جشنواره های ترکیه، 9 جشنواره دیدنی ترکیه که نباید از دست دهید

جشنواره های زیبای استانبول را از دست ندهید! اسامی جشنواره های زبیای استانبول ترکیه

از جشنواره اُپرا گرفته تا جشنواره بالت، فیلم و تئاتر و... در هر سنی که باشید ترکیه برای شما، مطایق سلیقه شخصی شما جشنواره ای به خصوص برگزار می کند. در طول سفر به ترکیه می توانید از شرکت در فستیوال و جشنواره های مختلف و البته متنوع لذت ببرید. با بهترین جشنواره های سالانه ترکیه آشنا شوید :

1. جشنواره اپرا و باله بین‌المللی آسپندوس Aspendos ترکیه

یکی از جشنواره‌های شگفت‌انگیز سالانه ترکیه، در تماشاخانه آستندوس روم، مکانی تقریبا 2000 ساله در خارج از آنتالیا برگزار می‌شود. جشنواره آسپندوس یکی از زیباترین تماشاخانه‌های باستانی در جهان است و در این جشنواره می توانید برخی از مشهورترین اپرا و باله‌های بین‌المللی از چندین کشور برجسته را ببینید. برخی از اجراهای مشهور عبارتند از آیدا Aida از اپرا و باله دولتی آنکارا، فلوت جادویی Magic Flute از آپرای المانی برلین Deutsche Oper Berlin و باله زوریخ Zurich Ballet.

جشنواره-های-ترکیه-0

2. جشنواره کاپادوکس Cappadox ترکیه 

یکی دیگر از جشنواره‌های عالی با موقعیت بسیار منحصر به فرد، جشنواره کاپادوکس است که از سال 2015 سالانه در میان چشم انداز زیبای کاپودوکیا - Cappadocia برگزار می‌شود. کاپادوکس یک جشنواره موسیقی، هنر معاصر، غذا و رویدادهای فضای باز است. در طول سفر به استانبول با شرکت در جشنواره کاپودوکس، هنرمندان محلی و بین‌المللی شناخته شده ای را خواهید دید که در میان آنها مرجان دده Mercan Dede، رایی Rhye، آیهان ارشاهین İhhan Erşahin و آسید پائولی Acid Pauli تنها چند نمونه از اسامی هنرمندان حاضر در جشنواره می باشد.

جشنواره-های-ترکیه-1

3. پنج جشنواره IKSV

IKSV (بنیاد فرهنگ و هنر استانبول) سالانه میزبان پنج جشنواره است: جشنواره فیلم، جشنواره موسیقی، جشنواره تئاتر، جشنواره جاز و طراحی. اگر قصد سفر به استانبول را دارید، برنامه سفر خود را با یکی از این جشنواره ها همانگ کنید چر که همه آنها ارزش سفر به استانبول را دارند.

جشنواره IKSV

1. جشنواره فیلم یکی از جشنواره های IKSV ترکیه :

جشنواره فیلم هر ساله در ماه آوریل برگزار می‌شود، این جشنواره دیدنی که از سال 1983 آغاز شده، بزرگترین جشنواره فیلم در ترکیه می باشد که عرصه نمایش فیلم‌هایی از ترکیه و بین‌الملل است.

2.جشنواره موسیقی یکی از جشنواره های IKSV ترکیه :

جشنواره موسیقی از سال 1973 آغاز شده و میزبان برخی از معتبر‌ترین ارکسترها و گروه‌های موسیقی از سراسر جهان در ترکیه است. با شرکت در جشنواره موسیقی ترکیه سفری متفاوت به ترکیه را تجربه خواهید کرد.

3. جشنواره تئاتر یکی از جشنواره های IKSV ترکیه :

یکی از نوپاترین جشنواره‌ها، جشنواره تئاتر است که از سال 2002 برگزار شده و میزبان شرکت‌های تئاتر و گروه‌های رقصی از ترکیه و کشور‌های خارج است. شرکت کردن در این جشنواره نیز هماننده دیگر جشنواره های ترکیه بسیار دیدنی و خواستنیست.

4.جشنواره جاز یکی از جشنواره های IKSV ترکیه :

جشنواره جاز که هر ساله برگزار می‌شود از سال 1994 شروع شده و با هنرمندان محلی و بین‌المللی جاز کلاسیک و مدرن، جاز لاتین و نوردیک، کارهای تلفیق موسیقی الکترونیک و جاز و غیره در لیست جشنواره های محبوب جوانان قرار دارد. 

5.جشنواره طراحی یکی از جشنواره های IKSV ترکیه :

آخرين جشنواره در لیست پنج جشنواره IKSV ، فستيوال طراحي است كه هر دو سال يكبار برگزار مي‌شود. در  این جشنواره ايده‌هاي طراحي از شركت‌هاي داخلي و خارجي را خواهید دید. این جشنواره برای آنهایی که عاشق حرفه طراحی هستند بسیار مهیج و فرصتی از دست ندادنیست.

4. جشنواره راك نكوك  - Rock n’Coke

بزرگترین جشنواره راک ترکیه قطعا ارزش سفر به استانبول را دارد. Rock N'Coke، که در سال 2003 تاسیس شده و از طرف کوکاکولا تامین مالی می‌شود، جشنواره بزرگی است که در فرودگاه هزارهن برگزار می‌شود. این جشنواره میزبان برخی از نوازندگان معروف دنیای راک مانند لیمپ بیزیک Limp Bizkit، ماترهید Motörhead، تراویس Travis، موبی Moby، ناین اینچ نیلز Nine Inch Nails، میوز Muse، فرانتس فردیناند Franz Ferdinand، پلاسیبو Placebo، کیور The Cure، کورن Korn، ایگی پاپ Iggy Pop، جوئل بوردلو Gogol Bordello، پرادیجی The Prodigy و لینکینگ پارک Linkin Park است. بنابر این این جشنواره ار جشنواره ها ایست که عاشقان راک نمی توانند به راحتی از دست بدهند. 

جشنواره-های-ترکیه-2