innerbanner

چطور قهوه ترک درست و سرو کنیم

چطور قهوه ترک درست و سرو کنیم

فوت و فن درست کردن قهوه ترک، مثل ترکیه ای ها قهوه ترک درست کنید

ترکیه که به قلب و مرکز قهوه در دنیا شهرت دارد، کشوری که با تاریخ کهن و زندگی مدرن امروزی اش گره خورده و قطبی مهم برای دوستداران سفر و گردشگری می باشد.

 

مهم نیست که ترکیه سفر کرده اید یا خیر، حتما آوازه طعم دلنشین قهوه ترک به گوشتان خورده است.  قهوه، یکی از سوغاتی های خوب ترکیه، چیزیست که در سرتاسر دنیا پیدا می شود اما چیزی که نمی توان در هیچ کجا به جز ترکیه تجربه کرد، طعم واقعی از سرو و دم کردن درست قهوه است. با درست کردن یک قهوه ترک عالی سنت و فرهنگ ترکیه را به خانه بیاورید. قهوه های با کیفیت ترک را می توانید در فروشگاه های داخل کشور هم پیدا کنید، اما اگر قصد سفر با تور استانبول را دارید، به هنگاه بازگشت خرید قهوه تازه ترک را فراموش نکنید. در ادامه با سر درست کردن قهوه خوشمزه ترکی آشنا می شوید، اما پیش از اینکه برای درست کردن قهوه ترک آماده شوید بهتر است کمی در رابطه با سنتی که در پشت آن نهفته شده بیشتر بدانید، چرا که درست کردن قهوه ترک با دانستن تئوری و سنت آن شروع می شود.

 

در ترکیه، زمانی که برای بازدید کسی به خانه اوکسی می روید، اولین چیزی که شما تعارف می شود، یک فنجان قهوه است.  باید گفت که رد کردن این قهوه اصیل از اشتباهاییست که نباید در طول سفر به ترکیه انجام دهید. سپس از نوع قهوه از شما سوال خواهد شد، جواب این سوال مربوط به اندازه شیرینیه قهوه شماست. اگر این سوال را با " ساده "  پاسخ دهید یعنی بدون شکر میل می کنید، اگر بگویید قهوه " آز شکر " یعنی قهوه  کم شکر (۱ الی ۲ قاشق چای خوری شکر) میل می کنید و اگر بگویید "شکری"  همانطور که از نامش پیداست یعنی قهوه با شکر زیاد (۳ الی ۴ قاشق چای خوری) میل می کنید. برای آشنایی با کلمات کربردی ترکی می توانید به صفحه کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی رجوع کنید.

قهوه ترک چه در کافه های مشهور استانبول، چه در کافه های  در کنار اماکن دیدنی معروف ترکیه و چه در منزل اهالی محلی ترکیه همراه با آب سرو می شود : یک جرعه از آب قبل از نوشیدن قهوه به شما اجازه می دهد تا مزه خالص و کامل قهوه ناب ترکی را حس کنید. بیشتر مردم ترکیه قهوه را همراه با باقلوای خوشمزه ترکیه، شکلات و یا شیرینی نوش جان می کنند. 

 

جالب است بدانید که در ترکیه هم هماننده ایران اولین فنجان قهوه به نشانه احترام به مسن ترین مهمان داخل اتاق تعارف می شود و رعایت نکردن این موضوع نشان دهنده بی توجهی فرد به افراد بزرگ تر است.

به این دلیل که قهوه ترک بسیار گیرا تر از قهوه های آماده دیگر داخل بازار است، معمولا نوشیدن بیشتر از یک فنجان مرسوم نیست. 

درست کردن قهوه ترک با قهوه جوش از صفر تا صد :

فیلم طرز تهیه قهوه ترک 

 

مواد و وسایل مورد لازم برای درست کردن قهوه ترک :

چیز هایی که احتیاج دارید یک قوری قهوه جوش ترکی (جذوه)، شکر، قهوه ترک  و یا پودر قهوه ترک، اگر دانه های قهوه را خریداری کرده اید، می بایست آن را برشته کنید و سپس کامل به صورت یک دست پودر کنید. 

۱. مرحله اول :

به اندازه ای که می خواهید آب سرد ( به ازای هر نفر یک فنجان ) اندازه بگیرید.

۲. مرحله دوم درست کردن قهوه ترک : قهوه جوش با حرارت ملایم

 قهوه جوش پر از آب را روی اجاق گاز قرار دهید و حرارت اجاق را ملایم رو به بالا کنید ( فقط تا زمانی که آب به جوش آید).

۳.مرحله سوم : اظافه کردن قهوه ترک به ازای هر نفر

زیر گاز را ملایم کنید و به ازای هر فنجان ۱ الی ۲ قاشق چایخوری پر و یا ۱ قاشق غذا خوری قهوه ترک اظافه کنید. پس از اظافه کردن قهوه آن را هم نزنید، اجازه دهید تا قهوه خود در آب بخش و در سطح آب شناور شود، هم زدن شما در این مرحله ممکن است باعث گلوله گلوله شدن قهوه در آب شود.

۴. مرحله چهارم درست کردن قهوه ترک : اظافه کردن شکر ( در صورت دلخواه )

بعد از۱ ایل ۲ دقیقه به قهوه خود شکر (در صورت نیاز) اظافه کنید و باز هم نزنید، با ریختن شکر حرارت گاز را حالا کمی بیشتر کنید تا شکر به خوبی حل شود، ۳ الی ۴ دقیقه قهوه را با این حرارت رها کنید.

۵. مرحله پنجم : قهوه را رو حرارت کم، آرام هم بزنید

بعد از اینکه کمی حرارت دید و آب به اندازه کافی گرم شد شکر حل می شود، حالا با قاشق چندین بار قهوه را هم بزنید و سپس حرارت گاز را کم کنید. بعد از چند دقیقه کف روی قهوه را خواهد گرفت (قاشق خود را از قهوه جوش خارج کنید تا به قهوه اجازه دهید کف دار شود) .

۶. مرحله ششم درست کردن قهوه ترک : حباب بر روی قهوه ترک دلچستان

زمانیکه اولین حباب را روی کف قهوه خود دیدید، حرارت را باز کمتر کنید و یا قهوه جوش خود را از حرارت مستقیم دور کنید، فراموش نکنید که قهوه نباید زیاد جوش بخورد، حباب های ریز روی کف قهوه کافیست.

۷. مرحله هفتم : ترفند نهایی قهوه ترک

در این مرحله می بایست چشم از قهوه دورنکنید، نگذارید قهوه به تندی بجوشد، حرارت قهوه به قدری بالا برود که شروع به تند جوشیدن کند، اگر قهوه سریع به جوشیدن کند، کف و طعم ناب قهوه را از دست خواهید داد.

هشدار !  نکته درست کردن قهوه ترک خوب در این است که هرگز نگذارید قهوه با سرعت بجوشد، هرچقدر غلظت کف قهوه شما بیشتر باشد طعم بهتری خواهد داشت. 

هشدار! اگر حرارت قهوه زیاد شد و یا سر رفت، زیر گاز را خاموش کنید و یا قهوه جوش را از روی گاز بردارید.

۸. مرحله هشتم و نهم در سرو قهوه ترک 

بعد از اینکه کف روی قهوه بالا آمد به آرامی کف قهوه را با قشق بردارید و داخل فنجان قهوه خوری بریزید، دقت کنید که همه فنجان ها به یک اندازه کف داشته باشند،

۹. سپس دوباره  قهوه جوش را روی حرارت قرار دهید تا به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه دیگر روی گاز بجوشد. سپس فنجان خود را با قهوه پر کنید. 

قهوه شما آماده است، نوش جان!

با سفر با تور ارزان ترکیه، برای دوستان و بستگان خود بهترین قهوه ترکیه را به سوغات آورید و در رستوران های برتر استانبول، با قهوه ای دلچسب جان را تازه کنید.


پستهای اخیر