سریال ترکیه ای، 10 سریال های تاپ ترکیه ای، نام بهترین سریال های ترکی

بهترین فیلم های تلویزیونی ترکیه ( سریال های ترکیه ای) در تمام دوران، اسامی سریال های ترکی 

آیا به دنبال لیستی از بهترین سریال های ترکیه ای و سریال های ترکی هستید! سریال هایی که ابتدا در خانه مردم و سپس به قلب مردم راه پیدا کرد. حتی اگر تجربه سفر با تور استانبول و یا تور ترکیه را نداشته باشید، امروزه با تماشای سریال های ترکی با کلمات ترکی استانبولی، اسامی شهر های ترکیه و فرهنگ اهالی محلی ترکیه آشنا شده اید.همانطور که می دانید تقویت ذهن با فراگرفتن یک زبان جدید ثابت شده و یادگیری یک زبان جدید باعث افزایش هوش و تقوت ذهن می گردد. از این رو، با تماشای سریال های ترکیه ای حتی می توانید زبان ترکی استانبولی خود را تقویت کنید و در اقات فراغت خود از تماشای یکی از بهترین سریال های ترکی لذت ببرید. از سریال های جدید ترکیه ای گرفته تا سریال های کلاسیک ترکیه، در اینجا با اسامی بهترین سریال  های ترکیه ای آشنا خواهید شد.

1. سریال عاشقانه ترکیه ای : سریال عشق ممنوعه Aşk-ı Memņa

این فیلم، داستان عشق بی‌حاصل با طرح دراماتیک اغراق‌آمیز و کلاسیکی است که توسط ترکیه ساخته و پخش شد.  بهلول جوان و خوش‌تیپ، عاشق همسر جدید و جوان پدرش می‌شود و با گذشت زمان، او نیز عاشق بهلول می‌شود. و ماجراهایی اتفاق می‌افتد.

بهترین-فیلم-ها-و-سریال-های-ترکیه-3

2. سریال طنز ترکیه ای : سریال اولاجاق اوکادار Olacak O Kadar

معروف‌ترین فیلم ترکیه توسط Levent Kırca در سال ۱۹۸۶ ساخته شد و به مدت بیست سال ادامه پیدا کرد. داستانهای Olacak O Kadar به خاطر طنزشان مشهور بودند و همیشه برای کشور و مردم سرگرم کننده بودند.

3. سریال ترکیه ای بیزیمکیلار Bizimkiler

یکی از طولانی‌ترین فیلم‌های تلویزیونی ترکیه، Bizimkiler بود که نگاهی درست و صادقانه به زندگی افرادی داشت که در یک محله زندگی می‌کردند. از آنجایی که در دهه هشتاد تنوع زیادی در نمایش‌های تلویزیونی ترکیه وجود نداشت، فیلم Bizimkiler مخاطبان زیادی پیدا کرد و تاثیر زیادی گذاشت.

4. سریال عاشقانه ترکیه ای لیلی و مجنون Leyla Ile Mecnun

یکی دیگر از نمایش‌های موفق تلویزیونی که در سال 2011 به نمایش گذاشته شد، فیلم لیلی و مجنون بود، مجموعه‌ای کمدی که بر اساس داستان عشق حماسی لیلی و مجنون است. لیلی و مجنون در یک بیمارستان متولد می‌شوند، و بعدها وقتی بار دیگر باهم ملاقات می‌کنند، مجنون عاشق لیلی می‌شود، که از یک خانواده ثروتمند است و این باعث می شود که زندگی‌اش کاملا متفاوت از قبل شود.

بهترین-فیلم-ها-و-سریال-های-ترکیه-2

5. سریال طنز ترکیه ای کاردش پای Kardes Payı

Kardes Payı به دلیل طنز آکادمیک خود، یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تلویزیونی در بین نسل جوان ترکیه بود. این سریال طنز روایتی در مورد دو برادر لوله‌کش است که می‌خواهند با اختراعات خود به نوعی جهان را به مکان خوبی تبدیل کنند.

بهترین-فیلم-ها-و-سریال-های-ترکیه-0

6. سریال خانوادگی ترکیه ای سیپر بابا Super Baba

یکی از فیلم‌هایی است که اکثر مردم ترکیه از دوران کودکی خود به یاد می‌آورند، سیپر بابا داستان پدری را روایت می‌کند که پس از جدایی همسرش در پی ایجاد ارتباطی قوی با فرزندانش است.

بهترین-فیلم-ها-و-سریال-های-ترکیه-1

7. سریال عاشقانه ترکیه ای ایکینجی باهار İkinci Bahar

İkinci Bahar یکی دیگر از نمایشهای تلویزیونی کلاسیک با درخشش دو بازیگر تلویزیونی مشهور ترکیه، Şener Şen و Türkan Şoray است، داستان این فیلم حول زنی بیوه و مالک رستوران کبابی، علی حیدر است که عاشق آشپز بیوه خود می‌شود.

8. سریال طنر ترکیه ای اروپا یاکاسی Avrupa Yakası

اروپا یاکاسی سریال طنز بسیار محبوب ترکیه است که در بین سال‌های ۲۰۰۴-۲۰۰۹ پخش شد، اروپاا یاکاسی روایت مشکلات سرگرم‌کننده اسلی Asli، سردبیر مجله مد Avrupa Yakası و برادرش ولکان Volkan، خانواده‌ و همکاران او است.

9. سریال پلیسی ترکیه ای کورتلار وادیسی Kurtlar Vadisi

کورتلار وادیسی Kurtlar Vadisi یکی از موفق‌ترین سریال‌های جنایی ترکیه، در مورد یکی از کاراگاهان ترکیه‌ای است که از یک هویت جعلی برای نفوذ به مافیا استفاده می‌کند و با تهدیدهای بسیاری مواجه می‌شود.

10. سریال تاریخی ترکیه ای محتشم یوزیل Muhteşem Yüzyıl

البته، بدون صحبت کردن در مورد فیلم Muhteşem Yüzyıl، فهرست فیلمهای تلویزیونی ترکیه کامل نمی‌شود، این فیلم مجموعه‌ای از داستان‌های تاریخی بسیار موفق بر اساس زندگی سلطان عثمانی بزرگ، سلیمان کبیر Süleyman Magnificent و همسرش خزم سلطان است.

آیا با زیباترین دیدنی های و پربازدید اماکن دیدنی ترکیه آشنایید ؟ جاذبه های محبوب و رویایی ترکیه 

همه چیز درباره ترکیه، راهنمای ضروری و کامل سفر به ترکیه : راهنمای سفر به ترکیه

اسامی بهترین مراکز خرید ترکیه - بازارهای ترکیه : مراکز خرید بزرگ استانبول، آنکارا، آنتالیا...