آنتالیا یا استانبول ؟ کدام شهر توریستی ترکیه را باید دید؟

از ۶ رای

کدام شهر ترکیه برای من بهتر است، آنتالیا یا استانبول ؟ تور آنتالیا بهتر است یا تور استانبول ؟

آنتالیا، منطقه مدیترانه ای ترکیه، مکانی محبوب برای گذرادن یک تعطیلات بی نقص به همراه خانواده و لذت بردن از تفریحات و گردش های متنوعی نظیر شنا و انواع ورزش های آبی است و اما استانبول، قبل فرهنگ و تاریخ ترکیه،  شهری پر آوازه ترکی توریست ها را به تماشای مکان های دیدنی تاریخی و خریدی ارزان در مراکز خرید متنوع و بازار های گسترده دعوت می کند. 
در هر دو شهر ، استانبول و آنتالیا، شاهد مکان های تاریخی مهم و بسیاری خواهید بود که جزو انتخاب های اول مسافرین تور ترکیه بوده و هستند. از بازدید از مناره ییولی در آنتالیا گرفته تا آسپندوس، قلعه رومیان و مسجد سلیمانیه و موزه باستانی استانبول همه و همه از جاذبه های مشترک بین این دو شهر مهم است. 

لیست برترین مکان های دیدنی استانبول

لیست مکان های دیدنی بی نظیر آنتالیا

هر کدام از این شهر ها، آنتالیا و یا استانبول، ویژگی های منحصر به فردی دارند که نمی توان یه یکی از آنها برتری داد. از این رو، انتخاب بین این دو مقصد، سفر با تور استانبول و یا تور آنتالیا، انتخابی کاملا سلیقه ای است.

آنتالیا یا استانبول کدام یک پاسخگوی علایق و خواسته های من است؟ 

آنتالیا، چرا باید به آنتالیا را انتخاب کنید؟

زیباترین سواحل در آنتالیا

روز های آفتابی را باید در آنتالیا بود و از سواحل معروف ترکیه لذت برد. سفر به آنتالیا، سفری عالی به سواحل زیبا و مناطق دیدنی ترکیه برای خانواده هاست. آنتالیا محل قایق های تفریحی و بادبانی و مسافربری زیادیست که در فصل گردشگری می توان آنها را در کنار اسکله دید. آنتالیا را تقریبا در تمام فصول سال  می توان منطقه گردشگری مناسب برای تمام افراد خانواده خواند. از سواحل معروف آنتالیا : ساحل لارا، ساحل پاتارا، ساحل آدراسان، ساحل الیمپوس و ساحل کنیالتی 

 زیبایی های طبیعی در آنتالیا

برای آنهایی که به مناظر طبیعی بکر و دیدنی علاقه منداند، آنتالیا از زیبا ترین سرزمین های سبز ترکیه است. آبشارهای باور نکردنی نظیر آبشار دودن – Düden در هر فصلی نفس گیر است و آب صاف و منظره آبشار تنها جذابیت این منطقه نیست. درست بالای آبشار دودن یک پارک با چندین غار است، گشت و گذار در غار های ناشناخته در امتداد ساحل قطعا هیجانی فراموش نشدنی خواهد بود.  جاذبه های دیدنی آنتالیا برای آنهایی که به دنبال مکان های دیدنی طبیعی هستند بسیار جذاب است.

از معایب آنتالیا، چرا نباید به آنکارا سفر کرد ؟

آب و هوای آنتالیا، باران زیاد در آنتالیا

زمستان فصل بارندگی در آنتالیا به حساب آمده و افرادی که آب و هوای غیربارانی را ترجیح می دهند، فصل زمستان برای سفر به آنتالیا برایشان مناسب نیست و بهتر است فصل تابستان را برای سفر با تور آنتالیا انتخاب کنند تا بتوانند از تفریحات ساحلی لذت ببرند.اما، لازم به ذکر است که در زمستان استانبول نیز هوا بسیار سرد، بارانی و برفیست ولی به دلیل نوع تفریح و مکان های دیدنی استانبول، سفر به استانبول در طول زمستان بهتر است، چرا که سردی هوا باعث نمی شود چیزی را در طول سفر با تور استانبول را از دست ندهید.

چرا استانبول را باید برای سفر انتخاب کنیم ؟

استانبول مقصدی برای خانواده ها 

اگر به همراه اعضای کل خانواده می خواهید سفر کنید، استانبول شهریست که همه، حتی بچه ها هم در آن لذت خواهند برد. استانبول شهر مکان های دیدنی است که نمی توان از دست داد. مسجد صوفیا، مسجد آبی و کاخ توپکاپی از مکان های جذاب برای کودکان است. تماشای اتاق لشکریان عثمانی، آشپزخانه سلطنتی و خزانه داری گنج کاخ که در آن بزرگ ترین الماس دنیا نگه داری می شود از جاذبه هاییست که بچه ها اغلب از دیدن آن لذت می برند.

خرید در استانبول

اگر چه که مراکز خرید بزرگی را در سر تا سر شهر های ترکیه می توان یافت، اما مرکز خرید هیچ شهری همانند استانبول نیست. مراکز خرید و بازار های استانبول، این شهر را به بهشت عاشقان خرید بدیل کرده است. در آنتالیا نیز مراکز خریدی وجود دارد اما اگر قصد خرید دارید، به استانبول سفر کنید چرا که در این شهر قیمت اجناس بسیار پایین تر، تنوع اجناس بسیار بیشتر و مراکز خرید کامل تر و بزرگ تری را می توان دید.

از معایب استانبول، چرا نباید به استانبول سفر کرد ؟

شلوغی و ترافیک در استانبول

همانطور که گفته شد، آنتالیا شهری آروم و در مقابل استانبول، بزرگ ترین شهر دنیا، بسیار شلوغ است. اگر با خانواده به سفر با تور استانبول می روید می بایست بیشتر مراقب بچه ها باشید. مردم ترکیه با بچه ها برخوردی بسیار مهربان دارند اما نمی توان جلو خیابان ها شلوغ این شهر را گرفت. رانندگان در خیابان های استانبول اغلب خوب رانندگی نمی کنند و ترافیک زیاد آنها را کلافه می کند، از گیر افتادن در ترافیک برای ساعت ها و ساعت ها بگزریم، به هنگام گذر از سطح شهر حتما دست کودک خود را بگیرید تا از خطر تصادف و یا گم شدن در انوبه جمعیت درامان باشند. 

استانبول و مشکل زباله

مردم استانبول به ریختن آشغال و زباله در خیابان عادت کرده اند. در تابستان، زمانی که مردم به گشت و گزار و پیکنیک در مناظق سبز استانبول می روند، سخت می توانید محلی تمیز بذون زباله پیدا کنید. آنها زباله ها را در دل طبیعت رها می کنند.

 

 

ارسال نظر