innerbanner

راهنمای سفر به ترکیه، ۵ توصیه مهم سفر به ترکیه با کودکان

راهنمای سفر به ترکیه، 5 توصیه مهم سفر به ترکیه با کودکان

توصیه ها و اطلاعات ضروری سفر به ترکیه با کودکان

اصلا مهم نیست که شما برای بار اول با تور ترکیه سفر می کنید و یا در سفر به ترکیه با تجربه اید، سفر با کودکان تجربه ای نو با چلنج ها و مشکلات متفاوت تر از همیشه  خواهد بود، اما زمانی که آمادگی و برنامه ریزی داشته باشید تمام این ها می تواند تبدیل به شیرینی و خاطره خوش لحظات سفر شما شود. در طول سفر به ترکیه، همه افراد خانواده تنها با توجه به چند نکته می توانند به یک اندازه از دیدنی های محبوب ترکیه و تفریحات مهیج استانبول لذت ببرند و سفری رویایی عمرشان را سپری کنند.

در ادامه توصیه می کنیم حتما قبل از سفر به ترکیه با چند توصیه ضروری و طلایی سفر با کودکان آشنا شوید :

۱- قبل از سفر به ترکیه مسیر و مقصد خود را بشناسید

ترکیه با وجود شهر ها ی گردشگری و توریستی پر بازدید و محبوبی همچون : استانبول، آنکارا، آنتالیا، آلانیا و کوش آداسی پر از دیدنی های حیرت انگیز و جاذبه های نفس گیر است که واقعا انتخاب بین آنها کاری سخت و دشوار است.  با  توجه به این موضوع ما به شما توصیه می کنیم که برنامه ریزی دقیقی برا سفر خود با تور تعرکیه بریزید، علایق افراد خنواده خود را بشناسید و با توجه به آنها بهترین برنامه سفر ممکن را برنامه ریزی کنید. سفر با کودکان سفری نیست که بتوان با هرچه پیش آید خوش آید بتوان سر کرد.  

علاوه بر این، قبل از سفر تا جایی که امکان دارد مسیر های داخلی و وسیله نقلیه عبور بین مکان های دیدنی درجه یک ترکیه را بررسی کنید. از استفاده وسایل نقلیه عمومی ترکیه نترسید، کودکان عاشق این طرف و آن طرف رفتن با وسیله نقلیه عمومی بخصوص مترو و ترن و تراموا هستند، مخصوصا اگر مسئولیت‌هایی هم به آنها بدهید تا هم احساس اهمیت کنند و شما احساس سبکی بیشتری کنید.

۲- کودکان در طول پرواز به ترکیه

کودکان خردسال اغلب در طول مسافرت با هواپیما به دلیل اوج گرفتن هواپیما گوش درد می گیرند،  برای جلوگیری از گوش‌درد در هنگان برخواستن و یا فرود هواپیما به او شیر بدهید و در طول پرواز در دهان او پستانک بگذارید، مکیدن باعث جلوگیری از گرفتن گوش می‌شود.

۳- دارو های ضروری کودکان را همراه داشته باشید

مشکلات احتمالی را در نیز در نظر داشته باشید، دارو های مصرفی و مکمل های غذایی را ا قلم نیاندازید، قرص ضد حالت تهوع، قرص نعنایی، کمی نبات و یا داروهای اولیه مورد نیاز مانند شربت دل درد کودکان دارو هایی هستند که به همراه داشتن آنها خیال شما را آسوده می کند. برای پیشگیری از استفراغ مسافرتی، سرگیجه و تهوع می توان از قرص (دیمن هیدرینات) یک ساعت پیش از سفر استفاده کرد که مقدار مصرف آن در بزرگسالان یک قرص، در کودکان بیش از ۵ سال یک دوم قرص و در کودکان ۲ تا ۵ سال یک چهارم قرص است. البته باید پیش از سفر باید با پزشک معالج مشورت شود.

۴- صرفه جویی در هزینه ها و فرار از شلوغی شهر ها

سفر با کودکان مسلما شما را متحمل هزینه های بیش از معمول می کند، اما می توانید در این هزینه ها کمی صرفه جویی کنید، با رزرو تور ترکیه در قیمتی مناسب و سفر با یکی از تورهای ارزان ترکیهمی توانید به راحتی کمی پول صرفه جویی کنید، علاوه بر هرگز در فصل های شلوغ ترکیه سفر نکنید زیرا ۱. هزینه ها در تعطیلات و فصل شلوغ بیشتر است، ۲. شهر خلوت تر است و بری بازدید با شلوغی و هیا هو مواجه نمی شوید. اگر می خواهید از فصل شلوغی و یا به اصطلاح high-peak season ترکیه مطلع شوید و یا حتی ااز فصل های حراجی در استانبول مطلع گردید، صفحه راهنمای سفر به ترکیه  می تواند اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما بگذارد.  

از آنجایی که بچه ها از شلوغی، معطی و انتظار بیزار اند، برای فرار از همه این ها، پرواز های صبح را برای سفر به ترکیه انتخاب کنید. در این زمان فرودگاه معمولا خلوت تر است و همه، مخصوصا کودکان در طول پرواز به خواب می روند، از این رو پروازی آرام و بی صدا به ترکیه خواهید داشت.

راهنمای سفر به استانبول ترکیه، ۶ راه برای فرار از شلوغی استانبول : چطور اسیر شلوغی شهر استانبول نشویم؟

۵- لباس مناسب سفر به ترکیه برای کودکان

حتی نوع لباسی که برای کودکان خود انتخاب می کنید می تواند شما را دچار درسر اظافی کند. در هنگام انتخاب لباس به دکمه های لباس و رنگ آن دقت کنید : لباس هایی که دارای دکمه ، زیپ یا هر چیزی که مانع ورود آنها به توالت می شود را انتخاب نکنید و تا حد امکان در طول سفر لباس های روشن برای کودک برندارید زیرا خیلی سریع کثیف می شوند و هر نوع لکه ای رابه راحتی نشان می دهند. لازم به ذکر است که بهتر است برای خود نیز کت های بزرگ و سنگین انتخاب نکنید تا سبک سفر کنید. 

و در آخر: فراموش نکنید که یک کارت مشخصات و نشانی دقیق خود را داخل کیف و یا جیب کودک خود قرار دهید و عکسی از او نیز در کیف خود داشته باشید. 


پستهای اخیر