innerbanner

۱۰ نکته سفر به ترکیه برای زنان، آنچه زنان قبل از سفر به ترکیه باید بدانند

10 نکته سفر به ترکیه برای زنان، آنچه زنان قبل از سفر به ترکیه باید بدانند

راهنمای سفر به ترکیه برای خانم ها | نکاتی که زنان و دختران برای سفر به ترکیه نمی دانند

ترکیه کشوری بسیار دیدنی با فرهنگ غنی و مردمان خونگرم با آغوش باز از توریستان تور ترکیه استقبال می کنند. ترکیه کشور با فرهنگ غنی و اصیل با اماکن دیدنی بسیار هیجان انگیزیست که توریستان خوش ذوق و سلیقه زیادی را جدا از یک جنسیت و یا رده سنی خاص جذب کرده است. اما سوالی که برخی از مسافران تور ترکیه را  درگیر خود کرده، امن بودن ترکیه برای بانوان است که آیا بازدید از ترکیه برای زنان و دختران امن است ؟ جواب این سوال را در ادامه به راحتی خودتان خواهید فهمید. با رعایت چند نکته، ترکیه سفری کاملا  امن و بی خطر برای بانوان است. درواقع،  فهمیدن و درک تفاوت های فرهنگی هر کشوری خیلی مهم است و درک این تفاوت ها به شما کمک می کند تا سفری آرام و بی خطر و البته ده برابر لذت بخش تری را در شهر های ترکیه  تجربه کنید. با توجه به راهنمای سفر به ترکیه برای بانوان با اهالی مردم ترکیه راحتتر ارتباط برقرار کنید :

در ادامه با ۱۰ نکته و راهنمای سفر به ترکیه برای بانوان و دختران آشنا شوید :

۱.  زنان قبل از سفر به ترکیه باید بدانند : لباس رسمی و مرتب بپوشید

در استانبول و منطقه مدیترانه ای ترکیه، اهالی ترکیه لباس و فرهنگ شرقی و اروپایی متفاوتی دارند،  در منطقه شرقی ترکیه، لباس اهالی ترکیه پوشیده تر و رسمی تر از مناطق دیگر است. به شما توصیه می کنیم که به هنگام سفر به این منطق رسمی تر لباس بپوشید و لباس هایی با یقه بسته انتخاب کنید، لباسی که در آن شانه ها و زانو ها کاملا پوشیده باشد. اگر هم رنگ با اهالی ترکیه لباس بپوشید و قوانین پوشش در ترکیه را رعایت کنید، در عوض خواهید دید که احترام و استقبال بیشتری از سوی اهالی ترکیه دریافت می کنید. 

به شما توصیه می کنیم تا برای سفری راحت به ترکیه، شلوار جین بلند، دامن بلند و شلوار راحت برای یوگا را فراموش نکنید. سفر به ترکیه فرصتی عالی برای خرید محلی نیز هست، به بوتیک های مشهور در مراکز خرید بزرگ شهر سری بزنید و از نزدیک ببینید که اهالی ترکیه چطور لباس می پوشند.  

۲.   زنان قبل از سفر به ترکیه باید بدانند : لباس مناسب برای بازدید از مساجد ترکیه 

مساجد در ترکیه هماننده ایران مکانی کاملا مذهبی محسوب می شوند و بازدید کنندگان می بایست آداب بازدید از یک مکان مذهبی را به جا آورند. برای بازدید از مساجد زیبای ترکیه بانوان حتما می بایست روسری بر سر کنند و موهای خود را بپوشانند و لباسی با یقه کاملا بسته، آستین بلند و شلواری بلند ( پایین زانو ) انتخاب کنند. علاوه بر اینها، به شما توصیه میکنیم که برای ورود به مساجد جوراب بپوشید چرا با کفش اجازه دخول به ساختمان مساجد را ندارید و درست هماننده خانه و مساجد خودمان، حتما باید کفش های خود را درآورید. 

۳. راهنمای سفر به ترکیه برای زنان : همرنگ مردم محلی ترکیه شوید 

هر چند که آدم خنده رو و خونگرمی هستید، اما در طول سفر به ترکیه به شما توصیه می کنیم که با آدم هایی که تازه آشنا می شوید دست ندهید، سعی کنید به مردانی که در خیابان ها و یا اماکن دیدنی ترکیه می بینید لبخند نزنید.و درترکیه، تنها با مردانی دست دهید که با آنها صمیمی و دوست هستید، علاوه بر این، بغل و یا لمس کردن بازوی مردی که با او صمیمی نیستید هم کار درستی نیست و ممکن است از سوی فرد مقابل جور دیگری برداشت شود. با این حال، در طول سفر به ترکیه لازم نیست خشک و خشن باشید، در کنار اعتدال به رعایت این توصیه ها نیز توجه کنید تا سفر آرامی در ترکیه سپری کنید. 

۴. راهنمای سفر به ترکیه برای زنان : با اهالی ترکیه چطور ارتباط برقرار کنیم 

بهترین راه برای آشنا شدن و دیدار با اهالی ترکیه شرکت در گروه ها و انجمن هاست. پیش از آنکه از محل اقامتتان جدا شوید، به این علایق خود فکر کنید، به اینکه دوست دارید به کجا سفر کنید، سپس در رابطه با کلاب مورد نظرتان در گوگل جستجو کنید، برای مثال شاید دوستدار کلاب و گروه های عکاسی باشید و یا به دنبال گروهی برای آشپزی بگردید. به هرگروهی که ملحق شوید، در ماه چند فعالیت و گردهمایی دارند که در طول سفر به ترکیه می توانید شرکت در یکی از آنها را در برنامه سفر خود قرار دهید. در این گروه ها می توایند با افراد جدید آشنا شوید و دوستانی جدید پیدا کنید.
برای شروع مکالمه با دوست جدید ترک خود می توانید در رابطه با دوستان و خانواده خود صحبت کنید و از او هم چند سوال در رابطه با خانواده و دوستانش بپرسید. حتی می توانید چند عکس از افرادی مه دوستشان دارید را به او نشان دهید و آنها را به او معرفی کنید. این یک شروع خوب برای صحبتی گرم با دوست جدید ترک زبانتان است.

۵. راهنمای سفر به ترکیه برای زنان : قبول یا رد کردن دعوت ترکیه ای ها 

قبول کردن دعوت یک دوست و یا خانواده ترک می تواند تجربه ای عالی و خاطره ای به یاد ماندنی در طول سفر به ترکیه باشد. ترک ها فرهنگی شبیه به خودمان دارند و بسیار مهمان نواز اند و از دعوت دوستان و آشنایان برای صرف غذا و یا یک فنجان ترک لذت می برند. اگر در طول سفر با تور ترکیه، به خانه یکی از خانواده های مهمان نواز ترک دعوت شدید، یک هدیه کوچک مثل شکلات نیز همراه خود ببرید. بعد از اتمام غذا هم می توانید به زمان شیرین ترکی استانبولی  با کلمه : elinize saglik ( اِلِنیز سالیک ) از آنها تشکر کنید.

در آخر نیز لازم است تا چند نکته را یاد آور شویم :
به هنگام ورود به خانه کسی حتما کفش های خود را از پا درآورید. 
پیش از سرو غذا به آشپزخانه بروید تا برای آماده کردن غذا کمی به خانم خانه کمک کنید.

 
 

پستهای اخیر