innerbanner

خرید ملک در ترکیه

 

چطور در ترکیه خانه بخریم؟

شما پس از بررسی و انتخاب و توافق در مورد نحوه پرداخت، در زمان نوشتن توافقنامه، می‌توانید واحد مورد نظرتان را رزرو کنید و ما جدول زمان بندی پرداخت را همراه با خریدار و فروشنده برای انتقال قطعی سند تنظیم می کنیم.
در صورت نیاز، می‌توانیم با افتتاح حساب به نام مشتری و اخذ شماره مالیاتی امور پرداختی شما را برای مواردی مثل پرداخت قبوض آب، برق و... تسهیل کنیم.
طبق قانون جدید قبل از انتقال قطعی سند، دیگر نیازی به اخذ استعلام از ارتش ترکیه در مورد واقع شدن و یا عدم واقع شدن ملک یا زمین مورد نظر شما در اراضی تحت مالکیت ارتش از ازمیر نمی باشد و انتقال و اعطای سند جدید طی ۷ روز کاری انجام خواهد شد.
برای انتقال مالکیت و نوشته شدن قولنامه، هر دو طرف قرار داد موظف به حضور در دفتر املاک می باشند، در صورت عدم حضور خریدار، مشاور املاک می‌تواند با اخذ وکالتنامه رسمی در یکی از دفترخانه های ترکیه، اقدام به خرید از جانب وی نماید.
Tapu (برگه انتقال مالکیت) مهمترین مدرک مورد نیاز خریدار می باشد، که باید در هنگام اخذ آن به تمامی جزییات ذکر شده در آن دقت کند. در Tapu تمامی موارد از جمله وضعیت مالکیت، تاریخ انتقال و نام مالک ذکر می شود.

 

خرید ملک در ترکیه

 

تفاوت اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک با خرید ملک چیست ؟


بنابر قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه هیچ گونه اقامتی به افرادی که تقاضای اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه را دارند تعلق نمی‌گیرد و اقامت افرادی که در گذشته از طریق اجاره ملک کسب شده تمدید نمی‌شود.
اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه ابتدا دو ساله سپس ۳ ساله تمدید می‌شود و پس از پایان ۵ سال می‌توانید درخواست برای اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را بدهید. احتمال رد شدن اقامت سرمایه گذاری خرید ملک در ترکیه به هیچ عنوان وجود ندارد.
طبق قوانین خرید ملک در ترکیه بر اساس تصمیم وزارت کشور ترکیه، به هیچ عنوان موجبات اخذ اقامت دائم و یا تابعیت ترکیه را فراهم نمی آورد، اقامت ابتدایی خریدار + همسر و فرزندان در شهر آلانیا به صورت موقت و یک ساله قابل تمدید بدون نیاز به خروج از ترکیه می باشد. مراحله دوم اقامت شما در ترکیه به صورت سه ساله و در نهایت پس از اخذ مدارک و استعلامات لازم می‌توانید درخواست اقامت دائم-تابعیت خود را پس از چهار سال به وزارت کشور ترکیه تسلیم نمایید. در صورت داشتن سوالات بیشتر می‌توانید با بخش حقوقی سفارت ترکیه در تهران با شماره تماس ۳۳۱۱۵۳۵۱ (۰۲۱) حاصل نمایید.

 

خرید ملک ئر ترکیه

خرید ملک با بهترین شرایط در ترکیه و مناسب ترین قیمت

اقامت ترکیه برای ایرانیان با توجه به شرایط مناسبی که کشور ترکیه دارد بسیار مناسب میباشد.
کشور ترکیه با توجه به زیر ساختهای مناسب برای سرمایه گذاری و داشتن تمامی منابع مورد نیاز و حماینهای دولت از سرمایه گذاران شرایط بسیار عالی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم میکند.
۱. دریافت اقامت با خرید ملک بالای ۲۵۰/۰۰۰ دلار:
در این نوع خرید ملک بعد از سه ماه به شما صد در صد پاسپورت ترکیه داده میشود.
۲. دریافت اقامت با خرید ملک زیر ۲۵۰/۰۰۰ دلار:
در این نوع خرید ملک به شما صد در صد اقامت یکساله یا دوساله توریستی با قابلیت تمدید داده میشود و بعد از ۴ سال اقامت شما به اقامت دایم و سپس به پاسپورت منتهی میشود.

مزایای خذ تابعیت و پاسپورت ترکیه:

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میتوانند همزمان با متقاضی اصلی برای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه اقدام بنمایند.
 پاسپورت ترکیه دسترسی بدون ویزا به بسیاری از کشورها را فراهم میکند.
تصمیم جدید دولت ترکیه برای حمایت از سرمایه گذاران خارجی:
طی سالهای اخیر یکی از مشکلاتی که احتمال داشت برای سرمایه گذران خارجی در املاک ترکیه پیش بیاید این بود که به دلیل عدم اطلاع دیقیق از قیمتهای واقعی بازار ملکی را بالاتر از قیمت واقعی ان بخرند و متضرر بشوند.
به منظور حمایت از حقوق سرمایه گذاران خارجی دولت ترکیه اخیرا قانون جدیدی را تصویب نموده که به موجب ان باعث اطمینان بیشتر سرمایه گذاران خارجی حوزه املاک شود..
 بر اساس بخشنامه جدیدی که توسط وزارت شهرسازی ترکیه ابلاغ گردیده ثبت رسمی و انجام هر گونه خرید و فروش ملک در ترکیه که در ان یکطرف معامله فرد خارجی باشد تنها به شرط ارایه گذارش کارشناسی یا همان ارزیابی قیمت واقعی ملک امکانپذیر خواهد شد.
با اجرای این قانون افراد خارجی میتوانند با اطمینان بیشتر نسبت به سلامت معامله مد نظر خود در املاک ترکیه سرمایه گذاری بکنند.

 

هزینه های انتقال مالکیت ملک در ترکیه


قیمت مالیات انتقال سند در ترکیه ۴% مبلغ ارزش ملک می باشد. در قانون نقل و انتقالات اسناد ترکیه به صراحت نقل شده میزان مالیات پرداختی باید در بین طرفین (خریدار و فروشنده) به صورت مساوی برای پرداخت تقسیم شود. روش های پرداخت توافقی نیز امکان پذیر می باشد.
در صورت عدم حضور خریدار، هزینه ی اخذ وکالت ۱۵۰ یورو می باشد.
Iskan یا همان پایان کار، هزینه ای است برای آپارتمان های نوساز که با توجه به ارزش و متراژ آپارتمان از ۴۰۰ یورو شروع می شود.
قرارداد اخذ آبونمان برق برای واحدهای نوساز حدود ۱۰۰ یورو و برای واحدهای قدیمی ساز، حدود ۳۰ یورو می‌باشد.
قرار داد اخذ آبونمان آب، برای واحدهای نوساز حدود ۶۰ یورو و برای واحدهای قدیمی ساز، حدود ۳۰ یورو می‌باشد.
عوارض شهرداری سالیانه یک بار قبل از آخرین روز ماه مه (May) هر سال باید پرداخت شود. این میزان حدود ۰.۱ درصد از ارزش واقعی TAPU می‌باشد.
هزینه شارژ تعمیر و نگه داری آپارتمان ها می‌تواند سالانه یک بار و یا به صورت ماهیانه پرداخت شود، این هزینه در آپارتمان های نوساز می‌تواند حدودا بین ۴۰-۷۰ یورو در ماه باشد.
شایان ذکر است، قیمت های ذکر شده در بالا، فقط برای اطلاع شما می باشد، احتمال کاهش و یا افزایش هزینه ها در زمان خرید ملک توسط شما امکان پذیر می باشد.

 

خرید خانه در ترکیه