خرید ملک در آلانیا

آلانیا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی ترکیه محسوب می‌شود. این شهر در حدود ۱۸ سال پیش با ورودی اروپایی‌ها شروع به توسعه و رشد کرد. آلانیا به علت داشتن مناظر طبیعی و تاریخی به شدت در میان اهالی اروپا از جمله نروژ، سوئد، دانمارک و آلمان محبوب شد و اتباع این کشورها برای خرید ویلا یا آپارتمان به این شهر سفر می‌کردند. در این میان اتباع ایرانی به علت نزدیکی و خوش آب و هوا بودن به این شهر برای زندگی علاقه‌مند شدند. در این مقاله تلاش می‌شود تا راهنمایی کوتاه برای خرید ملک در ترکیه ارائه دهیم و اینکه چطور در آلانیا خانه بخریم؟ با ما همراه باشید.

خرید ملک در آلانیا

خرید ملک در آلانیا


آلانیا در سالهای اخیر رشد زیادی داشت و روز به روز بر امکانات شهری آن نیز اضافه می شود. این شهر در فاصله سی کیلومتری فرودگاه قاضی پاشا واقع شده که همین امر باعث افزایش تعداد گردشگران این شهر شده است. با افزایش تعداد گردشگران میزان سرمایه گذاران خارجی در شهر نیز رشد کرده و این باعث توسعه سریع شهر آلانیا گردیده است. با رشد شهر، مهاجرت از نقاط مختلف به این شهر نیز رشد کرده است. به طور کلی خرید ملک در ترکیه با توجه به استراتژی و سیاست‌های دولت ترکیه رو به افزایش است. اینکه چطور در آلانیا خانه بخریم؟ یکی از پر تکرارترین سوالات در میان افرادی است که به شهرهای ساحلی علاقه‌مند هستند در ادامه به آن می‌پردازیم.

خرید ملک در آلانیای ترکیه

چطور در آلانیا خانه بخریم؟


دولت ترکیه از سال ۲۰۰۴ خرید ملک در ترکیه را برای خارجی‌ها آسان‌تر کرد؛ به طوری که از این سال آمارها نشان می‌دهد ملیت‌های بیشتری تمایل به خرید ملک در ترکیه داشته¬اند. دولت ترکیه تا حد امکان فرآیند خرید ملک در ترکیه آسان کرده اما هنوز روند خرید ملک در ترکیه برای ترک‌ها و ملیت‌های خارجی تفاوت‌هایی دارد.
به عنوان یک خارجی به منظور خرید ملک در ترکیه ابتدا باید بررسی کنید که جزو شهروندانی باشید که دولت ترکیه برای خرید ملک محدودیتی برای شما قائل نباشد. خرید ملک در ترکیه برای اتباع ایرانی بلامانع است. در نظر داشته باشید هر شهروند خارجی تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را می¬تواند خریداری کند.
حالا چطور در آلانیا خانه بخریم؟ برای خرید خانه در آلانیا مراحل زیر را باید طی کنید:
• لیست مورد پسند خود را آماده کنید
• برای بازدید املاک، تور مناسب پیدا کنید
• املاک انتخاب شده را بازدید کنید
• شرایط مذاکره را بررسی کنید
• مبلغی به عنوان بیعانه پرداخت کنید
• قرارداد امضا کنید
• شماره مالیاتی دریافت کنید
• یک حساب بانکی باز کنید
• گزارش ارزیابی دریافت نمایید
• در نهایت سند ملک خود را تحویل بگیرید

خرید خانه در ترکیه

منطقه مناسب برای خرید ملک در آلانیا


برای خرید ملک در ترکیه باید در انتخاب شهر دقت کرد و بعد از انتخاب شهر باید محله مناسب با شرایط خود را انتخاب و ملک را خریداری نمود. آلانیا دارای مناطق مختلفی است که همگی در کناره دریای مدیترانه قرار گرفته‌اند. مرکز شهر آلانیا نسبت به سایر نقاط شهر قدیمی¬تر است و اگر جزو افرادی هستید که دسترسی به مراکز خرید و نقاط مهم شهر در اولویتتان قرار دارد، این منطقه برای شما مناسب است. به دلیل دسترسی مناسب و موقعیت مکانی خوب این منطقه در میان گردشگران اروپایی بسیار محبوب است. البته در نظر داشته باشید که مجتمع‌های مسکونی این منطقه کوچک و قدیمی هستند.
اگر به مجتمع های لوکس در کنار دریا علاقه‌مند هستید به منطقه کارگیجاک سر بزنید و به منظور خرید ملک در ترکیه این منطقه را در شهر آلانیا در نظر داشته باشید. منطقه کستل، منطقه توسمور، منطقه اوبا و منطقه محموتلار نیز مناطق جدیدتر شهر محسوب می‌شوند که در سال‌های اخیر مورد استقبال خارجیان واقع شده اند. در میان این مناطق محموتلار، کستل و اوبا نوسازتر و نسبتا به مرکز شهر آلانیا نزدیک¬تر هستند. از این مناطق تا میدان آتاتورک در مرکز شهر آلانیا حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با ماشین فاصله است.

خرید خانه در آلانیا

مزایا و معایب خرید زندگی در آلانیا


زندگی در شهر آلانیا با توجه به اینکه این شهر یک شهر ساحلی محسوب می‌شود دارای معایب و مزایای متعددی است. مهم‌ترین مزیت خرید ملک در ترکیه و شهر آلانیا ساحل شنی این شهر است، اما ساحل شنی در میان گردشگران نیز محبوب است و این باعث می‌شود شهر در تابستان بسیار شلوغ و باعث برهم خوردن نظم گردد. برای مثال گردشگران اهمیتی به تمیزی شهر نمی‌دهند و زباله¬های خود را در خیابان و ساحل رها می‌کنند. با خرید ملک در ترکیه باید این مورد را در نظر بگیرید که گردشگری در این کشور بسیار مهم است. بنابراین خرید ملک در ترکیه به معنی زندگی آرام و ساکت در تمامی روزهای سال به ویژه در شهرهای ساحلی این کشور نیست.

خرید ملک در آلانیا

سخن نهایی

 
بدون شک آلانیا جزو زیباترین شهرهای ساحل دریای مدیترانه محسوب می‌گردد. این شهر در تابستان‌ها، حدود سه برابر جمعیت خود گردشگر می‌پذیرد. با حضور گردشگرن سرمایه‌گذاران خارجی نیز وارد این شهر شده‌اند و در کنار آنها اغلب اروپایی‌ها برای داشتن خانه دوم به این شهر کوچک و زیبایی ساحلی ترکیه سفر کرده‌اند. خرید ملک در ترکیه با توجه به سیاست‌های دولت امری رایج برای خارجیان محسوب می‌گردد. آلانیا یکی از شهرهای محبوب در میان خارجیان برای خرید ملک در ترکیه می‌باشد. اینکه چطور در آلانیا ملک بخریم سوالی بود که در این متن به آن پاسخ داده شد.