین کشور ترکیه، اتباع خارجی در تمامی مناطق این کشور به جز مناطق نظامی می‌توانند مسکن یا زمین خریداری کنند. با خرید ملک در ترکیه می‎توانید طبق ق��انین درخواست اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشید. اتباع خارجی که در ترکیه خانه خریداری می‌کنند، می‌تواند طی دوره معینی مجوز اقامت و تابعیت خود را دریافت کنند و به همین شکل حق دریافت مجوز را برای خانواده خویش نیز خواهند داست. با این مجوز اتباع خارجی و فرزندان آنها می‌توانند در ترکیه تحصیل و کار کنند.
در میان شهرهای ترکیه ازمیر یکی از شهرهایی است که از استانداردهای مناسبی برای زندگی برخودار می‌باشد. این شهر یکی از مدرن‌ترین و ایده‌آل ترین شهرها برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک شناخته شده است. خرید ملک در ازمیر می‌تواند تصمیمی مناسب برای یک خرید امن و زندگی ایده آل باشد.
عواملی که در هنگام خرید ملک در ازمیر باید توجه کنید عبارت است از: بیمه‌ی خانه، هزینه‌های زندگی در ازمیر (در نظر داشته باشید که ازمیر منطقه آزاد تجاری محسوب می‌شود)، شرایط ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها، قرار داد خرید خانه و بررسی محدودیت‌هایی از قبیل وام مسکن یا توقیف سند خانه.

خرید ملک در ازمیر

مشاوره خرید ملک در ازمیر

ازمیر در غرب شبه جزیره آناتولی و در مرکز منطقه‌ی اژه واقع شده است. در این شهرها به امکانات رفاهی و اجتماعی شهروندان بسیار توجه می‌گردد و این موضوع بر روی شاخص‎های املاک این ناحیه تاثیر می‌گذارد.
اتوبوس و مترو به عنوان محبوب‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل عمومی شهر محسوب می‌شوند که وجود این وسایل باعث کم شدن هزینه زندگی در این شهر می‌گردد. علاوه بر آن ازمیر در زمینه فرهنگ، هنر، ورزش و آموزش نیز أصول شهرسازی را رعایت کرده و همین باعث شده که ازمیر جزو شهرهای ایده ال برای زندگی محسوب شود.
قیمت خرید ملک در ازمیر براساس محله‌های شهر متفاوت است. گران‌ترین محله ازمیر برای خرید خانه مرکز شهر است. محله اورلا و گوزل باهچه که در مرکز شهر واقع شده‌اند، جزو گران ترین محلات ازمیر محسوب می-شوند. علت بالا بودن قیمت ملک در این محله‌ها دسترسی راحت به مراکز خرید، جاذبه‌های تفریحی، مراکز آموزشی و تجاری می‌باشد. ارزش ملک در محله‌های بورنوا، بایراکلی و کارشی یاکا نیز به طور متوسط گران است اما نسبت به مراکز شهر ارزان‌تر محسوب می‌گردد.
با توجه به اینکه ازمیر شهر ساحلی است، بسیاری از افرادی که تصمیم به خرید ملک در ازمیر می‌گیرند، تمایل دارند که ملک ویلایی در این شهر داشته باشند. محله‌ای که در آنجا امکان خرید ویلاهای نوساز وجود دارد توربالی می‌باشد. قیمت خرید ملک در ازمیر در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و طبیعتا در این محله نیز قیمت‌ها زیاد شده است. متراژ ویلاها در توربالی به طور متوسط ۱۳۰ مترمربع می‌باشند.

خرید ملک در ازمیر

خرید ملک ارزان در ازمیر

برای خرید ملک ارزان در ازمیر بهتر است به سراغ املاکی بروید که در محله‌ی برگاما واقع شده‌اند، همچنین در این محله‌ها اکثر واحدهای مسکونی قدیمی‌تر از دیگر محله‌های ازمیر می‌باشند. قیمت خرید ملک در ازمیر به طور متوسط بالا است اما در این محله‌ها می‌توانید خانه‌های مسکونی به نسبت ارزان‌تری پیدا کنید. بعد از محله برگاما در منطقه‌ی اُدمیشن نیز خانه‌های ارزان‌تری وجود دارد.

 

خرید ملک در ازمیر
سخن نهایی

 
خرید ملک در ازمیر و به طور کلی در ترکیه برای خارجیان با هر بودجه و سلیقه‌ای امکان پذیر می‌باشد. در نظر داشته باشید که قیمت خرید ملک در ازمیر یا دیگر شهرهای ترکیه پایین نیست. خرید خانه در ترکیه با شرایط أقساط یا وام مراحل دریافت اقامت و تابعیت شما را دچار مشکل خواهد کرد بنابراین مراقب معاملات خود باشید و قبل از خرید ملک در ازمیر یا شهرهای دیگر ترکیه با وکلای مربوطه مشورت کنید. طبق قوانین کشور ترکیه خرید خانه و تکمیل مراحل خرید و ثبت ملک و دریافت سند در حدود سه ماه طول خواهد کشید.