innerbanner

ماه رمضان در استانبول

امتیاز: 
ماه رمضان در استانبول

قوانین ماه رمضان در ترکیه، 

ماه رمضان چطور سفر شما در استانبول را تحت تأثیر قرار خواهد داد؟

سفر به استانبول در این فصل زیبای بهاری اینبار با ماه رمضان تداخل پیدا کرده و این بهار می توانید سفری کاملا متفاوت به ترکیه، به شهر زیبای استانبول داشته باشید. به طور کلی ماه مبارک رمضان برای کشور ها و شهر های مسلمان هماننده عید سال نو می باشد و سرتاسر شهر برای این ماه آماده می شوند. شهر های مسلمان زییایی نظیر دبی، ترکیه و حتی برخی از شهر های مسلمان هند در ماه رمضان زنده و بسیار شاد اند. اما برای سفر در این ماه باید به چه نکاتی توجه کرد! 

قوانین و آداب استانبول در ماه رمضان

در طول ساعات روز، ادب اقتضا می‌کند از خوردن، نوشیدن (و حتی سیگار کشیدن) در خیابان‌ها یا تراسهای عمومی پرهیز کنید. در عوض، سعی کنید این کارها را در داخل مکان‌هایی مانند رستوران‌ها و کافه‌ها انجام دهید. در این ماه حتی بهترین رستوران‌های استانبول در ساعات ناهار، جمعیت کمتری دارند، اما کارکنان (روز‌ه‌دار) متوجه هستند که شما یک توریست هستید و از خدمت‌رسانی به شما خوشحال خواهند شد. جالب است بدانید که در این ماه قیمت رستوران ها نیز اغلب کمی کاهش پیدا خواهد کرد.

ماه-رمضان-در-استانبول-رویای-ترکیه-2

لازم به ذکر است که برخی موسسات که به طور معمول مشروبات الکلی عرضه می‌کنند، ممکن است در ماه رمضان از انجام این کار خودداری کنند.

مناطق شنا در ماه رمضان کمتر شلوغ خواهد شد چرا که افراد روزه‌دار مجاز به شنا کردن نیستند.

بعد از غروب آفتاب، استانبول آرام، بار دیگر به محیطی کارناوال مانند تبدیل می‌شود. چراغ‌های رنگی روشن خواهد و مساجد نورآذین می‌شوند. رستوران‌ها با مردم محلی که افطار می‌کنند، پر می‌شود. اکثر رستورانها منوها یا بسته‌های ویژه رمضان را عرضه می‌کنند. گردشگران و غیر‌مسلمان‌ها نیز ‌می‌توانند در افطاری‌ها شرکت کنند.
مساجد نیز ممکن است پس از آخرین نماز روز، به دلیل نماز تراویح Tarvih namazi، که یک نماز غیرواجب است و معمولا در طول ماه رمضان خوانده می‌شود، مجددا پر می‌شوند. این نماز را می‌توان به تنهایی در خانه و یا به صورت جماعت انجام داد.

ماه-رمضان-در-استانبول-رویای-ترکیه-0

رویداد آزار دهنده‌ای که ممکن است در استانبول با آن مواجه شوید و شما را متعجب کند، طبل‌زن‌هایی خیابان به خیابان در میانه شب‌است. بر روی طبل‌های بزرگ خود می‌کوبند. آنها می‌خواهند مسلمانان را از خواب بیدار کنند تا برای سحری آماده شوند. گوشی‌ها و یا بستن پنجره‌ها تنها راه فرار از این رویدادها است.

آیا ماه رمضان زمان خوبی برای بازید از استانبول است؟

ممکن است در تصمیم‌گیری برای رفتن یا نرفتن به استانبول در ماه رمضان مردد باشید، اگر چنین است، از فهمیدن مطالب زیر تعجب خواهید کرد. آیا رستوران‌ها در ساعات روزه باز هستند؟ آیا نوشیدن مشروبات الکلی یک عمل ضد اجتماعی است؟ آیا لباس‌های محافظه‌کارانه‌تری باید بپوشید؟

در حقیقت، استانبول در ماه رمضان، خاص‌تر از دیگر ماه‌های سال است

ماه رمضان به سبک-استانبول، آزادتر از سایر جاهای دیگر است. در طول روز موارد پیش‌بینی شده در جای جای شهر وجود دارند و پس از غروب خورشید، با  جشنواره‌ و جشن هایی روبرو می‌شوید. درختان با چراغ‌های سحر‌آمیز، آذین شده و مساجدها نیز پیام‌های جالب و دلنشینی را میان مناره‌های خود نشان می‌دهند. خانواده‌ها و دوستان با هم به پیاده‌روی می‌روند و در بعضی از نقاط شهر، فروشگاه‌های موقت، اقلام مذهبی، میان وعده‌های سنتی یا غذاهای خوشمزه  می‌فروشند.

ماه-رمضان-در-استانبول-رویای-ترکیه-1

در سراسر شهر و در محله‌ها، جو روحانی وجود دارد

رستوران‌ها، کافه‌ها و باشگاه‌ها عموما مثل معمول، بر خلاف مناطق مذهبی تر باز هستند. از افراد غیرمسلمانان و توریست استقبال می‌شود و مردم محلی نیز مهربان‌تر و سخاوتمند‌تر از همیشه هستند.

ماه رمضان در استانبول چه بپوشیم ؟

سبک پوشش در استانیول تغییر نمی کند، بنابراین شما می‌توانید هر لباسی که دوست دارید و به طور معمول در کشور خود می‌پوشید را به تن کنید. 

فراموش نکنید که ماه رمضان ماه حراجی در برخی از مغازه های شهر است، به یکی از مراکز خرید مشهور استانبول بروید و از خرید پوشاک و اجناس برند ترک لذت ببرید.

 

 

پستهای اخیر
نظرات:
  • Hossein  (۲ ماه قبل):
    واقعا ممنون بسیار زیبا بود تشکر از راهنماییتون
captcha