از ترکیه چی بخریم ؟

از ترکیه چی بخریم ؟

صنایع دستی و سوغاتی خوراکی ترکیه

حتی آنهایی که از خرید متنفر اند و حال گشت و گزار در بازار و مراکز خرید استانبول را ندارند، نمی توانند در ترکیه و بخصوص استانبول در برابر خرید مقاومت کنند. دلیل سفر شما به ترکیه مهم نیست، مهم نیست که به نیت خرید از بازار استانبول به ترکیه سفر کرده اید و یا تنها قصد بازدید از دیدنی های ترکیه را دارید، به هنگام بازگشت از ترکیه چند سوغاتی مهم ترکیه را آغشته در فرهنگ و تاریخ اسرارآمیز ترک هستند  فراموش نکنید. 

سوغاتی و صنایع دستی ترکیه

خرید فرش ترکیه، چیزی فراتر از یک سوغاتی است. هر فرش دستباف اغلب ماه‌ها و حتی سال‌ها زمان صرف اش شد و نقوش و رنگ‌های فرش، سنت‌ها و باورهای فرهنگی منطقه‌ای از ترکیه را منعکس می‌کند. مناطق خاصی از جمله میالس Milas، ازاک Usak و کنیا Konya به خاطر فرش‌های خود معروف هستند. با این حال، خرید فرش ترکیه به عنوان سوغاتی کمی زمان بر است و باید حواستان به شیاد بازی های فرش فروشان نیز باشد زیرا متاسفانه فرش‌های تقلبی چینی بسیاری بازار استانوبل را پر کرده اند. اگر می‌خواهید سوغاتی بخرید که  به راحتی در چمدان جا شود، فرشی با ابعاد کوچکتر خریداری کنید و به گلیم و قالیچه‌ ترکیه توجه کنید.

چای و قهوه ترکیه

چای ماننده کشور عزیز خودمان، نوشیدنی ملی ترکیه است و در سراسر کشور، اهالی ترکیه هر روز هزاران فنجان چای می‌نوشند.  انواع مختلف چای با طعم های متنوع و مختلفی در ترکیه برای فروش وجود دارد و به طور سنتی، چای در استکان‌های کمر باریک کوچک نوشیده می‌شود، برای تکمیل کردن سوغاتی خود یک دست از این فنجان ها نیز می توانید در کنار چای خود بخرید. 
از چای که بگذریم، قهوه ترک نیز دارای طعم قوی و متمایزی است. قهوه ترک می تواند سوغاتی بعدی شما از سفر با تور استانبول باشد. 

باقلوای ترکیه

باقلوا از میان وعده‌های بعدازظهر یا عصرانه معروف‌ترین شیرینی‌های ترکیه است. سفر خود به ترکیه را بدون خرید باقلوا و یا راحت‌الحلقوم ترکیه نا تمام نگذارید. کاراکوز گولواغلو Karakoy Gulluoglu در استانبول، بهترین باقلوا فروشی ترکیه برای خرید باقلوا است. راحت‌الحلقوم ترکیه که در جعبه‌های کوچکی در مغازه‌های سوغات فروشی، عرضه می‌شود را نیز امتحان کنید. اگر در استانبول هستید، از فروشگاه Haci Bekir بازدید کنید، اجداد حاجی بکیر ، راحت‌الحلقوم ترکی را برای پادشاه‌های عثمانی ابداع کردند. 
 
نظرات کاربران
دیدگاه